Tlacove Spravy

Iveco otvorilo svoju prvú Truck Station
Vo štvrtok 22. apríla uviedli v Hannoveri do prevádzky prvú Truck Station, čím Iveco odštartovalo novú iniciatívu orientovanú na svet medzinárodnej cestnej dopravy. Turínsky výrobca nákladných vozidiel sa rozhodol vytvoriť reťazec špecializovaných asistenčných stredísk výhradne pre ťažké trucky, ktoré pracujú na hlavných ťahoch v Európe.

Hlavné charakteristické prvky projektu Truck Service Station:
  • 24 hodinová non-stop služba,
  • Moderné diagnostické zariadenia, ktoré umožnia pracovať na viacerých vozidlách súčasne,
  • Špeciálne vyškolení technici,
  • Sklad najčastejšie potrebných náhradných dielcov,
  • Pomoc je zameraná na prívesy, náhradné diely budú z produkcie firmy Bullder (značka spoločnosti Iveco pre náhradné dielce na návesy a prívesy).
Servis poskytovaný výhradne pre ťahače návesov vytvorí zo stredísk Truck Station dôležité body, ktoré budú schopné zabezpečiť dopravným operátorom pri jednej zastávke všetko potrebné.

Enzo Gioachin, senior viceprezident spoločnosti Iveco pre služby zákazníkom, k projektu povedal: “Truck Station, ktorú sme otvorili v Hannoveri, je prvá zo siete 400 takýchto opravovní po celej Európe, pričom každá z nich bude určená pre medzinárodnú diaľkovú dopravu. Servisy špecializované na ťažké trucky vyberieme na základe kvalitatívnych parametrov a geografickej polohy, aby sme zabezpečili najvyššiu úroveň služieb na hlavných európskych cestných ťahoch.”

Pri realizácie projektu má prioritu Nemecko a Francúzsko, kde bude 140 týchto servisných staníc, keďže zhruba dve tretiny kamiónov medzinárodnej diaľkovej dopravy prechádza cez tieto dve krajiny.

Iveco Truck Station je vyvrcholením procesu zdokonaľovania služieb, ktorý v spoločnosti vytvorili so všetkými nástrojmi – od technických školení cez politiku starostlivosti o zákazníka a diagnostické zariadenia až po telematiku, so zámerom poskytovať progresívne diagnostické služby na špičkovej úrovni aj na miestach vzdialených od centrály.

Nový systém má skratku VOR (Vehicle Off Road – pokazené vozidlo), aby bolo všetkým v spoločnosti jasné – podľa stupňa zodpovednosti – tempo a spôsob pomoci každému vozidlu, ktoré sa v servise zastaví. V praxi to znamená vypraviť opravený kamión znova na cestu tak rýchlo ako je to len možné.

Na tom, aby sa vyriešil akýkoľvek problém, ktorý by mohol postihnúť zákazníka, sa bude podieľať celá spoločnosť Iveco – od pracovníka zodpovedajúceho za logistiku náhradných dielcov, kolegu v centrálnom sklade, manažéra odborných školení až po jednotlivých mechanikov v servisných dielňach


Iveco

Iveco vyvíja, konštruuje, vyrába a predáva ľahké, stredne ťažké a ťažké nákladné a úžitkové vozidlá, off-roadové nákladné automobily, mestské, medzimestské autobusy, diaľkové autokary ako aj špeciálne vozidlá určené pre požiarne aplikácie, špeciálne terénne využitie a pre obranné účely.

Iveco zamestnáva viac než 25 000 ľudí v 27 výrobných závodoch v 16 krajinách sveta, využíva excelentné technológie a riešenia vyvinuté vo svojich 6 vývojových centrách. Popri Európe pôsobí tiež v Číne, Rusku, Austrálii a Latinskej Amerike. Viac než 5000 servisných dielní vo vyše 160 krajinách garantuje technickú podporu všade na svete, kde sú vozidlá Iveco v prevádzke.