Tlacove Spravy

STRALIS HI-WAY TRUCK OF THE YEAR 2013

NOVÝ IVECO STRALIS HI-WAY ZÍSKAL OCENENIE TRUCK OF THE YEAR 2013

Nový STRALIS Hi-Way, ťažký nákladný automobil Iveca, získal ocenenie „International Truck of the Year“ 2013, (medzinárodné vozidlo roka 2013). Každoročný titul udeľovaný 25 poprednými európskymi časopismi o priemyselných vozidlách označil nový Stralis za vozidlo, ktoré podľa slov porotcov „ ukázalo najväčší prínos v efektivite cestnej dopravy z hľadiska niekoľkých odlišných pohľadov zahŕňajúcich: úsporu paliva, bezpečnosť, ovládateľnosť, komfort a nízku záťaž na životné prostredie.“

Toto významné ocenenie bolo prezentované na gala večeri 64. ročníka Hannover International Motor Show, najväčšej obchodnej a priemyselnej výstave vozidiel v Európe.

 

"Sme na toto ocenenie pyšní. Nový STRALIS zjednocuje ukazovatele efektivity, kvality a hodnoty pre zákazníka. Vozidlo je naozajstným ukážkovým príkladom našej renovovanej stratégie byť v úzkom kontakte so zákazníkmi a dodávať vynikajúce výrobky“, povedal Alfredo Altavilla, Iveco CEO, pri preberaní tohto ocenenia.


Nový STRALIS Hi-Way: hlavná inovácia v stručnosti
Medzi hlavné znaky nového STRALIS Hi-Way patrí zníženie celkových nákladov na vlastníctvo vozidla (TCO) a patentovaný systém katalytickej redukcie „HI-eSCR“, vyvinutý spoločnosťou Fiat Powertrain Industrial.
Spojením kvality výrobku s radom integrovaných služieb, zahŕňajúcich predprogramovanú asistenciu, riadenie vozového parku a školenie vodičov na úsporné riadenie, je nový ťahač STRALIS Hi-Way schopný počas 4 rokov dosiahnuť redukciu TCO (celkové náklady na vlastníctvo vozidla) až o  4% pri použití na medzinárodnú prepravu s prejazdom 130 000 kilometrov za rok.

Nový STRALIS je vybavený motormi Cursor vyvinutými spoločnosťou Fiat Powertrain Industrial (FPT), zaisťujúcimi nízku spotrebu paliva a skvelý výkon. Vďaka unikátnemu redukčnému systému „HI-eSCR“ (High Efficiency SCR), navrhnutému, patentovanému a vyrobenému spoločnosťou FPT Industrial, je nový STRALIS jediným ťažkým nákladným vozidlom na trhu, ktoré spĺňa emisné limity Euro VI bez použitia systému EGR. „HI-eSCR“ spoločnosti FPT Industrial redukuje úroveň oxidov dusíka až na 95 %. Technológia spracovania výfukových plynov spoločnosti FPT Industrial pre vozidlá Euro VI je unikátna, pretože spĺňa prísne limity pre emisie oxidu dusíka bez zvýšenia spotreby paliva.

Okrem toho STRALIS Hi-Way prichádza s dôkladne prestavanou kabínou. Zdokonalená ergonómia a komfort sú výsledkom úzkej spolupráce s obchodnými zástupcami značky i zákazníkmi. Predná časť sa pýši novou čelnou maskou,, združenými svetlometmi vybavenými LED svetlami na denné svietenie, optimalizovaným predným nárazníkom navrhnutým na zdokonalenie aerodynamiky, ktorý prispieva nielen k jedinečnému dizajnu ale aj úspore paliva.

Vozidlo umožňuje využívať vyspelé telematické služby, zdokonalené nástroje služieb zákazníkom a najvyvinutejšie prvky cestnej bezpečnosti, ako je EBS s funkciou brzdového asistenta, varovný systém pri opustení jazdného pruhu, ESP, adaptívny tempomat, svetlomety s funkciou denného svietenia, nová funkcia udržania pozornosti vodiča a moderný systém bŕzd v prípade núdzového brzdenia.

Na zdokonalenie vodičských schopností dodáva nový STRALIS k už širokej škále prvkov výbavy ponuku unikátnej funkcie DSE (Driving Style Evaluation - vyhodnotenie štýlu jazdy vodiča), nástroja, ktorý umožňuje vodičovi zdokonaľovať svoje vodičské schopnosti v reálnom čase. Okrem toho ponúka systém IVECONNECT FLEET, ktorý umožňuje manažérom flotily monitorovanie vozidiel, kontrolu spotreby paliva, polohy vozidla a odhadovaných časov jazdy – teda hodnotenie výkonu jednotlivých vodičov v reálnom čase.

Nový STRALIS sa vyrába v závode Iveco v Madride v Španielsku, v súlade s najvyššími štandardmi v kvalite spracovania.