​Expedice Overland 12

Na rozhraní mezi dobrodružstvím a solidaritou. To je hlavní myšlenka projektu Overland 12 zaměřeného na prozkoumání afrického kontinentu po náročné trase plné překážek, která kombinuje fascinující zážitky s poctivými humanitárními cíli.

Dva dny před Vánocemi 2009 se v Turíně konal oficiální start expedice Overland 12. V rámci ceremoniálu senior viceprezident společnosti pro prodej a marketing Franco Miniero odevzdal klíče od expedičních vozidel Beppemu Tentimu, šéfovi a zakladateli agentury International Trekking, aby jeho tým začátkem ledna 2010 vyrazil za dalším dobrodružstvím. Tentokrát pod názvem Do srdce černé Afriky.

Oranžová flotila
Flotilu tvoří 6 vozidel Iveco v klasické oranžové barvě, typické pro výpravy Overland. Přímo legendární jsou ve světě expedicí off-roady 330.30 ANW 6x6 s klasickou kapotou motoru. Po mnohých letech služby a množství expedicí, na kterých absolvovaly víc než 250 000 km, je opět důkladně připravili na velkou pouť. Jedno z vozidel slouží v roli kantýny, druhé má obytnou nadstavbu s nově upraveným interiérem. K osvědčené dvojici veteránů organizátoři výpravy zařadili Trakker 6x6 jako pojízdnou dílnu, Daily 4x4 s dvojitou kabinou a skříňí na převoz různé výbavy, ve které se povezou i zástupci charitativních organizací a dva pětidvéřové modely řady Massif 4x4. Expediční tým tvoří 16 lidí, které vede Beppe Tenti, zakladatel projektu Overland. Během přestávek je 12 lidí ubytovaných na palubě jednoho z trucků a čtyři spí ve stanech.

Objavte viac
Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: cdc53fa1-c13a-8041-ff82-60dc6bb0bdfb.