Basın Bülteni

Iveco yeni Stralis TCO2 Champion iki TÜV sertifikası kazandı

​​​​Önde gelen Avrupa teknik belgelendirme merkezi TÜV, Yeni Stralis TCO2 Champion'ın yakıt tüketimini %-11,2'ye kadar azaltabileceğini ve TCO2 Live hizmetlerinde %-10'a kadar avantaj sağlayabileceğini doğruladı.

Iveco, bugün IAA 2016'da Yeni Stralis XP'nin yakıt tüketiminde Toplam Sahip Olma Maliyeti'nin %40'ından daha fazlasına denk gelen %11,2 azalmayla TÜV SÜD belgesini kazandığını duyurdu. TÜV, ilk defa TCO2 Canlı hizmetlerini doğruladı.

Iveco Marka Başkanı Pierre Lahutte: "Iveco'da Sürdürülebilirliğin taşımanın geleceği olduğuna inanıyoruz. Yeni Stralis TCO2 Champion ve burada IAA 2016'da gösterdiğimiz tüm araçlar sürekli yüksek verimlilik, düşük salınım ve düşük Toplam Mülkiyet Maliyeti arayışımızın sonuçlarıdır. Yeni Stralis ve tamamen yenilenmiş aktarma organları, filo sahibinin sürücünün yakıt tüketimi üzerindeki etkisini optimize edebilmesini sağlıyor. Birçok yakıt tasarrufu özelliğiyle birlikte bu da yakıt verimliliğinde büyük ölçüde bir iyileşme sağlıyor."

TÜV SÜD tarafından verilen bu sertifika ürüne odaklanıyor: Yeni Stralis TCO2 Champion'ı, TCO'yu ve özellikle yakıt kullanımını azaltmayı amaçlayan bir dizi özelliğe sahip Stralis Verimlilik Paketine sahip olan önceki Stralis modeli MY2013 ile kıyaslıyor. Bu kıyaslama, yakıt tüketiminde %-11,2 oranında bir iyileşme olduğunu gösteriyor.

İkinci sertifika, TCO2 Live'da (TCO2 Akıllı Rapor, TCO2 Öneri ve TCO2 Sürüş) yakıt danışmanlık hizmetleri ile ilgilidir ve yakıt tüketiminde %-10'a kadar bir iyileşmeyi gösterir. Yakıt danışmanlık hizmetleri üzerindeki testler aynı aracın (yeni Stralis) aynı rotada ve aynı sürücülerle kullanılmasıyla Iveco'nun yakıt danışmanlık hizmetleriyle birlikte ve onlar olmadan gerçekleştirilmiştir. Sürücüler hangi işlevlerin bulunduğu, onları kullanma ile en verimli ve çevreye zararsız şekilde sürüş yapma konusunda eğitilmişlerdir.

Iveco TCO2 Live yeni nesil hizmetlere ilk defa sahip olan, filo yönetimi ve standart satış sonrası etkinliklerine kadar uzanan yeni bir modüler hizmetler portföyüdür. Bu yeni hizmetlerden üçü, müşterilerin Yeni Stralis'i yakıt verimliliği en yüksek olacak şekilde kullanmalarına yardımcı olan yakıt danışmanlığına dayanır: TCO2 Akılı Rapor, filodaki her bir aracın sürüş tarzı ve yakıt tüketimi hakkında haftalık rapor sağlar; TCO2 Öneri, Iveco'nun gerçek zamanlı tır analiziyle toplanmış bilgilerin bolluğuna dayanarak Iveco yerel uzman takımı tarafından yakıt tasarrufuyla ilgili öneri. İkisi de yakıt bilinçli sürüş tarzı olan TCO2 Sürüş ile entegre edilebilir.

TÜV SÜD tarafından doğrulanan yakıt tasarrufları, Golden Trucks girişimini başlatan Avrupa'daki seçkin müşterilerin deneyimini doğrulamaktadır. Bu müşteriler, 3 ay boyunca yedi Yeni Stralis'i test ettiler ve Stralis 2013'e kıyasla %11 yakıt tasarrufu sağladılar. İki TÜV SÜD belgesi ve Golden Trucks sonuçları, Iveco'nun sürdürülebilirliğe ve TCO'ya olan bağlılığının kanıtıdır ve Yeni Stralis'in TCO2 Champion olarak sözünün tuttuğunu gösterir.