Basın Bülteni

IVECO, Paris Intermat 2018’de yeni Stralis X-WAY’i ve inşaat sektörüne

IVECO, Paris Intermat 2018’de yeni Stralis X-WAY’i ve inşaat sektörüne ait sürdürülebilir araç filolarını tanıtarak Başkan Macron’un ağır kamyon filolarının doğal gaza geçişine yaptığı çağrıya yanıt veriyor

IVECO, Intermat 2018’deki CASE İnşaat Ekipmanları standında (Salon 6 Stant E 042) Yol İnşası, Konut İnşası, Geri Dönüşüm ve Taş Ocağı için geniş araç filosunu gösterime sunuyor.

IVECO, doğal gazla çalışan araç filolarını tanıtarak Başkan Macron’un 22 Mart 2018 tarihinde Brüksel’de yapılan Avrupa Komisyonu Sürdürülebilir Büyüme Finansmanı Üst Düzey Konferansı’nda yaptığı ülkenin ağır kamyon filolarını gazla çalışan araçlara dönüştürme çağrısına yanıt veriyor: “Bu aynı zamanda elektrik ve hidrojenle çalışan araçların yaygın kullanımı ve ağır nakliye araçlarının gaza dönüştürülmesi aracılığıyla ulaşım sektörünün kararlılıkla dönüştürülmesidir.”

İnşaat lojistikleri için geliştirilen yeni Stralis X-WAY kamyon, Grand Paris projesi tarafından teşvik edilen inşaat sektöründeki devam eden artış için de mükemmel yanıttır. Gösterimde, Paris’in emisyon oranlarını azaltma hedefleri nedeniyle şehirde çalışma için ideal olan doğal gazla çalışan modeli bulunuyor.

IVECO, 23 ile 28 Nisan tarihlerinde Paris-Nord Villepinte, Paris’teki Parc des Expositions alanında yapılacak olan uluslararası inşaat ve altyapı sektörü Intermat 2018’de yer alacak. CASE İnşaat Ekipmanları standında her görev için sahip olduğu ürünleri sergileyecek: Geri Dönüşüm, Kent, Yol İnşası ve Taş Ocağı.

IVECO: her görev için doğru araç

IVECO sergide inşaat lojistikleri ve kent hizmeti görevleri için özel olarak geliştirilen Stralis X-WAY aracını tanıtacak. Bu araç, görev odaklı yaklaşımı en üst düzeye çıkararak arazi hareketliliği gerektiren yol uygulamaları için mükemmel kesişim sunuyor IVECO’nun en iyi yakıt verimliliği ve emniyet teknolojilerini en sağlam araçlarının yenilenen arazi dayanıklılığı ile birleştirerek sınıfının en iyisi taşıma kapasitesi ve üstün Toplam Mülkiyet Maliyeti ile birlikte yüksek verimlilik sağlıyor.

Geri dönüşüm için ayrılan alanda, IVECO ve CASE’in sunduğu, atıklardan biyometan üretimine dayalı döngüsel ekonomi sağlamak için mükemmel kombinasyon oluşturan tamamlayıcı ürünler vurgulanıyor. Bu alanda sergilenen Stralis X-WAY Kanca Kaldırıcısı, üstün manevra kabiliyeti, kompakt boyutları, zemin açıklığı, çekiş gücü ve büyük taşıma kapasitesiyle geri dönüşüm sektörü için idealdir.

IVECO, Kent sektörü için, sürdürülebilir Hafif Ticari Araçlar ve ileri düzey alternatif çekiş teknolojilerine sahip olan, doğal gazla çalışan 2018 Yılının Uluslararası Vanı Daily Blue Power ve Stralis X-WAY NP (Natural Power) kamyonlar sergileniyor. Marka, öncü niteliğindeki sürdürülebilir çözümleriyle sektörün lideri konumunda bulunuyor. Bu çözümler aynı zamanda, İklim Değişikliği ile savaşma ve kent alanlarında temiz hava sorunu nedeniyle oldukça talep görüyor.

Pierre Lahutte, IVECO Marka Başkanı: “IVECO’nun enerji geçişini destekleme konusundaki bağlılığı, sürdürülebilir teknolojilerde öncülük etmemizi ve alternatif yakıt araçlarından oluşan tam bir filoya sahip olmamızı sağladı. Belediyelerin, vatandaşları için hava kalitesi sorununu çözmek adına trafik kısıtlamalarını ve sıkı emisyon yönetmeliklerini yürürlüğe koyduğunda, doğal gazla çalışan araçlarımız inşaat şirketlerine, özellikle şehir merkezlerindeki çalışmalar için teklifte bulunurken rekabetçi bir avantaj sağlıyor.”

Kent alanında sergilenen Stralis X-WAY NP, CIFA elektrikli mikserle Biyo-CNG kamyonundaki ilk elektrikli beton mikseridir. Bu araç, son derece sessiz çalışmasının ve sıfıra yakın PM ve CO2 salınımlarının yanı sıra en iyi dizel şasili araçların sahip olduğu 8m3’lük üstün beton yükü kapasitesiyle mükemmel işlevsel özellikler de sunuyor.

Stralis X-WAY, taşıma kapasitesinin en önemli nokta olduğu bir sektörde çalışıyor ve bu nedenle segmentindeki en büyük taşıma kapasitesiyle sınırları zorluyor. Beton mikseri uygulamaları için geliştirilmiş olan 8x4 şaside Süper Yükleyici modeli 8,845 kg’dan daha hafif. Bu da müşterinin taşıma kapasitesini yeni düzeylere çıkarıyor: bağımsız sertifika kuruluşu UTSC tarafından onaylanan en iyi araçtan 355 kg daha fazla ağırlık taşıyabiliyor.

“Yılın Uluslararası Vanı 2018” ödülünü kazanan yeni Daily Blue Power şehir merkezlerindeki iş sahalarına erişebilir; ödül kazanan teknoloji, düşük salınımlar ile çevresel etki, yüksek performans ve verimlilik birleşimiyle inşaat şirketlerini çevreyle ilgili yönetmeliklerin sınırlandırmalarından kurtarır.

Bu yeni ürün ailesi, IVECO’nun Sürdürülebilir şampiyonudur. Sınırlama olmadan kent erişimi sağlayan ve müşterilere üç teknoloji seçeneğini sunar: Sıkılaştırılmış Doğal Gazla çalışan Daily Hi-Matic Natural Power; sıfır salınımlı Daily Electric ve sektördeki en gelişmiş dizel teknolojisi olan Daily Euro 6 RDE 2020 Ready.

Daily Hi-Matic Natural Power’ın 4,9 tona kadar taşıma kapasitesi ve 5100 mm dingil mesafesi ile 6,4 metreye kadar gövde uzunluğuyla benzersiz 7,2 tonluk Brüt Araç Ağırlığı modeli Intermat sergisinde gösterimde. Aracın gelişmiş sürdürülebilir teknolojileri, birçok ödül kazanmış olan ve sağlamlık, çok yönlülük, performans ve dayanıklılığı sayesinde sağlam bir üne kavuşan Daily ailesinin tarihi güçleriyle bir araya gelmektedir.

Yol İnşası sektörü için IVECO, markanın sektörün önde gelen doğal gaz teknolojisi ile çalışan Stralis X-WAY NP modelini sergiliyor. Bu model, taşıma kapasitesi ve serinin performans avantajlarıyla birlikte daha fazla çevresel avantaj sunuyor. Özellikle, dizel araçlara sınırlamalar getiren şehirlerde ve 7/24 çalışan gürültü sınırlamaları bulunan iş sahalarındaki inşaat lojistiği çalışmaları için avantajlar sağlıyor.

Standın Taş Ocağı segmenti alanında IVECO iki araç sergiliyor: ikisi de damperli model olan Astra HD9 8x6 Euro VI ve Trakker.

IVECO Astra serisi araçları yağ ve gaz, madencilik, taş ocağı, ağır inşaat ve ağır taşıma işi gibi ağır arazi uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Yüksek performanslı aktarma organlarından sade tasarımlı elektroniklere kadar her bir ayrıntı, en zorlu görevlerde üstün performans, güç ve güvenilirlik sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.

IVECO Intermat’ta, tamamen otomatik transmisyona sahip olan yeni HD9 86.50 Euro VI’yı tanıtıyor. Bu yapılandırma, IVECO Astra ürün ailesinin Arazi DNA’sı ile göreve bağlı olarak aynı taşıma kapasitesine sahip olan taş ocağı ve maden damperleriyle kıyaslanacak performansları birleştiriyor.

Trakker, en zorlu arazi koşulları dahil olmak üzere tüm hava koşullarında ve arazilerde çalışacak şekilde üretilmiştir. Teknolojiyle sağlamlığı, güvenilirliği ve verimliliği bir araya getirir. Trakker, Dakar Rallisi’nin en zorlu arazilerinde efsanevi gücünü ve dayanıklılığını birçok defa kanıtlamıştır.

IVECO, Monthyon’daki CASE İnşaat Ekipmanları alanında Stralis X-WAY filosundaki birçok aracın dinamik testlerini de yapacak; buna damper, mikser ve vinç yapılandırmasındaki araçların yanı sıra yeni Hi-Traction sistemine sahip araç da dahildir.