Tlacove Spravy

Iveco LMV pre Terenca Hilla
Taliansky herec a režisér Terence Hill, najznámejší ako Mario Girotti vo filmoch s Budom Spencerom a v poslednom desaťročí z televízneho seriálu Don Matteo, sa v novom filme posadí za volant vozidla LMV.

V súčasnosti pracuje v Alta Val Pusteria v Južnom Tirolsku na novom televíznom seriáli Un passo dal cielo (Na krok od neba), v ktorom budú hrať Terence Hill a Katia Ricciarelli a v ktorom bude populárny benátsky herec hrať úlohu veliteľa drevorubačov. Trochu „drsného“ osamelého muža, bývalého horolezca, ktorý v dvanástich častiach seriálu, stojaceho na pomedzí thrilleru a komédie, pomôže mladému policajtovi odhaliť páchateľov trestných činov v tejto oblasti.

Terenca Hilla bude pri jeho dobrodružstvách v očarujúcej prírode Dolomitov sprevádzať vozidlo LMV, ktoré spoločnosť Iveco pripravila pre tento seriál.

Voľbu tohto vozidla možno určite pripísať jeho vysokej mobilite a vynikajúcemu výkonu v teréne – vozidlo dokáže prekonať stúpanie až 60 %, prebrodiť vodné toky s hĺbkou až päť stôp a ísť po ceste rýchlosťou až 130 km/h. Takisto nemožno zabudnúť na to, že vozidlo bolo skonštruované a vyrobené spoločnosťou Iveco Defence Vehicles, ktorá sa nachádza v meste Bolzano, známom ako brána do Južného Tirolska.

Ľahké viacúčelové vozidlo (LMV), vlajková loď výrobného centra Iveco v Bolzane, je postavené na mnohých sofistikovaných technológiách, ktorých silnou stránkou sú vynikajúce vlastnosti mobility a vysoký stupeň bezpečnosti posádky v extrémnych terénnych podmienkach.

Vozidlo je vybavené vznetovým motorom common rail s výkonom 190 konských síl, 6-rýchlostnou automatickou prevodovkou s hydrodynamickým meničom krútiaceho momentu a dvojrýchlostným prenosovým puzdrom nainštalovaným s diferenciálom zadnej nápravy. Brzdenie zaisťujú hydraulické diskové brzdy na všetkých kolesách. Nezávislé predné a zadné odpruženie, distribúcia záťaže na nápravu a optimalizovaná distribúcia krútiaceho momentu vpredu/vzadu zaručujú vynikajúcu mobilitu tohto vozidla v teréne, ktorá je špičkou v danej triede.

Koncept vozidla je modulárny: vozidlo je možné upraviť podľa potrieb zákazníka, takže ho možno využiť na rozličné účely, napríklad ako vozidlo pre pasažierov, pickup, sanitku atď. Vozidlo LMV spája vysokú spoľahlivosť s ekonomickým režimom údržby, čím znižuje požadovanú logistickú podporu a prevádzkové náklady.

Turín 29. septembra 2010