Basın Bülteni

Iveco’dan Ars-Pet’e ilk Stralis Euro 6 çekici teslimatı devam ediyor
Iveco Araç yetkili satıcısı Günlas Otomotiv  Uluslararası Nakliyat sektörünün köklü firmalarından Ars-Pet’e 2015 yılı için sipariş edilen araçların ikinci grubu olan 10 adet Stralis  Hi-Way geniş kabin Euro 6 çekici daha teslim etti.

 

Teslim töreninde konuşan firma sahibi Ayhan Savaşan filolarındaki 160 adet çekicinin 128 adetinin Iveco olduğunu ve Iveco’dan memnun oldukları  için yine Iveco Stralis’i tercih ettiklerini ifade etti.

 

Firma Euro 6 araç tercih etmelerinin nedenini şöyle açıkladı; “Stralis Euro 6 EGR kullanmadan Euro 6 normuna uyan bir araç,  öte yandan uzun süredir kullandığımız ve memnun olduğumuz bir marka. Araçta şoförlerin yaşam  koşullarının maksimum düzeyde düşünülmüş. Biz ağırlıklı olarak Batı Avrupa’ya sefer yapıyoruz, bizim için aracımız EURO VI olduğundan otoban geçişlerinin daha ucuz olması ve daha düşük yakıt yakması önemli bir konu.”

 

Iveco Araç genel müdür yardımcısı Ömer Bursalıoğlu ise şunları söyledi; “teknolojik olarak Iveco’nun EGR kullanmadan euro VI emisyon seviyesini yakalıyor olmasının kendileri için en önemli kriter olan yakıt tüketiminde büyük avantaj sağladığından dolayı tercihlerini Stralis euro VI dan yana kullandılar. HI – e SCR,  kullandığı daha az karmaşık ve çok daha etkin teknoloji sayesinde müşterilerine araç ağırlığını azaltarak, daha düşük yakıt sarfiyatı ve artmış dayanıklılık gibi birçok avantaj sunuyor. Bu seri, düşük yakıt tüketimi ve üstün performansıyla, (1,000 devir /dk’dan başlayan) düşük hızlarda bile maksimum tork sunan motorlardan oluşuyor. Az sayıda vites  değişiminin  verdiği esneklik yüksek etkinlik ve sürüş konforu sağlıyor.”  

 

 

Iveco

CNH Endüstriel şirketinin bir parçası olan Iveco, hafif, orta ve ağır ticarî araçları, off-road kamyonları, şehiriçi ve şehirlerarası otobüs ve de itfaiye ya da off-road görevler gibi özel durumlar için savunma ve sivil koruma araçlarını tasarlıyor, üretiyor ve pazarlıyor. Iveco’nun dünya çapında 26,000’den fazla çalışanı, Avrupa, Asya, Afrika, Okyanusya ve Latin Amerika’da 11’den fazla ülkede en son teknolojileri barındıran araçların üretildiği üretim tesisleri, 160 ülkede, her bir Iveco aracının garantisi ve teknik desteği için 5,000 satış ve servis noktası var.

 

Iveco hakkında daha fazla bilgi için www.iveco.comadresini ziyaret edin.CNH hakkında daha fazla bilgi için www.cnhindustrial.comadresini ziyaret edin.​

​​​​