Tlacove Spravy

Iveco na Auto Šanghaj

Iveco na 14. Medzinárodnej výstave automobilového priemyslu v Šanghaji
Prostredníctvom svojich dvoch čínskych joint-venture Naveco a Saic-Iveco Hongyan (SIH) sa spoločnosť Iveco prezentovala na 14. Medzinárodnej výstave automobilového priemyslu v Šanghaji. Najvýznamnejšia exhibícia automobilov v Číne sa konala v novom šanghajskom Expo Centre od 19. do 28. apríla 2011.
Obidva spoločné podniky vystavovali celkovo 9 svojich najnovších výrobkov. Boli to vozidlá na prepravu osôb i transport tovaru s konvenčným aj alternatívnym pohonom, čím Iveco splnilo svoj zámer ponúknuť kompletnú paletu dopravných riešení na čínsky trh. Modely boli vystavené na ploche zhruba 1000 m2 na atraktívnom mieste priamo pred hlavným vchodom do sekcie s úžitkovými vozidlami.
Joint-venture Naveco vystavoval luxusný variant PowerDaily s motorom F1C, elektrické PowerDaily, kempingový automobil a pojazdnú dielňu (obe vozidlá na podvozku PowerDaily) spolu s dvoma novými ľahkými nákladiakmi Yuejin Ouka. Výrobca ťažkých truckov SIH predstavil tri varianty z modelového radu Genlyon – ťahač 6x4, domiešavač 8x4 a sklápač 6x4.
Okrem toho Naveco predviedol nový Yuejin Ouka radu K pre rok 2011 – vylepšený model určený pre trh ľahkých nákladných vozidiel. Má jednoduchý a elegantný dizajn, najmodernejšiu pohonnú jednotku – dieselový motor F1C novej generácie z produkcie FPT Industrial, ktorý efektívne redukuje spotrebu paliva, hluk i vibrácie. Komfort ovládania vozidla sa zlepšil aplikovaním prevodovky z dovozu (tiež od FPT).
Joint-venture SIH predstavil tiež svoje značkové servisné služby so sloganom „Service Is Here“ (Servis je tu) a zameraním najmä na vyspelé technológie, priebežnú starostlivosť o vozidlá, pohotové reagovanie, hustú sieť servisov a vysokú pridanú hodnotu. To potvrdzuje predsavzatie SIH ponúkať výrobky vysokej kvality spolu s promptnými a výhodnými službami pre zákazníkov.
Výstavu v Šanghaji navštívil aj Enzo Gioachin, viceprezident Iveco pre služby zákazníkom. Spolu s top-manažérmi spoločných podnikov a partnerských firiem sa zúčastnil slávnostného uvedenia nového radu Yuejin Ouka a značkových servisných služieb SIH.

Iveco
Iveco vyvíja, konštruuje, vyrába a predáva ľahké, stredne ťažké a ťažké nákladné a úžitkové vozidlá, off-roadové nákladné automobily, mestské i medzimestské autobusy, diaľkové autokary ako aj špeciálne vozidlá určené pre požiarne aplikácie, nasadenie v teréne a pre obranné účely.
Iveco zamestnáva viac než 25 000 ľudí v 23 výrobných závodoch v 10 krajinách sveta, využíva excelentné technológie a riešenia vyvinuté vo svojich 6 vývojových centrách. Popri Európe pôsobí tiež v Číne, Rusku, Austrálii a Latinskej Amerike. Vyše 5000 servisných stredísk vo viac než 160 krajinách garantuje technickú podporu kdekoľvek na svete, kde sú vozidlá Iveco v prevádzke.

Iveco v Číne
Prostredníctvom spoločných podnikov Iveco so svojím partnerom Saic vyrába v Číne kompletnú paletu úžitkových vozidiel: Joint-venture Naveco vo dvoch fabrikách v Nanjingu zabezpečuje produkciu ľahkých nákladných automobilov a minibusov, Saic-Iveco Hongyan so sídlom v meste Chongqing zasa ťažké trucky.
Aktivity spoločnosti Iveco v tejto krajine majú dlhú históriu: V roku 1985 vstúpil taliansky výrobca na čínsky trh prostredníctvom licenčnej dohody s NAC (Nanjing Automobile Corporation) o výrobe ľahkých úžitkových vozidiel; v roku 1991 uviedli do prevádzky prvú výrobnú linku pre TurboDaily, ktorá odštartovala ambiciózny program investícií spoločnosti do čínskeho priemyslu motorových vozidiel a napokon v roku 1996 spoločnosť Iveco spolu s NAC založila spoločný podnik Naveco s účastníckymi podielmi 50/50, ktorý v nasledujúcich rokoch rozšíril značku po celej Číne.
V roku 2007 urobilo Iveco výrazný krok vpred vo svojej stratégii rozvoja v tejto krajine a v spolupráci so  Saic sa stalo prvým medzinárodným výrobcom úžitkových vozidiel s kompletným výrobným programom v Číne.

Šanghaj, 20. apríla 2011