Basın Bülteni

IVECO, Japonya’daki doğal gazın gelişimiyle ilgili planlarına başlıyor

​​ Avrupa Komisyonu ve Japonya Ekonomi, Ticaret ve Endüstri Bakanlığı tarafından imzalanan İş Birliği Beyannamesinden sonra IVECO, Japonya’da yolcu ve yük taşımacılığı için sürdürülebilir doğal gazın gelişimini destekleme planlarını açıkladı.

Doğal gaz bugün dizel motorlara en ucuz, en temiz ve en sessiz alternatiftir. Biyogaz sayesinde yenilenebilir yakıtlarla doğrudan bağlantılıdır.

IVECO, yerel yetkililerin ve hükümet organizasyonlarının desteğiyle ulaşım operatörlerinden doğal gaz tedarikçilerine ve distribütörlerine kadar tüm tedarik zinciri dahil olmak üzere birçok iş birliği yaparak çalışmayı planlıyor.

IVECO’nun planlarının ilk adımı, taşımacılık ve lojistik operatörü Ryobi Holdings ile sürdürülebilir taşımacılık ağı geliştirmek üzere teknolojisinin ve araçların tedariki için Anlayış Beyannamesinin imzalanmasıdır.


Tokyo, 6 Eylül 2017


IVECO, Japonya’daki doğal gazla çalışan taşımacılık piyasasının gelişimini desteklemek için bugün planının eyleme geçirildiğini duyurdu. Bu hareket, markanın sürdürülebilirliğe ve sera gazı salınımlarına karşı küresel savaşa olan güçlü bağlılığını yansıtmaktadır.

IVECO’nun planının ilk adımı, taşımacılık ve lojistik operatörü Ryobi Holdings ile Anlayış Beyannamesinin imzalanmasıdır; bu da IVECO kamyonlarının ve otobüslerinin tedariki için iş birliği konusunda görüşmeleri başlatmaktadır. IVECO, Ryobi Holdings’e araç tedarik etmesinin yanı sıra üreteceği kasalara monte etmesi için şasisini, teknolojisini ve mühendislik desteği de sağlayacak. Bu iş birliğine, Ryobi Holdings tarafından sağlanacak satış sonrası desteği ve teknik yardım da dahildir.

Bu ilk anlaşma IVECO’nun genel stratejisini de uygulamaya koymaktadır: tamamen doğal gazla çalışan bir tedarik zinciri sağlamak için bütünsel bir yaklaşım. Marka, doğal gaz tedarikçileri ve nakliyecileriyle daha fazla ortaklık kurmayı hedefliyor. Böylece, doğal gazla taşımacılık piyasası gelişecek ve bunu destekleyecek gerekli altyapı mevcut olacak.

Bugün yapılan bildiri, temmuz ayında Avrupa Komisyonu ve Japonya Ekonomi, Ticaret ve Endüstri Bakanlığı tarafından imzalanan İş Birliği Beyannamesine dayanmaktadır. Bu beyanname, LNG talebindeki artışı tanır; kara ve deniz yolu taşımacılığında LNG aktarma organlarının kullanımı için gelişmiş teknolojilerin iyileştirilmesini de içeren iş birliği yöntemlerini dikkate alır.

IVECO, Asya ve Pasifik bölgelerinde enerji erişimini artırmak amacıyla 2016 G20 eylem planıyla yapılan birçok öneriyi öngörmüştü. Ayrıca, Avrupa Komisyonu bildirisi “Düşük Salınımlı Taşımacılık İçin Avrupa Stratejisi” de düşük sera gazı salınımlı enerji geleceğinde doğal gazın önemli bir role sahip olduğunu tanıyor. Böyle bir gelecek için bu yakıtı en sürdürülebilir ve anında mevcut olan bir çözüm olarak tanımlıyor.

Sürdürülebilirlik konusundaki uzun süreli bağlılığıyla IVECO, hem depodan Tekerleğe, hem de biyogazla Kuyudan Tekerleğe olgun, makul ve uygun fiyatlı bir çözüm olduğunu çok önceden fark etti. 20 yıldan uzun bir süre boyunca doğal gazla çalışan araçlara öncülük etti. İlk önce, bu teknolojisini otobüslerinde uyguladı; daha sonra Daily NP hafif ticari araç ve Eurocargo NP kamyonla şehir taşımacılığı uygulamalarına genişletti. Son olarak, 2016 yılında devrim niteliğindeki Stralis NP ile ağır iş tipi uzun mesafeli taşıma görevlerine de aktardı.

Bunların sonucunda IVECO’nun doğal gaz teknolojisi bugün insan ve mal taşımacılığı için gerçek, pratik ve hızlı bir çözümdür. Satılan 22.000 birimle IVECO günümüzde, doğal gazla çalışan ticari araçlarda piyasa ve teknoloji lideridir. Ayrıca, hafif ticari araçlardan ağır iş tipi uzun mesafe kamyon ve otobüslere kadar tüm serisinde bu sürdürülebilir yakıtın kullanıldığı tek üreticidir.

IVECO’nun doğal gazla çalışan ticari araçlarına birçok ödül kazanan Daily ailesinin tüm avantajlarına markanın NP teknolojisinin avantajlarını da ekleyen Daily NP; “Kentin Sevdiği Kamyon”un çevresel performansını temiz ve sessiz çalışmasıyla yeni bir düzeye çıkaran Eurocargo NP; ayrıca uzun mesafe görevlerinde geleneksel yakıta gerçek bir alternatif sağlayan ilk araç olan Stralis NP dahildir.

IVECO’nun, alternatif çekiş otobüslerindeki takip sistemi gelişmeleri sayesinde, günümüzün sektör lideri teklifleri ortaya çıktı. Urbanway CNG alçak tabanlı şehir otobüsleri konfor, kapasite ve Toplam Mülkiyet Maliyeti alanlarında yüksek standartlar sağlayarak toplu taşıma ağlarında gerçekten sürdürülebilir bir çözüm sunuyor. Crealis CNG, belediyeler için sınıfının en iyisi taşımacılığı sunarak ün kazandı ve Otobüs Hızlı Taşıma sistemleri için mükemmeldir. Avrupa’daki büyük şehirler, toplu taşıma ağları için doğal gazla çalışan otobüsler kullanmaya başladı. Fransa’nın Lille şehri gibi şehirler 482 adet IVECO doğal gazla çalışan otobüs kullanıyor. Bunların üçte biri biyogazla çalışıyor. Bu gaz, şehirsel ve tarımsal atıklardan biyometan çıkaran bir tesiste üretiliyor ve IVECO doğal gazla çalışan otobüs filosunun karbon salınımsız çalışmasını garanti ediyor.

Öncü doğal gaz teknolojileri ve kapsamlı doğal gaz tekliflerinin uzun geçmişi, IVECO’yu Japonya’nın taşıma operatörleri için ideal ortak olarak ülkenin doğal gazla çalışan taşımacılık piyasasında anahtar oyuncu konumuna getiriyor: IVECO – Sürdürülebilir Ulaşım Ortağınız.