Basın Bülteni

Iveco Tel Aviv, İsrail’deki Yakıt Tercihi Zirvesi’nde ticari araçlar sektörü için sürdürülebilir yakıtlarla ilgili son çözümlerini sunuyor

​​​​

  • Iveco, İsrail'in ulaşımda alternatif yakıtlarla ilgili ulusal programı hakkında Tel Aviv'de yapılan Yakıt Tercihleri Zirvesi 2016'ya katıldı.
  • Iveco ve Iveco Bus, sıkıştırılmış doğal gaz (CNG), sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ve biyometanla çalışan araçların gelişimi, üretimi ve dağıtımında tanınmış liderlerdir.
  • Iveco, İsrail'in ilk doğal gazla çalışan aracı olan Sıkıştırılmış Doğal Gaz ile çalışan Yeni Stralis NP'yi, ülkedeki en büyük lojistik şirketlerinden biri olan Fridenson Group'a sundu.

Iveco Tel Aviv, İsrail'deki Habima Ulusal Tiyatrosu'nda 2-3 Kasım'da yapılan uluslararası etkinlik olan Yakıt Tercihleri Zirvesi 2016'ya katıldı. Marka, Şubat 2015'te FCA, Iveco, Magneti Marelli ve İsrail Yakıt Tercihleri Girişimi arasında imzalanan ve taraflar arasında alternatif yakıtı ve doğal gaz kaynaklı teknolojileri geliştirmek üzere bir iş birliği sağlayan Memorandum of Understanding (MoU) (Anlaşma Bildirisi) ile ilgili yaptığı çalışmaların sonuçlarını ve güncellemelerini sundu.

Yakıt Tercihleri Zirvesi, İsrail'in 2025 itibarıyla ülkenin petrol tüketimini %60 oranında azaltma hedefini teşvik etmek üzere, ulaşımla ilgili dünyanın en ileri görüşlü yaklaşımları hakkında bir sohbet gerçekleştirmek adına bir platform sağlayarak alternatif yakıtlar ve akıllı taşımacılık alanında yeniliği keşfetti ve sergiledi. Yakıt Tercihleri Zirvesi'ne dördüncü yılında İsrail'in Başbakanı ev sahipliği yaptı ve 30'un üzerinde ülkeden 1500 katılımcı, 1000 girişimci, 300 uluslararası konuk, 450 yeni kurulmuş şirket, birçok bilim insanı, konuşmacı, otomotiv ve enerji şirketleri mevcuttu. İsrail hükümeti, ülkeyi alternatif yakıtlar bilgi merkezi haline getirmeyi ve bu şekilde, İsrail'in ulaşımda alternatif yakıtlar için ulusal programı olan Yakıt Tercihleri Girişimi ile ham petrole olan küresel bağlılığı azaltmada bir katalizör olarak hizmet etmeyi hedefliyor.

CNH Industrial'ın aktarma organları şirketi olan FPT Industrial ile birlikte Iveco, CNG ve LNG (Sıvılaştırılmış Doğal Gaz) ile Daily hafif ticari araçtan Urbanway şehir otobüsüne ve önceki haziran ayında piyasaya sürülen uzun yol taşımacılığı için Yeni Stralis LNG'ye kadar tam bir ürün yelpazesi geliştirerek doğal gaz motorlarında teknolojik bir avantaj kazandı. Bu araçlar, markanın uluslararası düzeyde öncü bir rol oynadığı ticari araçlar, toplu taşıma araçları ve kamu hizmeti araçları için bir yakıt olarak metanın potansiyelini vurguluyor.

İsrail'de İsrail Yakıt Tercihleri Girişimi ile kurulan ortaklık, geçen yıl ülkedeki doğal gazla çalışan ilk aracın sunulması ile somut bir sonucu gösterdi: İsrail'in en büyük lojistik şirketlerinden biri olan Fridenson Group tarafından sipariş edilen CNG ile çalışan Iveco Stralis. Bu satış, Iveco'nun İsrail'deki özel ithalatçısı MCA tarafından yürütüldü.

Iveco, en büyük pazar payını elinde tutarak 5800 tanesi toplu taşımaya ayrılmış olan ve şu anda yolda olan toplamda 16.000'den fazla araçtan oluşan hareketli otoparkıyla alternatif yakıtla çalışan araçlarda Avrupa pazarına öncülük ediyor. Geçen yıl 900'ün üzerinde gazla çalışan araç müşterilere teslim edildi ve Avrupa'da Iveco tarafından üretilen alçak tabanlı şehir otobüsü birimlerinin %25'i doğal gazla çalışıyor.

Iveco, bugün ithalatçı MCA ve onun kurulu hizmet ağı aracılığıyla İsrail'de doğal gazla çalışan araçların tümünü sunmaya hazırdır. İsrail Yakıt Tercihleri Girişimi tarafından planlanan alternatif yakıtlara odaklanmış ulaşım sisteminde, Iveco'nun doğal gazla çalışan ürün yelpazesiyle birlikte Yeni Stralis NP tamamen sürdürülebilir taşıma sistemini başarmak adına mükemmel bir yanıtı temsil eder.

Zirve'de konuşma yapan Iveco Ağır Vasıtalarda Gaz Kullanımı İş Gelişimi; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölümünden Clement Chandon şunları ifade etti: "Iveco'nun Natural Power'ı, hem yerel hem de küresel çevre kirliliğine yol açan maddelere bir çözüm sunduğu için gelecekteki değişikliklerden etkilenmeyecek olan bir teknolojidir: Doğal gaz ile düşük CO2 salınımına sahiptir ve biyometan ile sıfıra yakındır; sonra derece düşük NOx ve PM salınımları ile tüm koşullarda düşük sese sahip olması gece yapılan şehir içi görevlerinde önemlidir. Iveco en geniş doğal gazla çalışan ürün yelpazesini sunmaktadır. Ayrıca ağır yük tır pazar segmenti konusunda da öngörülü davrandık. Pazar talebini öngördük, erken yatırım yaptık ve ilk belden kırma kamyonla 2010 yılında bir piyasa devrimi başlattık."

Yeni Stralis NP (Natural Power), uzun mesafe kara yolu taşımasına uygun olmak amacıyla güç değeri, rahatlık, transmisyon teknolojisi ve yakıt otonomisi sağlayan, Sıkıştırılmış veya Sıvı Doğal Gazla ya da ikisinin karışımıyla çalışan tek tırdır. Yeni Cursor 9 Natural Power Euro VI motoru, dizel eşdeğeriyle aynı gücü ve tork çıkışını sunan türünün tek örneğidir. Yeni Stralis NP'nin LNG ile çalışan modeli, 1500 km'lik otonomi aralığı sunarak piyasada dizel yakıtla çalışan araçlara alternatif olan ilk gerçek uzun mesafe çekicisi, en sürdürülebilir uzun mesafe kara yolu taşımacılığı çekicisidir.