Tlacove Spravy

Vozidlá Genlyon do náročných podmienok dodané do Vietnamu
27. augusta sa v továrni SIH v meste Čonking uskutočnilo slávnostné odovzdanie vozového parku vozidiel do náročných podmienok Genlyon vyrobených v Číne v rámci spoločného podniku SAIC Iveco Hongyan spoločnosti Openasia Heavy Equipment, predajcu značky Iveco vo Vietname.

Je to prvýkrát, čo spoločnosť Saic-Iveco Hongyan exportovala svoje produkty prostredníctvom celosvetovej distribučnej siete Iveco, a ide o naplnenie stratégie spoločnosti Iveco exportovať produkty vyrobené spoločnými podnikmi v Číne na medzinárodné trhy.

Komerčné vozidlá dodané do Vietnamu pokrývajú rozšírený rad 20 jednotiek Genlyon zahrnujúcich ťahače, vyklápacie vozidlá a domiešavače v rôznych konfiguráciách.

Všetky vozidlá sú vybavené šesťvalcovým motorom Cursor 9 common rail s usporiadaním v rade s výkonom 340 až 380 k. Motor sa vyrába lokálne v spoločnej továrni Iveco Saic-Fiat Powertrain Hongyan.

Po uvedení na trh v marci 2009 bolo vozidlo Genlyon ocenené na Národnom olympijskom štadióne v Pekingu ako „Nákladné vozidlo roku 2009“ v Číne. Toto vozidlo využíva európsku kvalitu a technologickú dokonalosť produktov Iveco, ktorá vozidlám Genlyon umožnila na čínskom trhu strategický vstup do segmentu vozidiel do náročných podmienok. Vozidlo predstavuje výnimočne komplexný produkt vybudovaný na platforme Iveco Stralis a zameraný tak, aby zákazníkom poskytol spoľahlivé špičkové komerčné vozidlo s vynikajúcim výkonom a poprednú úsporu paliva vo svojej triede.

Po odoslaní z mesta Čonking dorazia vozidlá do Hanoja a Hočiminovho Mesta v druhej polovici septembra. Promptný popredajný servis a dostupnosť náhradných dielov budú zaručené špičkovými zariadeniami predajcu značky Iveco vo Vietname.

Turín 30. augusta 2010