Basın Bülteni

IVECO, yeni hafif ve ağır ürün gamını Antalya’daki etkinlikte Türk pazarına sundu

Uzun yol taşımacılığı için tasarlanan IVECO S-WAY, yeni IVECO WAY ağır sınıfında yer alan ilk araç ve sürücüye, sürdürülebilirliğe ve gelişmiş seviyede kişiselleştirilebilir hizmetlere odaklanan tam bir paket sunarak sürücüye “durdurulamaz” hissini veriyor.

“İşe bakış açınızı değiştirecek” Yeni Daily ticarî araç, sürüş deneyiminde yeni standartlar belirliyor ve otonom sürüş ile güvenlik konularında önemli adımlar atıyor.

IVECO Türkiye, Belek, Antalya’da düzenlediği basın toplantısıyla uzun yol taşımacılığı için tasarlanan yeni IVECO S-WAY’i ve hafif ve orta segmentte yeni standartları belirleyen yeni Daily’yi sundu.

Etkinlikte IVECO Türkiye genel müdürü Hakkı Işınak şunları söyledi; “Bugün sizlere sektörümüzdeki mega trendler doğrultusunda hafif ve ağır segmentteki ürünlerimizdeki büyük değişikliği sunuyoruz: Dijitalleşme, otomasyon, elektrifikasyon ve arıza önleme. Yeni IVECO WAY ağır sınıfında yer alan ilk aracımız olan Yeni Daily, bu trendleri müşterilerimiz ve işleri için fırsatlara dönüştürüyor. Son derece müşteri odaklı bir yaklaşımla geliştirilen bu araçlar kabinde yaşam ve sürüş deneyimi konusunda yeni standartlar belirlerken araç sahipleri ve filo yöneticileri için de avantajlar barındırıyorlar.”

IVECO Türkiye pazarlama ve ürün müdürü Tansu Giz ise şunları ekledi; “Bu lansmanla beraber markamız müşterilere bütünleşik bir taşımacılık çözümü sunan, ekonomik ve çevresel olarak sürdürülebilir yeni IVECO WAY ağır segmentteki araçlarını tanıtıyor. Hafif segmentte ise Yeni Daily, mirasının, performans, sürdürülebilirlik, yakıt verimliliği ve düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti gibi güçlü yanları üzerinde yükseliyor. Tüm bunlar sürücünün artan miktarda çoklu görev gerektiren işine odaklanmasını sağlayan ve güvenliğini arttıran kapsamlı İleri Sürücü Destek Sistemleri ile birlikte geliyor. Yeni Daily, kabinde yaşam ve sürüş deneyimi konusunda yeni standartlar belirlerken otonom sürüş ve gelişmiş güvenlik özellikleri konusunda önemli adımlar atıyor”.

IVECO S-WAY: Gelecek on yılın IVECO ağır kamyonu

Yeni IVECO S-WAY, lojistik operatörlerinin filolarında duyduğu yüksek çalışma süresi, verimlilik ve üretkenlik ihtiyaçlarını tamamen sürücü ve araç sahibi etrafında sıfırdan tasarlanmış yeni kabinle birlikte karşılıyor.

Sürücü odaklı yeni kabin tasarımı birinci sınıf yaşam ve çalışma koşullarını; geniş ortam, sıra dışı sürüş ergonomisi, iyi planlanmış; fonksiyonellik ve konforu bir araya getiren yerleşimi ile sağlıyor. Tasarım aynı zamanda güçlendirilmiş yapısıyla (ECE R29.03 kabin çarpışma uyumlu) sürücü güvenliğine atıfta bulunuyor ve her koşulda daha iyi görüş sağlıyor.

Kabin baştan tasarlanırken IVECO, müşterinin kârlılığını arttırmak adına maliyet azaltıcı ve üretkenlik arttırıcı her fırsatı kullandı. Yeni tasarım aerodinamik performansı optimize ediyor ve hâlihazırda mükemmel olan yakıt verimliliğini %4’e kadar arttırıyor. Toplam Sahip Olma Maliyetine etki eden tasarım unsurları ise tamir maliyetlerini dramatik olarak azaltan çok-parçalı tampon gibi yalnız etkilenen parçanın değişmesini sağlayan özellikler.

Yeni IVECO S-WAY, seçkin HI-SCR sistemi ve sıra dışı yakıt verimliliği ile düşük Toplam Sahip Olma Maliyetini sıra dışı bir sürdürülebilir performansla bir araya getiriyor. Ürün gamı, uzun menzilli görevler için tasarlanan tek doğal gazlı ağır çekici olma özelliğini sürdüren IVECO S-WAY Natural Power’ı da içeriyor.

Yeni Daily: “İşe bakış açınızı değiştirecek” ticarî araç

Daily, 40 yıllık başarı sürecinde eşsizliği ve sınıfındaki öncülüğü üzerine kurulu. Bugün Yeni Daily, mirasının performans, sürdürülebilirlik, yakıt verimliliği ve düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti ve de geniş bir kapsamdaki hizmetleri kişiselleştirilmiş çözümlerle esnek bir şekilde sunma gibi müşterilerinin kârlılığını arttıran özelliklerinin üzerine inşa edildi.

Kapsamlı bir İleri Sürücü Destek Sistemleri ve gelişmiş güvenlik özellikleriyle Yeni Daily, sınıfındaki en iyi kabinde yaşam ve sürüş deneyimini sunuyor.

Gelişmiş özellikleri ve motor teknolojisiyle Yeni Daily kentsel görevlerde %10’a varan yakıt tasarrufu sağlarken bakım masraflarında da yine kentsel görevlerde %10’a varan belirgin bir düşüşe erişiyor.