Basın Bülteni

Jost Goup işaretler a arz anlaşması.

​​​Jost Group, 2020 yılına kadar filosunun %35’ini LNG ile çalışan araçlara dönüştürmeyi hedefleyerek 500 IVECO Stralis NP kamyon için tedarik anlaşması imzaladı.
Avrupa’nın en büyük taşımacılık ve lojistik şirketlerinden biri, IVECO’nun doğal gazla çalışan ağır kamyonları için büyük bir anlaşma yapıyor ve bu şekilde dizelin yerini alması için Sıvılaştırılmış Doğal Gaza (LNG) olan güvenini kanıtlıyor.

Brüksel, 20 Ekim 2017

IVECO, tüm Avrupa’daki taşımacılık ve lojistik uzmanı Jost Group’un kullanıma alacağı 500 yeni kamyonla Stralis NP için bugüne kadar olan en büyük anlaşmasını garantiledi. Şimdiye kadar üretilen en dayanıklı uzun mesafeli ağır kamyon şeklinde tasarlanmış olan yeni teslimatlar, piyasada şu anda kullanılabilen yakıtlar arasında dizele alternatif olduğu geniş ölçüde kabul edilen LNG ile çalışıyor.

LNG ile çalışan 500 Stralis NP kamyon mükemmel bir güç-ağırlık oranı, güç yoğunluğu ve sessiz çalışma sağlar. İlk 150 araç 2018 yılı boyunca çalışmaya alınacakken tüm filo 2020 yılına kadar hizmette olacak.

Belçikalı şirketin bir dizi satın almayla istikrarlı bir şekilde büyüyen; 1400 kamyon ve 3000 römorktan oluşan filosundaki 4 ila 5 yaşında, dizelle çalışan araçların yerini alacak. Şirket şu anda zaten iki tanesi sıkıştırılmış doğal gazla çalışan 132 adet Stralis araca sahip.

Jost Group’un sahibi Roland Jost,, anlaşma hakkında şunları dile getirdi: “Bu, daha sürdürülebilir bir taşımacılık talep eden müşterilerimizin istediği gibi dizele olan bağımlılığımızı çevreye duyarlı lojistiğe doğru yönlendiren stratejik harekete başladığımız şirketimiz için anahtar bir dönüm noktasıdır. Stralis Euro 5 EEV dizel araçları çalıştıran mükemmel deneyimimiz sonucunda, IVECO ile Belçika’da oldukça güçlü bir servis ağı tarafından desteklenen sağlam bir ilişki kurduk.

“Gaz, ticari araç piyasasında dizelin yerini alacak en geniş seçenekleri sunuyor. Gaz artık geleceğin değil, bugünün yakıtı. Bu, Avrupa’nın en büyük filolarından birinin filo yenileme programında öncülük etmesi için LNG ile çalışan Stralis NP’yi seçme kararıyla göz önüne serilmiş oldu. Jost Group, açık sürdürülebilirlik hedeflerine sahip ve doğal gazla çalışan araçlar konusundaki gelişmiş deneyimimizin işletmelerine sağlayacağı faydaları görüyor. Filolarındaki payımızı artırma ve Stralis NP ile LNG’yi işletmelerine tanıtma konusunda büyük memnuniyet duyuyoruz.”

IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte: “Gaz, ticari araç piyasasında dizelin yerini alacak en geniş seçenekleri sunuyor. Gaz artık geleceğin değil, bugünün yakıtı. Bu, Avrupa’nın en büyük filolarından birinin filo yenileme programında öncülük etmesi için LNG ile çalışan Stralis NP’yi seçme kararıyla göz önüne serilmiş oldu. Jost Group, açık sürdürülebilirlik hedeflerine sahip ve doğal gazla çalışan araçlar konusundaki gelişmiş deneyimimizin işletmelerine sağlayacağı faydaları görüyor. Filolarındaki payımızı artırma ve Stralis NP ile LNG’yi işletmelerine tanıtma konusunda büyük memnuniyet duyuyoruz.”

Alman Taşımacılık ve Dijital Altyapı Bakanlığı’nın (BMVI) LNG’yi kısa vadede ve önümüzdeki 10 ila 15 yıl boyunca en iyi uygulanabilir çözüm olarak göstermesiyle Avrupa genelinde LNG talebi hızla artıyor. Fosilden türetilen doğal gazla çalışan Stralis NP’nin CO2 salınımları dizel eşdeğerine kıyasla %10 daha düşüktür. Göreve ve gaz bileşimine bağlı olarak bu oran biyometanın kullanılmasıyla %95 düzeyine kadar artabilir. IVECO’nun doğal gaz teknolojisiyle partikül düzeyi yok denecek kadar düşüktür, NOx düzeyi ise uzun mesafe görevlerinde dizelle kıyaslandığında %50 daha azdır. Motor gürültü seviyeleri ise %50 oranında düşük olduğundan çok daha sessizdir, bu da şehir bölgelerindeki teslimatların yapılmasında yardımcı olur.

1991 yılında IVECO, dünyadaki taşımacılık sektöründe doğal gazın potansiyelini fark eden ilk üretici olmuştur. Şirket bunu öngörerek doğal gazla çalışan kamyonlar, tırlar ve otobüslerden oluşan tam bir filo geliştirmiştir. Bugüne kadar 22.000 adetten daha fazla IVECO doğal gazla çalışan araç satılmıştır.

Jost Group, Avrupa ve Kuzey Afrika’daki 10 ülkede ofisleri bulunan ve 2800’den fazla çalışana sahip bir aile şirketidir. Kuru navlun ve sıcaklık kontrollü kargolar dahil tam, kısmi ve büyük hacimli yüklerin yanı sıra konteynerler, tehlikeli madde ve atıkları da taşır.
Jost Group aynı zamanda, toplamda 300.000 m² olan bağlantılı depolarıyla intermodalitede, hava ve deniz navlun taşımacılığı ve depo lojistiğinde uluslararası anahtar bir ortaktır.

Jost Group hakkında daha fazla bilgi için: www.jostgroup.com