Tlacove Spravy

Premiéra ťahača Genlyon
Spoločný čínsko-taliansky podnik Saic-Iveco Hongyan Commercial Vehicle (SIH) predstavil 10. marca 2009 svoj nový ťažký truck Genlyon. Premiéra sa konala na Národnom štadióne v Pekingu v susedstve známych olympijských stavieb „Vtáčie hniezdo“ a „Vodná kocka“. Slávnosti sa zúčastnil taliansky veľvyslanec v Číne Riccardo Sessa, viceprezident SIH Xiao Guopu a Paolo Monferino, predseda predstavenstva Iveco a daľší významní top-manažéri z vedenia Saic-Iveco Hongyan.
Prvé nákladné vozidlo, ktoré vyvinul joint-ventrure SIH, prináša zákazníkom európsku technológiu značky Iveco a vysokú mieru znalostí o produktovom dizajne v Číne. Model Genlyon znamená pre výrobcu strategický vstup na trh prémiových truckov ťažkej kategórie. Vyrábajú ho v Chongqingu, kde na zelenej lúke postavili úplne nové centrum SIH aj výrobné kapacity.
Kombinácia aerodynamickej kabíny a efektívnej prevádzky najmodernejšieho pohonného reťazca posunuli rad Genlyon do role seriózneho konkurenta renomovaným svetovým značkám. Evidentná je príbuznosť s Ivecom Stralis Active Space, hoci niektoré vonkajšie i vnútorné prvky majú zmenený dizajn, špecifický pre čínsky trh. V novom trucku mal svetovú premiéru nový 9-litrový motor Cursor 9 vybavený najnovšou generáciou vysokotlakového vstrekovania paliva common-rail, ktorý sa tiež vyrába v Číne. V ponuke budú modifikácie s výkonom 270, resp. 400 k, ktorým stačí spĺňať emisnú normu Euro 3, konštrukčne sú však riešené tak, aby sa v budúcnosti následne mohli spraviť úpravy v duchu limitov Euro 4 a Euro 5 – podľa vývoja čínskej dopravnej politiky.
Modelový rad Genlyon ponúka 800 rôznych kombinácií a tento počet bude v budúcnosti ešte rásť, aby výrobca pokryl maximum požiadaviek zákazníkov. Ťahač návesov je určený pre súpravy s celkovou hmotnosťou do 49 ton, predná náprava je dimenzovaná na maximálne zaťaženie 7 t, ale zadná tandemová až na 26 ton, pretože sa počíta aj s preťažovaním vozidla.