Basın Bülteni

Iveco ve i-FAST Automotive Logistics

​​​ Iveco, araç taşıma sektöründe deneyim zenginliği için övgüyü hak eden bir şirket olan i-FAST-Automotive Logistics şirketine on adet Stralis AS440S40T/P LNG araç tedarik etmek üzere bir anlaşma imzaladı.

Bu anlaşma, Iveco'nun sürdürülebilirliğe olan bağlılığını bir defa daha doğrulayarak LNG ile çalışan araçların Avrupa'daki ilk teslimatı olacak. Bu tedarik anlaşması, Yeni Stralis Natural Power'ın (Doğal Güç) (NP) aşırı çok yönlülüğünün bir kanıtıdır ve ortak amaçları yol taşımacılığında sürdürülebilirliği iyileştirmek olan iki şirket arasında gelişen güçlü işbirlikçi ilişkinin bir sonucudur.

Yeni Stralis NP, uzun mesafeli görevler için tasarlanmış olan ilk doğal gaz aracıdır. Hi-Way kabine, 400 hp Iveco Cursor 9 motora, Eurotronic vites kutusuna ve 1500 km'ye kadar aralık için her biri 540 litre kapasiteye sahip iki LNG deposuna sahiptir. Bu araçlarda kullanılan temiz yakıt, araçların zamanla daha katı gürültü ve kirlilik kısıtlamaları getirilen şehir bölgelerine serbestçe erişebilmeleri anlamına gelir.

Son aylarda, i-FAST-Automotive Logistics, hem sıvı hem de gaz haldeki doğal gaz için olan depolarla donatılmış AT440S33T/P C-LNG modelini test etti. Aracı, kuzey ve merkez İtalya'da uzunluğu ve zorluğu giderek artan farklı rotalarda bir takım kesin ve uzun denemelere tabi tuttular.

Bu testlerin mükemmel sonuçları ışığında i-FAST Automotive Logistics, sektördeki bu tür sürdürülebilir, düşük çevresel etkili taşımayı sunacak ilk taşıyıcı olmaya karar verdi. Bu karar, İtalyan dağıtım ağındaki beklenilen kısa süreli gelişmelere dayanmaktadır: Şu anda İtalya'da altı LNG istasyonu bulunmaktadır, ancak toplam sayıyı ona çıkaracak olan yeni sıvı doğal gaz dağıtım birimlerinin bu yıl içinde yapılması planlanmaktadır.

i-FAST Automotive Logistics, İtalya bölgesinde ulaşım ve arabaların dağıtımı için yeni Stralis Natural Power'ı, çevresel etki ve iş karlılığı açısından sürdürülebilir bir hizmet sağlamak için ek avantajlara sahip olan müşterilerine rekabetçi bir teklif olarak görüyor. Iveco, i-FAST-Automotive Logistics'i daha yeşil, daha sürdürülebilir ve hepsinden önemlisi daha rekabetçi yapacak olan filosundaki alternatif yakıtla çalışan araçların sayısını artırma amacıyla yaptığı büyük planını fark etmesini sağlayarak sürdürülebilir ulaşım için ideal bir ortak olduğunu doğruladı.

i-FAST Automotive Logistics, araçların yol taşıması konusundan İtalya'da ve Avrupa'da lider olan FCA Group'un bir parçasıdır. Yenilikçi telematik sistemlerine, gelişmiş güvenlik teknolojisine ve yüksek nitelikli sürücülere sahip olan araba taşıyıcılarından oluşan modern bir filo işletmektedir.

Bu anlaşma, son yirmi yıldan daha uzun süredir Iveco'yu doğal gaz ile çalışan araç sektöründe ayrı bir yere getirmiş olan şirketin öncü vizyonunun sahip olduğu başarının bir defa daha doğrulanmasıdır. Günümüzde, yerel dağıtımdan uluslararası ulaşıma kadar tüm pazar sektörlerine adanmış olan ürün yelpazesiyle Iveco, Daily, Eurocargo ve Stralis araç gamlarıyla Avrupa doğal gaz pazarındaki liderlik konumunu güçlendirmiştir.