Basın Bülteni

IVECO Astana, Kazakistan’daki EXPO 2017’de sürdürülebilir taşımacılık forumu düzenliyor

​​IVECO, EXPO 2017'deki İtalyan Çadırı'nda "Sürdürülebilir Taşımacılıkta Yol Haritası ve Trendler" adlı Foruma ev sahipliği yaptı. Markanın ve sektörün uzmanları, alternatif çekiş teknolojileri ve bunların sürdürülebilir taşımacılığa katkısıyla ilgili görüşmeler yaptı.

IVECO, 28 Haziran'da Astana, Kazakistan'daki Expo 2017'de sürdürülebilir taşımacılıkla ilgili bir konferans düzenledi. "Sürdürülebilir Taşımacılıkta Yol Haritası ve Trendler" Forumu İtalyan Çadırı'ndaki konferans odasında yapıldı.

Davetli misafirler arasında, konferansın açılışını yapan İtalyan Elçi Bay Ravagnan; Kazakistan'daki Fransız Elçiliğinin Astana Ekonomik Servisi'nden Fabien Gleizes ve Kazakistan'ın büyük şehirlerinden temsilciler bulunuyordu. Ayrıca CNH Industrial Orta Asya Ülke Yöneticisi ile Rusya, Beyaz Rusya ve Orta Asya Hükümet ve Enstitü İlişkileri Yöneticisi Roberto Valfré di Bonzo; IVECO'nun Kazakistan resmi distribütörü Allur Şirketler Grubu Başkanı Bay Lavrentyev de katıldı.

Roberto Valfré di Bonzo şu açıklamaları yaptı: "EXPO 2017, sürdürülebilir taşımacılıkla ilgili görüşlerimizi paylaşabileceğimiz mükemmel bir platform sundu. Bu Forumu, yüzyılımızın en büyük zorluğuyla yüzleşirken taşımacılık sektöründe ilerlemeyle ilgili görüşmelere katkı sağlaması için düzenledik. Bu zorluk, çevreyi enerjinin verimli ve sorumlu kullanımıyla koruduğumuz sürdürülebilir bir gelecektir. IVECO'da, ürün stratejimizin temel amacı, müşterilerimize hem çevre için hem de kâr-zarar sonuçları için daha sürdürülebilir olmalarını sağlarken sürücülerin güvenliğini ve rahatlığını da sağlayan araçlar sunmaktır."

Forum, alternatif çekiş teknolojilerine ve bunların sürdürülebilir taşımacılığa katkısına odaklanmıştır. Bu, EXPO 2017'nin "Geleceğin Enerjisi: İnsanoğlunun En Büyük Mücadelesi İçin Çözümler" teması altında keşfetmeyi hedeflediği anahtar sorunlardan biridir.

IVECO ve IVECO BUS, sürdürülebilirliğe ve yeniliğe karşı olan aralıksız ilgisine olan bağlılığı ile hareket eder. Yeni teknolojiler, sürdürülebilir taşımacılık konusunda daha yenilikçi alternatiflere giden yeni yolları deneme konusunda markaları ideal ortaklar yapar: daha fazla güvenlik için yüksek teknoloji içerikli düşük çevresel etkili araçlar.

Son 20 yılda geliştirilmiş olan elektrikli, hibrit ve doğal gaz alanlarındaki IVECO yenilikleri, taşımacılık sektörünün çevresel etkisini azaltmaya katkı sağlamıştır. Bugün, yollarda 23.000'den fazla IVECO alternatif çekiş aracından oluşan bir hareketli otopark mevcuttur. IVECO, hafif araçlardan ağır ticari araçlara ve otobüslere tam bir doğal gazlı model serisi sunan ilk üreticidir.

IVECO'nun sürdürülebilir taşımacılığa olan bağlılığı, markaya Avrupa alternatif yakıtlı araçlar pazarındaki en büyük payı kazandırarak onu lider konumuna getirdi.

IVECO, ağır araçlar serisindeki Yeni Stralis NP (Natural Power) gibi araçlarla uzun mesafeli sürdürülebilir taşımacılıkta çığır açıyor: Yeni Stralis NP, uzun mesafeli taşımacılık için tasarlanmış olan ilk doğal gazlı kamyondur. Dizel eşdeğeriyle aynı ölçüde verimlilik ve torkun yanı sıra düşük Toplam Mülkiyet Maliyeti sağlar.

Stralis NP'ye yapılan geliştirme çalışmaları, dizel eşdeğerine göre zaten %40'a varan oranda daha az yakıt pompası maliyetine sahip olan motorda önceki model ile karşılaştırıldığında Toplam Mülkiyet Maliyetinde %3'lük bir azalma daha sağlamıştır. 1500 km otonomi aralığı rekoruyla uzun mesafeli taşımacılık için yapılmıştır. Sesiz çalışmasıyla da şehir bölgelerindeki gece teslimatları için sürdürülebilir olma avantajını sağlamaktadır.

Toplu taşımacılıkta IVECO BUS elektrikli, hibrit ve doğal gaz otobüslerinden oluşan bir seri, salınımları ve gürültü kirliliğini büyük miktarda düşürüyor. Bu da Paris ve Madrid gibi başkent şehirlerindeki toplu taşımacılık yetkililerindeki otobüslerin popülerliğini açıklıyor. Hibrit otobüsler, geleneksel otobüslerden %30 daha az yakıt kullanıyor. Dizel otobüslere kıyasla CO2 salınımlarını %33 ve nitrojen oksit (NOx) salınımlarını %40 azaltıyor. Bu, her standart otobüs için yılda 25 ton ve mafsallı otobüs içinse 37 ton daha az CO2 anlamına geliyor. Bu rakam, her aracın dara ağırlığının iki katından daha fazladır.

IVECO BUS, Astana şehrinin resmi otobüs tedarikçisi seçildi. Marka, EXPO 2017 hazırlığı için Citelis otobüslerinden oluşan bir filo sağladı. Urbanway ve Urbanway Hibrit otobüslerin son teslimatıyla 570 IVECO BUS aracından oluşan bir filo, Astana'nın toplu taşıma sisteminde çalışacak.

Forum, yeni IVECO Evadys otobüsünün Kazakistan'da ilk seferi olarak İtalyan Çadır'ına rehberli bir ziyaretle, gösterim ve gezintiyle sona erdi.

2016 yılında Avrupa'da satışa sunulan Evadys, benzersiz bir çok yönlülük ve çalışma verimliliği sağlıyor. Bölgesel ve ulusal rotaların yanı sıra yerel ve orta mesafeli turizm hizmetlerinin büyüyen ihtiyacını karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu ihtiyaçlar, üst kaliteli "şehirler arası ve gezinti" özellikleri gerektirir.

IVECO'nun Kazak ve yabancı yetkililerle medyaya pratik ve uygulanabilir alternatif yakıt çözümleriyle yenilikçi ulaşım araştırmasını göstermesi için mükemmel bir etkinlik olan "Sürdürülebilir Taşımacılıkta Yol Haritası ve Trendler" Forumu, IVECO markasının ve ürün stratejisinin anahtar dönüm noktalarını temsil etmektedir.

Taşımacılık sektörünün çevre etkisinde sürekli olarak büyük miktarda azalmaya katkı sağlayan öncü ve ileri görüşlü çözümleriyle, günümüzde ve gelecekte IVECO gerçekten sürdürülebilir taşımacılığın ideal ortağıdır.