Basın Bülteni

Daily Blue Power: kentsel alanlarda sınırsız teslimat için yeni sürdürülebilir filo

​​Yeni DAILY BLUE POWER ailesi şehir içi görevleri için mükemmel bir araç: gece gündüz tüm şehir merkezlerine erişebilir; ödül kazanan teknoloji, düşük salınımlar ile çevresel etki, yüksek performans ve verimlilik birleşimiyle dağıtım firmalarını çevreyle ilgili yönetmeliklerin sınırlandırmalarından kurtarır.

Yeni DAILY BLUE POWER geleceği öngörür ve üç teknolojiden arasında seçim özgürlüğü sunar:

  • Daily Hi-Matic Natural Power: LCV sektöründe 8 vitesli otomatik vites kutusuna sahip ilk Sıkılaştırılmış Doğal Gaz aracı - düşük salınımlı yakıt ve şehirsel alanlarda sürülebilme özelliğinin mükemmel kombinasyonu.
  • Daily Euro 6 RDE Ready: Hollanda Uygulamalı Bilimler Araştırma Organizasyonu (TNO) tarafından doğrulandığı üzere 2020 Gerçek Sürüş Emisyonları yönetmeliklerine hazır olan ilk LCV. Piyasada benzeri bulunmayan bir teklif!
  • Daily Electric: en katı trafik sınırlamalarına sahip şehirlerde dolaşımı sağlayan sıfır salınımlı araç

Suzzara, 2 Ekim 2017

IVECO bugün şehir taşımacılık operatörlerinin sürdürülebilir iş ortağı olan yeni Daily Blue Power ailesini satışa sundu. Bu araç ailesi operatörleri, şehirlerdeki artan erişim sınırlamalarından özgür bırakarak Sınırsız Teslimat fırsatı sunuyor. Yeni filo çevresel gereksinimleri öngörür ve doğa açısından sürdürülebilir olan bir teknolojiye dayanan çözüm sunar.

Sürdürülebilir taşımacılık bugün Daily Blue Power ile gerçek oldu

Daily Blue Power ürün sunumunun piyasada eşi benzeri bulunmamaktadır. Görevinin ve işinin belirli gereksinimlerine uyum sağlaması amacıyla üç farklı teknoloji arasında gerçek bir tercih özgürlüğü sunar.

Iveco Marka Başkanı Pierre Lahutte: “Karbonsuzlaştırma konusundaki mevcut zorlama ve şehirlerde artan erişim kısıtlamaları karşısında sürdürülebilir olmak, taşımacılık işlerinde hızlı bir şekilde önemli bir rekabetçi avantaj haline geliyor. Sürdürülebilirlik IVECO için her zaman esas değer olmuştur. Sürdürülebilir şehir taşımacılığındaki rotamızın gelişmiş Dizel teknolojisinden ve özellikle elektrik ile doğal gaz gibi alternatif çekişlerden geçtiğini çok önceden gördük. Bu nedenle 20 yıldan daha uzun süredir alternatif çekişlere öncülük ettik ve Dizel motorlarımızdaki salınımları büyük oranda düşürmek için gelişmiş teknolojilere yatırım yaptık. Daily Blue Power, bu alanda yaptığımız tüm çalışmaların sonucudur. Müşterilerimize, şehirsel alanlardaki sürdürülebilir işlerini sınırlama olmadan geliştirebilmeleri için rekabetçi bir avantaj sağlayan benzersiz bir seçimdir.”

Daily Hi-Matic Natural Power: şehir taşımacılığı için mevcut olan en iyi çözüm daha da iyileşiyor

Daily Hi-Matic Natural Power, sektörde 8 vitesli otomatik vites kutusu ile birlikte ilk sıkılaştırılmış doğal gaz LCV aracıdır. Mükemmel kombinasyonu sunarak şehir taşımacılığı için zaten en iyisi olan çözümü daha da iyileştiriyor: IVECO’nun Natural Power doğal gaz teknolojisinin sürdürülebilirliği ve sınıfına özel Hi-Matic transmisyonunun mutlak sürüş keyfi. Bu araç, Daily’nin bilinen özellikleri olan sağlamlık, performans ve güvenirliğin yanı sıra daha fazla rahatlık ve yakıt ekonomisi, ekstra düşük çevreyi kirleten maddeler ve CO2 salınımları, ayrıca sınıfının en iyisi sürülebilirliği sunar.

Daily Hi-Matic Natural Power, doğal gaz teknolojisinde 20 yıldan daha uzun süredir devam eden öncü çalışmasının sağladığı kapsamlı deneyimle üretildi. Araç, sınıfının en iyisi olan 350 Nm torku sunmak için 136 hp üreten 3 litrelik F1C motora sahip. Endüstriyel kökenli olan bu motor daha dayanıklıdır; sıradan CNG araba kökenli motorlara göre daha fazla tork ve sürdülebilirlik garantisi vererek ödün vermeden performans sağlar.

Daily Hi-Matic Natural Power’ın çevresel performansı olağanüstüdür: motor, IVECO’nun oranları zaten son derece düşük düzeylerde olan Euro VI 3,0 litrelik Dizel motoruna göre %76 daha az Partikül Madde, %12 daha düşük NOx salınımı ile Euro 6/D standartlarına uyar. Gerçek sürüş koşullarında ve şehirlerde CNG motorunun CO2 salınımları eşdeğer Dizel modeline göre %3 daha düşüktür. Hi-Matic şanzımanın CNG’ye uygulanması, bu farkı %5’e çıkararak aracın performansını daha da iyileştirdi. CNG motorunu çalıştırmak için biyometan kullanılırsa CO2 salınımları %95 azalmayla sıfıra yaklaşabilir.

Daily Hi-Matic Natural Power, CNG manuel modeliyle kıyaslandığında gerçek şehir kullanımında %2,5 yakıt tasarrufuyla mükemmel yakıt ekonomisi de sunar. CNG’nin Dizel ile kıyaslandığında daha düşük pompa fiyatı, oldukça rekabetçi bir kilometre başı maliyet anlamına gelmektedir. Yakıt fiyatı, motor verimliliği ve enerji değeri gibi tüm etkenler dikkate alındığında doğal gaz Dizel ile kıyaslandığında %35’e kadar maliyet tasarrufu sağlayabilir. Bu da aracı sürekli ve zorlu rekabetle karşılaşan taşımacılık operatörleri için ekonomik olarak sürdürülebilir bir çözüm haline getirir.

Aynı zamanda Daily Hi-Matic Natural Power, dizel eşdeğeriyle kıyaslandığında oldukça sessizdir. Bu da onu şehirlerde gece teslimatları için ideal hale getirir.

Daily Hi-Matic Natural Power, müşteriye Sürücü Asistanı ve İş Asistanı sağlayarak araçta yerleşik bağlanabilirliği gerçek bir profesyonel çalışma aracına dönüştüren BUSINESS UP özel uygulamasını da içermektedir.

Mutlak sürüş keyfi, yakıt ekonomisi, çevresel performansı, sessiz çalışması, düşük TCO ve yüksek bağlanabilirliği ile bu benzersiz araç düşük salınımlı yakıt ve şehirlerde sürülebilirliğin mükemmel kombinasyonunu sunarak sürdürülebilir şirketler için mükemmel LCV taşıma aracıdır.

Daily Euro 6 RDE Ready: şehir içinde tüm sürüş koşullarında sürdürülebilir verimlilik

Piyasadaki en gelişmiş dizel LCV olan araç, zorlayıcı 2020 çevresel hedefleri 3 yıl önceden görerek Gerçek Sürüş Emisyonları (RDE-Ready) için test edilen ve onaylanan ilk araçtır. 2016 yılında tamamen yeniden üretilen, uygun boyuta sahip IVECO’nun 2,3 litrelik F1A motoruyla çalışırmaktadır: diğer üreticilerin kullandığından daha yüksek bir hacim ile daha üstün dayanıklılık ve doğal olarak düşük gerçek sürüş NOx salınımları sunar. IVECO’nun bu teknolojideki 25 yıllık deneyiminden faydalanan gelişmiş Seçici Katalitik İndirgeme (SCR) son işlem sistemine sahiptir.

Daily Euro 6 RDE Ready bağımsız bir organizasyon olan Hollanda Uygulamalı Bilimler Araştırma Organizasyonu (TNO) tarafından, gerçek koşullar altında test etmeyle ilgili yeni resmi prosedür uyarınca test edilmiştir. 2020 yılında ulaşılması gereken 2,1 değerindeki sınıra karşılık 1,2 uygunluk faktörüne erişmiştir. Bu da aracın, yürürlüğe girecek olan yeni çevresel hedeflerin 3 yıl ilerisinde olarak bugün “RDE-Ready” niteliğine strong> sahip olduğunu kanıtlamaktadır.

Daily Euro 6 RDE Ready ayrıca yakıt açısından son derece tasarrufludur, bu sayede müşterilerin Toplam Sahip Olma Maliyeti (TCO) açısından avantajlıdır: standart Start&Stop sistemi ve Michelin ekonomik lastikleriyle müşterinin gerçek şehir misyonunda mevcut modele kıyasla %7’ye kadar daha az yakıt tüketir.

IVECO’nun önemli tedarikçisi olarak Michelin, aracı tamamlamak üzere yeni MICHELIN Agilis+ lastiklerini özel olarak tasarladı. Profesyonel kullanıcıların zaten sağlamlığını ve güvenilirliğini bildiği bu son nesil Agilis+ lastikler sınıfının önde gelen performansını, düşük yuvarlanma direnci ve düşük ses özellikleri sunuyor. Yeni dişli tasarımı ve düşük geciktirici lastik bileşenleri, aracın enerji verimliliğine katkı sağlarken “sessiz nervür teknolojisi”ne sahip olan yeni dişli deseni gürültüyü azaltır.

Daily Electric – En katı sınırlamalara sahip şehirlerde bile sınır yok

Elektrikli çekiş IVECO ile zaten gerçek oldu: 2009 yılında piyasaya girdi, geçen 8 yılda sürekli olarak güncellendi ve iyileştirildi. Daily Electric, sınıfının önde gelen verimliliği, kanıtlanmış çok yönlülüğü ve %100 yeniden dönüştürülebilir aküleriyle tamamen sürdürülebilir.

Daily Electric en katı trafik sınırlamaları olan şehirlerde de dolaşıma izin veren benzersiz bir araç. Şehir koşullarında 200 kilometreye kadar genişletilmiş bir aralığa sahip ve akü performansı tüm iklim koşulları için en uygun hale getirildi. Akü teknolojisi büyük taşıma kapasitesine izin veriyor ve hızlı modda şarj olması yalnızca 2 saat sürüyor. Eco-Power sürüş modu ve rejeneratif frenleme stratejileri verimliliğini daha da artırıyor. Daily Blue Power Electric, 5 tona kadar brüt araç ağırlığıyla sektördeki en geniş filoyu sunuyor; yani her görev için farklı modeller mevcut.

Yeni öncü bağlı hizmetler Daily Electric’i ideal iş ortağı yapıyor. Yeni Web İzleme Uygulaması, filo yöneticilerinin filolarındaki araçları gerçek zamanlı olarak izlemelerini ve konum, akü şarjı, motor saatleri, sürülen mesafe, araç verileri geçmişi gibi verileri kontrol etmelerini sağlıyor. Gerçek zamanlı bilgiler ayrıca araç arızalarını önleme ve bakım çalışmaları önerme amacıyla IVECO Uzmanları ekibi tarafından da izleniyor.

IVECO, Daily Electric’in müşterilerin nakit akışına ve maddi döngülerine daha da uygun olması için finans çözümleri ve aküleri de içeren Bakım ve Onarım sözleşmeleri de sunmayı planlıyor.

Daily Blue Power ailesi şehir ve banliyö görevlerinde, operatörlere sürdürülebilir taşımacılıkta net bir rekabetçi avantaj sunarak SINIRSIZ TESLİMAT fırsatı sağlayan sürdürülebilir bir iş ortağıdır.