Basın Bülteni

En iyi Daily büyülüyor
En iyi Daily büyülüyor


“2015 Uluslararası Yılın Vanı” ödülünü kazanan ve parçalarının yüzde 80’i yeniden tasarlanan Yeni Daily, “Şimdiye Kadarki En İyi Daily” sloganı ile pazara sunuldu. Yeni Daily, tüm dünyadaki ve Türkiye’deki müşterilerini büyülemeye hazırlanıyor. Taşıma kapasitesi geliştirilen, yol tutuşu, çevikliği, kaliteli bir otomobilde olan sürüş konforu ile öne çıkan Yeni Daily, bir önceki modeline göre ortalama yüzde 5.5 yakıt tasarrufu sağlıyor. Bu miktar şehir içinde EcoPack ile yüzde 14’e kadar ulaşıyor.
 
 İstanbul, 13 Kasım 2014
Yeni Daily; yükleme verimliliği, sınıfının en iyisi yükleme hacmi, üstün kapasitesi, konforu, bir otomobilde bulunan sürüş konforu ve yakıt verimliliğinde önemli iyileştirmeler sunan motorları ile kendi kategorisinin en iyi aracı konumunda bulunuyor. Geleneksellik ve yeniliğin mükemmel birlikteliğini sunan Iveco Daily’nin üçüncü nesli Avrupa pazarından çok kısa bir süre sonra Türkiye’de. Üçüncü nesil Daily, Iveco için önemli bir dönüm noktasını oluşturuyor. Çünkü, Yeni Daily, müşterilerin ihtiyaçlarını somut ve profesyonel biçimde karşılayarak onları büyülüyor. Yeni Daily, en iyisi için bir kerede iki araç; teknolojik yenilikler ve Daily’nin evrimleşen mirasının mükemmel uyumu.
 
YENİ DAILY “2015 ULUSLARARASI YILIN VANI”
Iveco’nun üçüncü nesil hafif ticari aracı olan yeni Daily “2015 Uluslararası Yılın Vanı” ödülünü en yakın rakibini 17 puan geride bırakarak aldı. Yeni Daily Toplam Sahip olma maliyeti, Konfor, Kullanım Kolaylığı, Verimlilik ve Çevre konularında en yüksek puanları toplayarak bu önemli ödülü almaya hak kazandı.
 
PARÇALARININ YÜZDE 80’İ YENİDEN TASARLANDI
Ulaşım profesyonellerinin iş arkadaşı olan yeni araç, Daily’yi sektörde referans noktası yapan maksimum güvenilirlik, verimlilik ve çok yönlülüğü korurken hafif Van kullanımına daha uygun olması ile dikkat çekiyor. Parçalarının yüzde 80’i yeniden tasarlanan Yeni Daily; sağlamlık, çok yönlülük ve dayanıklılığı garanti eden, şasi kabinlerde üst yapılar için maksimum esnekliği sağlayan DNA’sının ana parçalarından klasik C kesitli şasi yapısını koruyor.
 
TAŞIMA VE YOL TUTUŞ KAPASİTESİ GELİŞTİRİLDİ
Şirket, tasarım çalışmalarında aracın iki versiyonuna; şasi kabin ve Van’a odaklanıyor. Geliştirilmiş ergonomi, sürüş konforu, sürüş kabiliyeti ve yol tutuşu kararlılıkla iyileştirilirken Yeni Daily, her iki segmentte de liderliği amaçlıyor. Yeni Daily’de bir seferde iki araç kavramı bu nedenle oluşturuluyor. Yenilenen Daily şasi kabin ve tamamen yeni olan Yeni Daily Van’da optimize edilmiş yük alanı yeterliliği ve daha kolay erişilebilir yükleme platformuna kadar her açıdan taşıma ve yol tutuş kapasitesi geliştiriliyor.
 
ÇEVİKLİĞİNİ KAYBETMEDEN MÜKEMMEL SÜRÜŞ SUNUYOR
Yeni Daily’de dingil mesafesi, toplam uzunluğu ve yükleme alanı uzunluğu revize ediliyor ve Van’ın kapasitesi ciddi miktarda artırılıyor. Bu durum 18 ve 20 metreküplük modelleri (kategorisinde en iyi yükleme alanı) ve 10.8 metreküplük (yükleme verimliliği açısından kategorisinde en iyisi, yükleme alanı uzunluğu ve aracın toplan uzunluğunun oranı arasında bir gösterge) versiyonun ortaya çıkmasını sağlıyor. Uzun dingil açıklığı ve kısaltılmış arka uzantı oluşan yeni mimari özelliği sayesinde Yeni Daily, dar alanlarda çevikliğini kaybetmeden mükemmel sürüş sunuyor.
Araçta, yeni QUAD-LEAF ön süspansiyon 3.5 ton modellerde standart ve önceki tek ve çift teker versiyonlarla mükemmel bir bileşim oluşturuyor. Bu özellik bir yandan taşıma kapasitesinin artışına izin imkan sunarken diğer yandan ise akslar üzerinde maksimum kapasitede yük taşınmasını sağlıyor.
 
VİRAJLARDA ÜSTÜN PERFORMANS
Tek tekerli versiyonlarda da arka süspansiyon yeniden tasarlanarak iki gelişme sağlanıyor. Yükleme platformunun yüksekliği 55 milimetre alçaltılarak yükleme işlemi kolaylaştırılırken virajlarda yükten dolayı yaşanan sıkıntılar azaltılıyor. Yeni arka ve ön süspansiyon sistemleri ve Van’da daha uzun dingil açıklığı güvenlik ve stabilite (sağlamlık) konusunda dinamik ve kategorisine önderlik yapacak bir performans gösteriyor.
 
YAKIT TÜKETİMİNDE CİMRİ
Daily’nin üçüncü neslinde aynı zamanda şirketlerin ihtiyaçlarına da odaklanılıyor. Yakıt tüketiminde ve işletme maliyetinde önceki modele oranla belirgin bir düşüş sağlanıyor. Araç, kategorisindeki en iyi performansı, geniş motor, vites ve aks oranı seçeneklerini sunuyor.
 
KALİTELİ OTOMOBİL KONFORU
Yeni Daily’nin sunduğu özelliklerin hepsi bu kadar değil elbette. Aracın konforunda da oldukça büyük ilerleme sağlanıyor. Yeni Daily’nin sürücüsü kendisini konforlu ve sessiz kompartımanda kaliteli bir otomobili kullanıyormuş gibi hissediyor. Ayrıca kapalı-açık saklama gözlerinden faydalanabiliyor. Kontrol panelinin ergonomik tasarımı kategorisinin en iyisi, ses yalıtımı ve klima geliştirilerek her yük koşulunda mükemmel konfor sunuyor.
 
BUGÜNE KADAR 110 ÜLKEDE 2.6 MİLYON ADET SATILDI
Daily “küresel” bir araç. Çünkü bugüne kadar 110 ülkede 2.6 milyon adet Daily satıldı. Araçlar İtalya’nın Mantova kentinin yakınında bulunan Iveco Suzzara fabrikasında ve İspanya’daki Valladolid fabrikasında üretiliyor. Şirket son zamanlarda üretim hatlarını yenilemek için büyük miktarda yatırım yaptı.
Iveco’nun bu tesisleri dünyanın önde gelen World Class Manufacturing (WCM) programı tarafından gümüş madalya alarak dünyadaki en iyi tesisler arasında olduklarını kanıtladılar ve bazı sınıflarda en yüksek skoru elde ettiler.