Tlacove Spravy

Iveco podporuje Moto GP 2013

Iveco už štvrtý rok podporuje motocyklové majstrovstvá sveta prestížnej triedy MotorGP ako partner – dodávateľ nákladných a úžitkových vozidiel.

Nová sezóna kráľovskej triedy MS motocyklov sa začala 7. apríla večernými pretekmi na okruhu Losail, ktorý leží na predmestí katarského hlavného mesta Dóha. Piloti na dvoch kolesách absolvujú v rámci šampionátu celkove 18 podujatí v 13 krajinách na 4 kontinentoch a ročník 2013 sa pre  nich skončí až 10. novembra vo Valencii.  

V roli hlavného sponzora sa turínsky výrobca úžitkových vozidiel predstaví na pretekoch v Holandsku, ktoré majú termín 29. jún a repríza v tejto úlohe ho čaká 29. septembra v Španielsku. Podujatia majú oficiálny názov Iveco TT Assen 2013, resp. Iveco Grand Prix de Aragón. Značka Iveco sa na okruhoch v Assene aj Aragóne bude prezentovať svojím logom umiestneným v prvých dvoch zákrutách trate, na štarte a na hlavnej tribúne. Prominentné miesto pri dvoch úvodných zákrutách malo logo Iveco aj na úvodných pretekoch novej sezóny v Katare. 

V roku 2013 pokračuje Iveco v podpore Dorna Sports, organizátora a exkluzívneho majiteľa komerčných práv na MotoGP. Konkrétne ide o flotilu 17 vozidiel v zostave 4 vany Daily a 13 nových truckov Stralis Hi-Way, ktoré sú vlajkovou loďou v ťažkom modelovom rade. Vozidlá Iveco známe svojou bezpečnosťou a spoľahlivosťou sa budú počas sezóny využívať na prepravu výbavy, materiálu, kancelárií a mobilných dielní.

Pokračuje tiež partnerstvo značky Iveco a tímu Yamaha Factory Racing, za ktorý jazdí Španiel Jorge Lorenzo, majster sveta 2012. Tento rok je členom tímu Yamaha Factory Racing aj talianska hviezda Valentino Rossi, jeden z najznámejších profesionálov vo svete motocyklových pretekov a držiteľ štyroch titulov, ktoré získal s Yamahou. Iveco dodalo pre Yamaha Factory Racing sedem nových vozidiel radu Stralis (z nich štyri s kabínou Hi-Way) a jeden van Daily. Budú k dispozícii na transport motocyklov, servisnej techniky a kompletného zázemia pre personál tímu.
 

Aktívne prepojenie značky Iveco so svetom športu opätovne potvrdzuje spolupráca s Dorna Sports a Yamaha Factory Racing. Zainteresovanosťou na prestížnych športových podujatiach, medzi ktoré patria aj preteky MotoGP, spoločnosť Iveco prezentuje svoj vzťah k hodnotám ako je spoľahlivosť, nadšenie pre veľké ciele a tímová práca.