Tlacove Spravy

Iveco Daily pre Asda

Iveco dodá britskému obchodnému reťazcu Asda ďalších 250 vozidiel Daily s celkovou hmotnosťou 3,5 ton na rozvoz potravín až do domu zákazníkov.

Dodávka je súčasťou objednávky na 700 týchto ľahkých nákladných automobilov, ktoré si potravinársky gigant objednal v roku 2012. Štyridsať ich operuje z najmodernejšieho centra domáceho rozvozu v britskom Nottinghame, ktoré spoločnosť Asda oficiálne otvorila 19. februára 2013. Nová zásielka 250 vozidiel Iveco rozšíri flotilu vo farbách Asda na vyše 1600, z nich 1150 bude z modelového radu Daily. Turínskemu výrobcovi sa vlani a predvlani podarilo získať všetky objednávky od spoločnosti Asda na distribučné vozidlá, a to vďaka úspešným testom 50 vozidiel v roku 2010.

Aktuálna dodávka má chladiarenské nadstavby s viacerými oddeleniami z produkcie firmy Solomon a s jednotkami na kontrolovanie teploty (prevažne značky Hubbard). Takáto špecifikácia skrine umožňuje rozvážať naraz čerstvé, chladené aj mrazené potraviny zo supermarketov priamo ku dverám zákazníkov. „Zabezpečovanie služby nákupu potravín cez internet je jednou z najnáročnejších úloh, aké môže ľahké úžitkové vozidlo dostať, a to kvôli dĺžke pracovného dňa a počtu nakladaní, ktoré musíme denne urobiť. Vozidlá Iveco Daily sa napriek tomu ukázali ako neuveriteľne odolné. Automatizovaná prevodovka AGile zjednodušuje našim vodičom život a zároveň nám prináša dôležité úspory paliva,“ tvrdí o výkone vozidiel Sean Clifton, zmluvný manažér pre vozidlový park spoločnosti Asda určený na rozvážku potravín.

Všetkých 700 Daily objednaných v roku 2012 má najnovší interiér s nastaviteľným volantom, so zmodernizovanou palubnou doskou a s ľahším prechodom cez kabínu. Vozidlá poháňajú 2,3-litrové motory FPT Industrial s výkonom 106 k pri 2700 – 3900 otáčkach za minútu a krútiaci moment 270 Nm v rozsahu otáčok 1800 až 2600 min-1.