Tlacove Spravy

Nový Stralis Hi-Way


Nové štandardy v efektívnosti, kvalite a hodnote pre zákazníka
• Zredukované celkové výdavky na vlastníctvo vozidla
• Nižšia spotreba paliva
• Motory Euro VI s unikátnou technológiou HI-eSCR
• Kabína vylepšená z hľadiska ergonómie, komfortu i dizajnu
• Vyspelé systémy aktívnej bezpečnosti
• Nové nástroje pre operatívny manažmentPočas dvojdňovej prezentácie na prelome mesiacov (30. 6. – 1. 7.) spoločnosť Iveco predstavila v turínskom centre Fiat Industrial Village ďalšiu generáciu svojho ťažkého radu – Stralis Hi-Way. Nový Stralis má veľký potenciál držať krok so silnou konkurenciou v sektore ťažkej nákladnej dopravy: Vozidlo prešlo rozsiahlymi vylepšeniami a modernizáciami v oblasti efektívnosti prevádzky, dizajnu a kvality materiálov aplikovaných v kabíne, resp. úžitkovej hodnoty pre zákazníkov. Z hľadiska dopadu prevádzky nových Stralisov na životné prostredie je veľkým plusom patentovaný systém vysoko účinnej selektívnej katalytickej redukcie (HI-eSCR), ktorý bol vyvinutý pre úpravu výfukových plynov motorov Euro 6.

S novým Stralisom Hi-Way hodlá Iveco posilniť svoju stratégiu, ktorej cieľom je zredukovať zákazníkom celkové výdavky na vlastníctvo vozidla (TCO – total cost of ownership). Výrobca avizuje nižšiu spotrebu paliva, znížené náklady na údržbu, väčšiu spoľahlivosť a kvalitu, zdokonalenú kabínu z hľadiska ergonómie i komfortu pre vodiča, a tiež optimalizované operatívne manažovanie prevádzky vozidla. 

Alessandro Mortali, senior viceprezident divízie ťažkých vozidiel Iveco, na medzinárodnej tlačovej za účasti okolo 150 domácich i zahraničných novinárov, v rámci svojho vystúpenia povedal: „Nový Stralis maximalizuje úspory vo všetkých kľúčových oblastiach. Tým sme dosiahli, že celkové výdavky na vlastníctvo vozidla sa znížia až o 4 %.“ Doplnil ho Enzo Gioachin, senior viceprezident Iveco pre predaj a marketing: „Súčasná ekonomická situácia patrí k najvážnejším, s akými kedy musel náš priemysel zápasiť. Uvedením nového Stralisa čelíme tomuto negatívnemu trendu. Našim zákazníkom ponúkame tú správnu kombináciu inovácií, zlepšených služieb a priameho zvýhodnenia nákladov.“

Stralis Hi-Way charakterizuje špičková nová technológia, s ktorou splní požiadavky budúcej emisnej normy Euro VI. Pozoruhodný je najmä originálny systém HI-eSCR vyvinutý vo Fiat Powertrain Industrial. Hodnotný celok kompletizuje dôkladne prepracovaná kabína s vylepšenou aerodynamikou, vyspelý telematický systém, zdokonalenie servisu a služieb a najmodernejšie systémy aktívnej bezpečnosti a podpory vodiča.

Novú generáciu podrobili v priebehu vývoja dôkladnej revízii kvality a spoľahlivosti, pričom skúšobné vozidlá absolvovali 6 miliónov testovacích kilometrov zameraných na odolnosť a vyše 11 miliónov kilometrov v reálnej premávke.
Výroba Stralisa Hi-Way s motorom Euro 5 odštartuje v madridskom závode Iveco v polovici septembra tohto roku, produkciu verzie Euro 6 spustia koncom januára 2013.