Basın Bülteni

Blue Corridor 2017: Iberia - Baltia

​​​Taşımacılık sektöründe Doğal Gaz teknolojilerinin öncüsü olan IVECO, bu yılki "Blue Corridor: 2017: Iberia - Baltia" Rallisine Stralis NP ile katılıyor. Stralis NP, Sıkıştırılmış veya Sıvı Doğal Gaz ile çalışabilen, özellikle uzun yol görevleri için tasarlanmış ilk doğal gazla çalışan kamyondur. Marka, ralliye katılımıyla doğal gazın gelişimini desteklemeyi amaçlıyor. Markaya göre doğal gaz, sürdürülebilir taşımacılık sektöründe en iyi ve tek olgun alternatif yakıt.

"Blue Corridor-2017: Iberia – Baltia" Rallisi, Gazprom Group and Uniper tarafından destekleniyor ve düzenleniyor. Her yıl enerji ve lojistik şirketlerini, NGV sektöründeki araç üreticilerini ve operatörlerini geleceğin yakıtı olarak doğal gazın avantajlarını göstermek üzere bir araya getiriyor.

Ralli, resmi olarak dün Carregado'da (Lizbon) gerçekleştirilen bayrak töreniyle başlatıldı. Katılımcılar, bu noktadan St. Petersburg'a kadar Avrupa'yı geçecek. 5500 kilometreden daha fazla yol katedecek karavanla birlikte Blue Corridor 2017 Rallisi, doğal gazın uzun mesafelerde sürdürülebilir yakıt olarak geçerliliğini kanıtlayarak Avrupa'daki doğal gaz altyapısının gelişiminde elde edilen ilerlemeyi gösteriyor.

"Blue Corridor-2017: Iberia – Baltia" Rallisi rotası boyunca karavan, bir dizi yuvarlak masa toplantısı ve etkinlikler için duracak. Bu duraklarda IVECO, doğal gaz ve taşımacılık şirketlerinin temsilcileri ve hükümet yetkilileri taşımacılıkta doğal gazın teknolojik ve hukuki açılarının yanı sıra bu alternatif yakıtın çevresel, ekonomik ve sosyal avantajlarını da görüşecek. Rallinin bitişi 5 Ekim olarak planlandı;St. Petersburg Uluslararası Gaz Forum'u düzenlenecek.

Karavan, IVECO'nun Almanya'da bulunan Ulm fabrikasında da duracak. Burada, katılımcılar ülkenin ilk LNG istasyonunda yakıt ikmali yapabilecekler. 25 Eylül tarihinde IVECO, Ulm Dağıtım Merkezi'nde müşterileriyle ve diğer paydaşlarıyla doğal gazın taşımacılık sektöründeki gelişimi hakkında bir yuvarlak masa etkinliğine ev sahipliği yapacak.

IVECO ralliye Stralis NP AS440S40T/P model aracıyla katılıyor. Bu araç IVECO Cursor 9 LNG/CNG Doğal Gaz motoruna sahip ve bu yakıt için en iyi güç oranını sunuyor: 1700 Nm torkla 400 hp. Stralis NP, uzun mesafe taşımacılığı için özel olarak tasarlanmış ilk doğal gazla çalışan kamyon ve uzun yol görevlerine uygun olan güç oranı, konfor, transmisyon, teknoloji ve yakıt otonomisini sağlayarak Sıkıştırılmış ve Sıvılaştırılmış Doğal Gazla çalışan tek kamyondur. Stralis NP, 1500 kilometreye kadar rekor otonomi aralığıyla uluslararası uzun mesafe taşımacılığı için doğal gazı uygulanabilir bir çözüm haline getiriyor.

Araç, kamuda, iş sektöründe, uzmanlarda ve medyada taşımacılık sektöründe LNG kullanımının avantajlarına karşı bir farkındalık yaratmak amacıyla 12 ülke boyunca 5500 kilometreden daha fazla yol katedecek.

Bu yılki Ralli, navlun taşımacılığında Sıvılaştırılmış Doğal Gaza odaklanıyor. Bu sürdürülebilir yakıt, mükemmel çevresel performansın avantajlarını uygun maliyetle birleştiriyor ve navlun taşımacılığı için şu anda mevcut olarak kullanılan dizele uygulanabilir bir alternatif sunuyor. Kısa süre önce yayınlanan bir çalışmada, Alman Taşımacılık ve Dijital Altyapı Bakanlığı (BMVI), Sıvılaştırılmış Doğal Gazın (LNG), kısa vadede ve önümüzdeki 10 ila 15 yıl boyunca en iyi uygulanabilir çözüm olarak gösterdi. Sıvılaştırılmış Doğal Gaz üzerindeki bu odak, IVECO'nun sürdürülebilir taşımacılık yolundaki bir sonraki adım olarak sektörün geleceğiyle ilgili olan vizyonuyla bir araya geliyor.

IVECO, geçtiğimiz 20 yıl boyunca alternatif çekişlere öncülük etti ve bugün sektör lideri olarak tanınıyor. Bu alternatif yakıt teknolojisi üzerindeki uzun süreli odağın sonucu olarak, IVECO bugün hafif ticari araçlardan ağır iş tipi uzun mesafe kamyonlarına ve otobüslere kadar tam seri doğal gazla çalışan model sunan tek üreticidir. IVECO, sattığı 22.000'den fazla birimle doğal gaz ticari araç sektöründe piyasa ve teknolojinin mutlak lideridir.