DAILY BLUE POWER “2018 YILININ SÜRDÜRÜLEBİLİR PANELVANI” UNVANINI KAZANDI

  • ​​IVECO'nun şehir içinde kullanımda yeni sürdürülebilir taşıt serisi olan Daily Blue Power, Avrupa'nın dört bir yanından gelen kıdemli ticari araç gazetecilerinden oluşan bir panel tarafından 2018 Yılının Uluslararası Vanı seçildi:
    • Daily Electric %100 sıfır emisyonlu bir araç
    • Daily Euro 6 RDE 2020 Ready, 2020 Gerçek Sürüş Emisyonların yönetmeliğine hazır olan ilk hafif ticari araç
    • Daily Hi-Matic Natural Power hafif ticari taşıt sektöründe sekiz oranlı otomatik şanzımana sahip bulunan ve sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) ile çalışan ilk taşıt
  • Bu prestijli ödül, IVECO'nun teknolojiye olan bağlılığını ve sürdürülebilir taşımacılık konusuna verdiği önemi gösteriyor: ticari taşıma dünyasında doğal gazın potansiyelini anlayan ilk üretici olan IVECO, doğal gazla çalışan vanlar, kamyonlar ve otobüsler üretmektedir.

Yeni IVECO Daily Blue Power taşıt serisi, Fransa'nın Lyon kentinde gerçekleştirilen uluslararası karayolu taşımacılığı fuarı Solutrans kapsamında düzenlenen 2018 Yılının Uluslararası Vanı gecesinde ödülün sahibi oldu.

IVECO'nun yeni hafif segment vanı ve şasi kabin serisi, Daily'nin 2015'te kazandığı ödülden üç yıl sonra yeniden ödülün sahibi olmak için kıyasıya mücadele verdi. Bu prestijli ödül, markanın sürdürülebilirliği iyileştirmek üzere teknolojiyi kullanma vizyonunun taçlandırılması anlamına geliyor. Jüri üyeleri de Daily Blue Power'ın "şehir içi ve dışı çalışmalarda Hafif Ticari Araçların çevresel etkilerini azaltmak üzere temel ve uygulanabilir çözümler sunduğu" konusunda hemfikir. Jüri, bu seriyle "IVECO'nun piyasanın talep ettiği sürdürülebilir araçlar ürettiğinin" ve serinin "Elektrik, Doğal Gaz ve SCR versiyonlarının IVECO tarafından geliştirilen, kendini kanıtlamış teknolojilere sahip olduğunun" da altını çizdi. Jüri aynı zamanda IVECO'nun yeni serisinin sahip olduğu teknik inovasyonlar ve markanın tüm rakiplerinin önünde "AB'nin tüm vanlar için zorunlu hale gelecek RDE düzenlemesinin yürürlüğe girmesinden üç yıl önce yeni Gerçek Sürüş Emisyonlu dizel motoru" sunmasından dolayı oldukça etkilendi. Daily Hi-Matic Natural Power modelinin mutlak sürüş keyfi de özellikle dikkatleri çekti.

Yılın Uluslararası Vanı Başkanı Jarlath Sweeney, jüri oylamasını şu şekilde özetledi: "Daily Blue Power ile büyük bir başarıya imzaatan IVECO'yu tebrik ederiz. IVECO, Hafif Ticari Araç segmentinde sürdürülebilirlik anlamında her zaman ön planda olan bir şirkettir. Yeni Daily Blue Power ise bu konumunu daha da güçlendirdi."

Ödülü alan IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte şunları söyledi : "40. yılını kutlayan Daily, üçüncü kez "Yılın Uluslararası Vanı" seçilmiştir. Başarılı bir ürün olmasının yanında, kazandığı bu ödül IVECO'nun şehirlerimizde daha temiz hava solumak ve CO2 emisyonlarını azaltmak için açtığı savaşın da açık bir göstergesidir. Elektrikli, doğalgaz ve en ileri dizel versiyonlara sahip Daily Blue Power, git gide şehir merkezlerine erişimi etkileyen düzenlemeleri karşılayan üç seçenek sunan ilk ve tek araçtır. Bu da müşterilerin araca yaptığı yatırımı güvence altına alırken onlara sürdürülebilir bir işletme sağlamak için ihtiyaçları olan rekabetçi avantajı sunar."

Tüm dünyada Ekim 2017'de piyasaya sürülen Daily Blue Power serisi, müşterilere işlerine özel gerekliliklere uygun üç farklı teknoloji arasında seçme özgürlüğü sunan tek marka. Seride şu seçenekler yer alıyor:

Daily Electric: gerçek şehir içi koşullarda 200 km'ye kadar geniş bir menzil ve tüm hava koşullarına göre optimize edilmiş akü performansı sunan, en katı trafik kısıtlamalarına sahip şehirlerde kullanılmak üzere tasarlanmış sıfır emisyonlu bir araç. Sadece 2 saatlik hızlı şarj ayarı, verimliliği daha da arttıran Eko-Güç sürüş modu ve rejeneratif frenleme özelliği ile tamamlanıyor.

Daily Euro 6 RDE 2020 Ready: Hafif Ticari Araç piyasasında yer alan en gelişmiş dizel ve Gerçek Sürüş Emisyonları (RDE) için test edilip onaylanmış ilk araçtır. Bu model, Hollanda Uygulamalı Bilimler Araştırma Organizasyonu (TNO) tarafından bağımsız olarak onaylanan bir çözümle zorlu 2020 çevre hedeflerini karşılıyor. Üstelik bugün satın alınabiliyor. 2016'da yılında yeniden tasarlanan ve bu model için doğru ebat olan IVECO'nun 2.3 litre F1A'dan gücünü alan araç, diğer üreticilere göre daha yüksek silindir hacmi, daha fazla sağlamlık ve doğal olarak düşük gerçek sürüş NOx emisyonları sunar. Daily Euro 6 RDE 2020 Ready, aynı zamanda oldukça yakıt verimliliği sağlayan bir modeldir. Start&Stop sistemi ve Michelin Agilis+ eko-lastikleri sayesinde mevcut versiyonla karşılaştırıldığında %7'ye varan tasarruf sağlar.

Daily Hi-Matic Natural Power: Hafif ticari taşıt sektöründe sekiz oranlı otomatik şanzımana sahip bulunan ve sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) ile çalışan ilk taşıt olan Hi-Matic mutlak sürüş keyfi sunar. Bu oldukça sessiz şehir aracı, Daily'nin alamet-I farikası olan sağlamlık, performans ve güvenilirliğin yanı sıra, daha fazla konfor ve manüel şanzımana göre %2.5 daha fazla yakıt tasarrufu avantajı, daha düşük emisyon ve sınıfının en iyisi sürdürülebilirlik özelliği sağlar. 3 litre F1C motoru 136bg ve sınıfının en iyisi 350 Nm tork üretir ve Euro VI 3.0 litre dizel eşdeğerine göre %76 daha az parçacıklı madde (PM) ve %12 daha düşük NOx emisyonlarına sahiptir. Gerçek şehir içi sürüş koşullarında CO2 emisyonları genelde dizelden %3 daha düşüktür, ancak bu oran, gelişmiş Hi-Matic şanzıman sayesinde %5'e çıkmıştır. Bio-metan kullanıldığında CO2 emisyonları %95 azalma ile sıfıra yakın bir değere gelmektedir.
Sürdürülebilir taşımacılık için ideal iş ortağınız

IVECO'nun ürün stratejisi, müşterilerin hem çevre için hem de kendi yaşamlarında daha sürdürülebilir olmalarını sağlayacak araçlar sunmaktır. IVECO, ticari taşımacılık alanında doğal gazın potansiyelini görebilmiş ilk üretici firmadır. Bu öngörü sonrasında IVECO doğal gaz, kamyon ve otobüslerden oluşan komple bir seri geliştirmiştir. IVECO halen doğal gazla çalışan modeller sunan tek üretici olup bugüne kadar 22 bin üzerinde gazla çalışan taşıt satışı gerçekleştirmiştir.

Bu yılın başında IVECO, doğal gaz sektörüne olan katkılarından ve CNG ve LNG piyasalarını geliştirme konusundaki çalışmalarından ötürü Uluslararası Doğal Gazlı Araçlar Derneği tarafından 2017 NGV Global Sektör Şampiyonu seçildi. IVECO aynı zamanda, 6.Geleneksel Avrupa Gaz Mükemmellik Ödülleri 2017 ödüllerinde finalistler arasındaki tek kamyon üreticisi olup, uzun mesafe taşımacılığı için doğal gazla çalışan ilk kamyonun üretilmesi sürecine yol açan sürdürülebilir ağır hizmet tipi taşımacılığı alanındaki vizyonuyla "Yılın Projesi" ödülünün sahibi oldu.

IVECO aynı zamanda DAĞITIM kategorisinde Eurocargo CNG ve VAN kategorisinde Daily Electric modelleriyle "2017 Yılının Sürdürülebilir Kamyonu" ödüllerinde üç ödülün sahibi oldu. Daily ise, "küçük ve büyük ölçekte devamlı yenileme ve iyileştirmelerle daha fazla sürdürülebilirlik" sunan Daily Hi-Matic Natural Power modeliyle van kategorisinde "2018 Yılının Sürdürülebilir Kamyonu" ödülünün sahibi oldu.

IVECO BUS da sürdürülebilirlik özelliğiyle yakın zamanda ödül kazandı: Crossway LE Natural Power modeli Şehirlerarası kategorisinde "Yılın Sürdürülebilir Otobüsü" ödülünün sahibi oldu. ​

​​