IVECO MÜŞTERİLERİNE PİANCENZA ASTRA VE DAİLY SUZZARA FABRİKALARINI GEZDİRDİ!

​​​​22- 24 Mart tarihleri arasında düzenlenen gezide 12 kişilik filo müşterisi ile Astra Piacenza fabrikası gezilirken aynı tarihlerde hafif ticari araç ve orta kamyon segmentinde üst yapı yapan 14 üst yapı firması ise Daily’nin üretildiği Suzzara fabrikasını ve Eurocargo’nun üretildiği Brescia fabrikasını gezme imkanını buldular.

Astra Fabrikası
Standart üretim yapmayan, tamamıyla müşteri ihtiyaçları doğrultusunda ‘’terzi usulü üretim‘’ yapan, 70 yıllık maziye sahip ürettiği araçlarda diğer hiçbir üreticinin kullanmadığı özel çelikten imal edilen şasi ve bugi yapısıyla ayırt edilen, Avrupa ve Kuzey Afrika Orduları’nın bir çoğuna askeri araç üreten, 4 akslı rijit kamyonlarda farklı komponetlerle 60 ton G.V.W teknik kapasite sunabilen çok özel bir marka ASTRA. Fabrikayı dolaşan ziyaretçiler tahmin ettiklerinden daha fazla otomasyon karşısında da şaşırdılar. Programa katılanlar ayrıca Piacenza Fabrika gezisinin yanında şantiye ziyaretinde ve Ferrari Müzesi’nde çok keyifli vakit geçirdiler. Ziyaretçiler şantiyede ASTRA araçları gerçek çalışma ortamlarında da gözlemleme imkanı buldular.

Daily Suzzara Fabrikası ve Eurocargo Brescia Fabrikası
​IVECO Daily hafif ticari araçları Avrupa’da İtalya Suzzara ve İspanya Valladolid olmak üzere 2 ayrı fabrikada üretiliyor. Üretimin %80’ini gerçekleştiren Suzzara fabrikası gümüş madalyaya sahip olup bu sene altın madalya almayı hedefliyor. Üst yapıcı firmalar fabrikanın içinde yer alan Daily Center olarak adlandırılan 3000 m2 alana sahip showroomdan da çok etkilendiklerini ifade ettiler. Üst yapıcı firmalar Suzzara fabrikasını ziyaret ettikden sonra ertesi gün Eurocargo’ların üretildiği Brescia fabrikasını ziyaret ettiler ve IVECO’nun doğal gazlı, elektrikli ve hibrid araçlarını da görme imkanı buldular.

Astra, Eurocargo ve Daily fabrika gezilerine fabrikaların genel müdürleri de eşlik ettiler.