Basın Bülteni

Grand Prix motosiklet şampiyonu Daryl Beattie Avustralya'nın en güçlü Iveco'sunu yapıyor

Bir şeyleri yarım yaparak 500cc Grand Prix motosiklet yarışlarının üst sıralarında yarışamazsınız, bu nedenle eski Avustralya şampiyonu Daryl "Daz" Beattie arazi motosikleti macerası şirketi için kapasiteli bir kamyon ararken, 2016'da Yılın Kamyonu olan Iveco Eurocargo, listesinde ilk sıralardaydı. Daryl'in yeni Iveco Eurocargo'suyla Avustralya'nın en zorlayıcı arazilerinin bazılarında gerçekleşecek nihai macerası 26 Mayıs'ta başlayacak.

Mayıs 2016

2013'te "Daryl Beattie Adventures"ı kuran Daryl, Cape York'a kadar Simpson Çölü ve Canning Stock Rotası boyunca Avustralya'nın en uzak ve en sert yerlerinden bazılarına yapılan kişiye özel arazi motosikleti turlarını yönetmektedir.

Her turun hayati bir bileşeni; tur katılımcıları için yiyecek ve su, yakıt, yedek parça ve ilk yardım ekipmanları taşıyan bir destek aracıdır. Bu önemli bir görevdir ve Daryl'in önceki kamyonu bazı yaşlanma belirtileri gösterdiği ve neredeyse tüm potansiyeline ulaştığı için arama daha büyük, daha rahat ve dayanıklı bir araca yoğunlaşmıştı.

Piyasada araştırma yaptıktan sonra ve Iveco'nun Dakar Rallisi zaferi hala belleklerdeyken, Daryl bakışlarını Eurocargo ML 150 4x4'e çevirdi. Daryl hızlıca bu araçta karar kıldı ve araçta büyük bir tadilata başladı.

Daryl "Birkaç yıl boyunca Dakar'ı izledim ve Iveco her zaman güçlü performans gösteriyor" diyor.

"Eurocargo 4x4'ümün eksiksiz bir Dakar yarışçısı olduğuna ilişkin olarak hayal görmüyorum, ancak kişisel deneyimlerimden biliyorum ki rekabet dersleri özel üretim araçlara doğru ilerliyor. Eurocargo 4x4 aynı zamanda Avrupa'da acil durum hizmetleri çalışmalarında geniş ölçüde kullanılmaktadır ve bu Avustralya'da da artan biçimde görülmektedir. Bu etkenler, Iveco Avustralya'nın mükemmel ön satış deneyimiyle birlikte bana Eurocargo 4x4'le devam etme konusunda güven verdi."

Daryl'e göre Iveco kamyonu satın almanın başka bir avantajı, Iveco'nun kendi finans şirketi olan CNH Industrial Capital aracılığıyla araç finansmanı gibi ilişkili destek hizmetlerine erişim sahibi olmaktı.

Daryl "Aracı CNH Industrial Capital aracılığıyla finanse ettim, anlaşma konusunda esneklerdi ve gövdeyi onlar aracılığıyla finanse edebildim ve bu her şeyi benim için çok daha kolay ve verimli hale getirdi" diyor.

Daryl'in Eurocargo 4x4'ü, koşullar bozulduğunda maksimum çekiş sağlayan tam zamanlı bir 4x4 sistem, poyra redüksiyonu ve ön, orta ve arka diferansiyel kilitleri dahil, iyi arazi özellikleriyle dolu standart bir ekipman listesine sahip.

Arazide yardımcı olan diğer şeyler ise iki kademeli hidrolik şok emicilere sahip çok yapraklı yaylar ve dalgalı alanlar üzerinden maksimum eklem hareketi için bükülme sağlayan yumuşak çelik şasidir.

Başka bir avantaj ise Iveco'nun 1.200 dev./dk. gibi düşük bir düzeyden itibaren 279 hp ve etkileyici 950 Nm tork sunan kanıtlanmış "Tector" 6 silindirli, 5,9 litrelik turbo dizel motorudur. Güç, tekerleklere bir ZF 6 hızlı manuel senkromeçli transmisyonla beslenir.

İç kısımda, Daryl'in sürücüsü "Scooter" ses geçirmez bir kabin, ISRI hava süspansiyonlu sürücü koltuğu, kullanıcı dostu olarak tasarlanmış gösterge paneli ve gösterge grubunun yanı sıra kolay kabinler arası geçişin keyfini çıkaracak.

Kamyonun gövde ihtiyaçları ve diğer değişiklikler, Daryl'e en üst düzey destek kamyonunu sunma konusunda her yolu deneyen uzman yolculuk karoser üreticisi Unidan Engineering tarafından gerçekleştirildi.

Daryl, Eurocargo 4x4'ünün şirketine olağanüstü biçimde yetenekli, amaca göre donatılmış bir kamyon inşa etmek için yepyeni bir çalışma alanı sunduğunu söylüyor.

Daryl "Önceki araçta bazı şeylerden ödün vermiştik, ancak Iveco modeli sayesinde hiçbir ödün vermedik, her şeyin en iyisini kullandık" diyor ve ekliyor:

"Kamyonun turumuzda hayati bir rolü var; tekerleklerin dönmeye devam etmesi gerekiyor, aksi takdirde tur durur ve bir grup hoşnutsuz müşteriyle baş başa kalırız. Modelin hazırlanması ve kalitesi, bana Iveco Eurocargo'nun ondan istenen her şeyi ve daha fazlasını yapacağına ilişkin güven veriyor."

Bu yıl Daryl Beattie Adventures toplam dokuz tur gerçekleştirecek ve bu turlar sırasında Iveco Eurocargo 4x4'ün Avustralya'nın en zorlu bazı arazilerinde yaklaşık 50.000 kilometre yol yapması bekleniyor. İlk tur 26 Mayıs'ta başlayacak.

Avrupa'da 2015'te lansmanı yapılan en son nesil Eurocargo, "2016 Yılın Uluslararası Kamyonu" seçildi. Bu, Iveco'nun Toplam Satın Alma Maliyeti ve sürdürülebilirliğine odaklanmasını takdir etme anlamına geliyor.​​​