Otoyollara gürültü perdesi

​​​​Kent merkezleri ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde araçlardan kaynaklı oluşan gürültü kirliliğini önlemek için kara yollarına ses perdeleri örülecek. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yılda 3 milyondan fazla aracın geçtiği ana kara yollarının belirlenerek gürültü durumuna ilişkin haritalar hazırlandığını ifade etti. Buna göre 8 bin 500 km kara yolunda gürültü haritası hazırlanması gerektiğini vurgulayan Arslan, "Amacımız gürültü seviyesini yönetmelik kriterlerine uyumlu hale getirmek. Bu güne kadar 629 km kara yolunun gürültü haritaları tamamlandı. 150 km muhtelif yollarda da çalışmalarımız devam ediyor" dedi. Gürültü haritaları tamamlandıktan sonra belediyelerin koordinasyonunda eylem planı hazırlanacağını söyleyen Arslan, "Ses bariyerleri, ses yutucu asfalt kaplamalar ve yalıtım sağlayan peyzaj uygulamaları yapılacak" dedi.

Bu bağlamda Daily Hi-Matic Natural Power,dizel eşdeğerleri ile karşılaştırıldığında son derece sessizdir. Yerleşim alanlarında ve özellikle gece teslimatları için idealdir. -4dB'ye kadar ses seviyesinde azalma kaydedilmektedir.

IVECO markası hafif araçlardan ağır araçlara kadar tam bir doğal gazla çalışan araç yelpazesi sunan ilk üretici olmaktan gurur duymaktadır. Doğal gazlı ürün stratejimizin amacı müşterilerimize hem çevre hem de kar zarar sonuçları ,için dha sürdürülebilir araçlar sunmaktır. Natural Power teknolojimiz sektörün ön sırasında yer almaktadır. Doğal gazlı araçlarımız dizel araçlara göre %50 daha az ses düzeyine sahip olup motorlu araç trafiğinin yarattığı gürültü seviyesini azaltmakta önemli katkı sunmaktadırlar. IVECO doğal gazla çalışan araç yelpazesine verilen “NGV” global sektör şampiyonu ödülünü Stralis NP​ ile kazanmıştır.​​