Basın Bülteni

Yeni China Daily’nin çıkış töreni: ilk ünite montaj hattından çıkıyor

IVECO Daily serisinin en son neslinden ilham alan ve dünya çapında birçok ödül kazanan Yeni China Daily, Daily ailesinin uzun süre boyunca devam eden başarıyı elde etmesini sağlayan tüm güçlü yönlerini sunar.

Qiaolin, Nanjing'deki üretim fabrikasında üretilen Yeni China Daily, çok yönlülüğü ve esnekliğiyle her türlü görevin ihtiyacını etkili bir şekilde karşılar. Yüksek konfor, güvenlik ve kalite standartları, Yeni China Daily'i Çin piyasasında temel bir ölçüt haline getiriyor.

IVECO ve SAIC arasında hafif ticari araçlar ve motorlar için 50-50 oranında bir ortak girişim olan NAVECO; Qiaolin, Nanjing'deki yeni üretim fabrikasındaki montaj hattından çıkan ilk ünite olan Yeni China Daily için tören gerçekleştirdi.

İlk olarak 1996'da satışa çıkarılan ve 2017 yılında ana bileşenlerinin tamamen yenilendiği Turbo Daily'i ve 2004'te piyasaya sürülüp 2008 ve 2014'te tamamen yeniden tasarlanan Power Daily'i takip eden Yeni China Daily, Çin piyasasının tüm dilimlerinde yarışması için geliştirilmiş olan çok işlevli bir ticari araçtır: Yeni China Daily, gelişmiş Avrupa standartlarıyla Çin'deki Daily sunumlarıyla uyumlu olan yeni nesil bir araçtır.

Tam ve kapsamlı filosuyla Yeni China Daily, mal ve toplu taşımadan özel uygulamalara kadar tüm müşteri görevlerinin ihtiyaçlarını etkili bir şekilde karşılar. Hem kişi hem de mal taşımak için çift gereklilik esnekliğine ihtiyaç duyan müşterilerin yanı sıra lojistik operatörler gibi oldukça profesyonel bir araca ihtiyacı olan müşteriler için de idealdir.

Bu çok yönlülük ve esneklik, IVECO'nun özel şasi üzerinde kasa yapısını koruyan 4 farklı şasi ve 27 tür kasa ile tamamen yeni bir araç mimarisi sayesinde mümkündür. Tamamen yeni 7 tonluk modeli, herhangi bir 7,5 ton orta ölçekli araçtan daha fazla yük taşıyabilecek güce sahiptir. Buna ek olarak filoda, rakiplerinin hiçbirinde eşi benzeri bulunmayan geniş 16,7 metreküplük model de mevcuttur.

Yeni China Daily, F1 motor (2,3 litre ve 3,0 litre) ailesiyle Avrupa'daki en son aktarma organları sistemine sahiptir. Akıllı enerji tasarrufu özellikleri ve iyileştirilmiş aerodinamiklerle birlikte yakıt tüketimi ve performans arasındaki dengeyi en iyi hale getirir.

Yeni China Daily, ayrıca yüksek konfor ve güvenlik standartlarına sahiptir. Otomobile benzer sürüş pozisyonu ve tamamen yeniden tasarlanmış olan gösterge paneli rahat ve güvenli bir sürüş için iyileştirilmiş ergonomi sağlar. En son Avrupa teknolojisine sahip olan yeni ön ve arka süspansiyonlar da güvenliğe katkı sağlar. Bu süspansiyonlar aracın yolda tahmin edilir ve içgüdüsel bir dinamik davranışa sahip olmasını ve Yeni China Daily'nin Çin piyasasında temel bir ölçüt haline gelmesini sağlamaktadır.

Mobil cihazlar aracın eğlendirici bilgilendirme sistemiyle entegre edilip araç içinde mobil uygulamalar üzerinde tam kontrol sağlayarak akıllı bağlanabilirlik için yeni standartlar belirlemektedir.

Ayrıca yeni, okuması kolay TFT LCD gösterge paneli aracılığıyla araç ve sürücü arasındaki sürekli bir iletişim akışı, araç içindeki yaşamı daha kolay ve güvenli kılmaktadır.

Yeni China Daily, CNH Industrial'ın Dünya Klasında Üretim (WCM) süreçleri standartlarından ve Qiaolin, Nanjing'de bulunan yeni NAVECO fabrikasının yüksek kalite düzeyinden de faydalanmaktadır. Tüm bunların sonucunda ise, montaj hattından ayrılan her ünite sürekli olarak yüksek kalite standartlarına sahiptir.

Yeni China Daily, 2017 yılının son çeyreğinden itibaren Çin'de ve 2018'den itibaren ihracat marketlerinde satışa sunulacaktır.

IVECO Asya Pasifik Başkan Yardımcısı Michele Lombardi: "IVECO'nun, Çin piyasasına girmesinin 40. yılındayız. Biz, bu piyasayla geliştik ve sürdürülebilir taşımacılığa geçişi desteklemeye devam edeceğiz. IVECO, Yeni China Daily ile müşterilerine teknoloji, sürdürülebilirlik ve üretim mükemmelliği özelliklerine sahip olan bir araç sunuyor. Yeni China Daily, satılan 560.000'den fazla araçla Çin'deki popülerliğini geçmiş 30 yıl boyunca kanıtlamış olan Daily ailesinin güçlerini devam ettiriyor."​