Basın Bülteni

Iveco Yeni Daily İngiltere’nin What Van? Ödüllerinde üçlük atışını yaptı

​​Birçok ödül kazanan Daily, Euro 6 modelinin imrenilen Yılın Geniş Kamyonu Ödülünü kazanmasıyla daha fazla tanınırlık elde etti.

Iveco'nun Yeni Daily Euro 6 modeli 2017 Hangi Kamyon? Ödüllerinde "Yılın Büyük Kamyonu" ödülünü alarak bu onuru üç yıl arka arkaya kazandı, yerleşik bağlanabilirlik paketi DAILY BUSINESS UP ve "ihtişamlı bir şekilde mükemmel" olan Hi-Matic otomatik transmisyonu için jüri üyelerinden övgü aldı.

Iveco'nun Nisan 2016'da tanıtılan Yeni Daily Euro 6 serisi, aracı sürücü için daha da rahat ve operatörler için daha verimli yapan özellikleriyle 2015 yılında Yılın Uluslararası Kamyonu ödülünü kazanan önceki modeline dayanıyor.

What Van? dergisi tarafından düzenlenen What Van? (Hangi Kamyon) Ödülleri, hafif ticari araç sektöründeki en iyi ürünleri ödüllendiriyor. Ödüller 13 Aralık 2016'da Londra'da sektördeki 150'den fazla kıdemli şahsın önünde sunuldu.

Iveco Marka Başkanı Pierre Lahutte: "What Van? Yılın Büyük Kamyonu ödülünü arka arkaya üç yıl kazanmak, sınıfının en iyi olan Hi-Matic transmisyonumuzla birleşmiş olan serinin kanıtlanmış güvenilirliğinin, çok yönlülüğünün ve verimliliğinin mirasıdır. Yeni Daily Euro 6 ile çevresel etkiyi en aza indirerek ve Iveco'yu sürdürülebilir taşımada gerçek bir ortak yaparak yakıt verimliliğini en üst düzeye çıkaran ve emisyonları azaltan yeni teknoloji sayesinde ödüllü kamyon serisini daha da güçlü hâle getirdik.

Yeni Daily Euro 6 serisi, kendi uygulamasıyla profesyonel bir iş aracına dönüştüren, eğlendirici bilgilendirme konseptinin ötesinde yerleşik bağlanabilirliğe sahip ilk hafif ticari olarak olarak Iveco'nun DAILY BUSINESS UP uygulamasına sahiptir.

DAILY BUSINESS UP, araca ek kurulum yapılmasını gerektirmez ve sürücülerin uygulamayı kullanarak kendi akıllı telefonları veya tabletleriyle araçla iletişim kurabilmelerini sağlar. Araçla, dijital radyo aracılığıyla otomatik olarak Bluetooth bağlantısı kurulur ve birkaç saniye içinde Yeni Daily Euro 6 bağlı bir profesyonel çalışma istasyonu hâline gelir.

What Van? Jürileri tarafından "büyük yenilik" olarak tanımlanan DAILY BUSINESS UP, sürüş tarzı değerlendirme sistemi, Sygic profesyonel navigasyon ve interaktif kullanıcı kılavuzu gibi özellikler sunarak bir Sürücü Yardımcısı görevi görür.

Uygulama ayrıca filonun verimliliğini en iyi hâle getirmek, sürücülerin görevlerini planlamak ve onlara iletmek, ayrıca rotalarını ve atanmalarını düzenlemek için kullanılan Fleetwork işleviyle İş Asistanı görevi de görür. Ayrıca, Iveco'nun 7/24 yol yardımı hizmeti olan Aralıksız Yol Desteği'ne doğrudan bir bağlantı sağlayarak müşteri yardımıyla da ilgilenir. Tüm bu özellikler, Yeni Daily Euro 6'nın daha düşük toplam mülkiyet maliyetine (TCO) ve müşteri için daha sağlıklı bir kâr-zarar sonucuna katkı sağlar.

Daily ailesinin başlıca üyelerinden biri, mutlak sürücü memnuniyeti sağlayan sınıfına özel sekiz hızlı otomatik transmisyonlu Yeni Daily Hi-Matic Euro 6'dır. Hi-Matic, en iyi sürücüden bile daha hızlı ve daha kesin bir şekilde vites değiştirme özelliğiyle öne çıkar. 210 hp'ye kadar güç çıkışları ve yakıt verimliliğini daha da artıran yeni akıllı EcoSwitch PRO sistemiyle birlikte, yeni Euro 6 motoru ailesine mükemmel bir şekilde uyum sağlamıştır.

Jüriler şunları da ekledi: "Hem 2,3 hem de 3,0 litrelik motorla mevcut olan sekiz vitesli Hi-Matic transmisyonun mükemmelliği sayesinde Yeni Daily'nin olağanüstü kamyon olarak piyasadaki konumu pekişti. 3,0 litrelik 180 hp motor ve Hi-Matic vites kutusuna sahip Yeni Daily Euro 6'yı sürüşe çıkardığımızda müşterilerin manüel transmisyona sahip bir kamyona geri dönme olasılığının son derece düşük olduğu sonucuna vardık. "

Yeni Daily Euro 6, sektördeki en geniş dizisiyle sınıfının en çok yönlü aracı. İngiltere ve İrlanda'da 3,5 ila 7,2 ton arasında brüt araç ağırlıkları ile panel kamyonlarda 7,3 m3 ila 19,6 m3 arasında kargo hacimleri sunuyor. Seride, yerel piyasa en geniş panelli kamyon dahil, kamyon, yarım camlı kamyon, şasi kabini, şasi davlumbazı ve personel kabini bulunmaktadır.

"Yılın Uluslararası Kamyonu 2015" ödülü dahil sektördeki birçok ödülü kazanan Yeni Daily Euro 6 Avrupa'da rakipsiz performans, esneklik ve güvenilirlik sunan model olarak tanınıyor.

Iveco Daily 2015-2016 ödülleri

 • "Yılın Uluslararası Kamyonu 2015"
 • "En İyi 3,5 - 7,5 ton kamyon" - Ticari Kamyon Sürücüsü Ödülleri 2016
 • "En İyi Kamyon 2016" - Transport News
 • Almanya - "En İyi İthal Kamyon 2016"
 • Almanya - "Avrupa Yenilik Ödülü 2016" - Daily Hi-Matic
 • Almanya - "En İyi KEP Tranporter 2015"
 • Almanya - "KEP Transporter Yenilik Ödülü 2015" - Daily Hi-Matic
 • Almanya - "Beste Nutzfahrzeuge bis 3,5 to"
 • "Karavan Sektörü Avrupa Yenilik Ödülü 2016" - Daily Hi-Matic