Tlacove Spravy

Iveco Daily CNG zbiera jedno ocenenie za druhým
Krátko potom, ako v Londýne získalo vozidlo Daily na stlačený zemný plyn ocenenie „Green Van of the Year“ (Zelená dodávka roka) dostalo toto vozidlo titul „Zelené úžitkové vozidlo roku 2009“ počas udeľovania cien Fleet Transport Awards v malom írskom mestečku Enfield, severne od Dublinu.

Týmto víťazstvom Daily porazilo silnú konkurenciu, akou je Mercedes-Benz Sprinter NGT a Volkswagen Caddy EcoFuel, vďaka zníženiu emisií CO2 o 62 percent v režime na bio-metán, v porovnaní s ekvivalentným dieselovým modelom. Súčasne už teraz spĺňa tento model normu Euro VI ako prvý v Európe. Daily na plyn je „veľmi ekologickým riešením pre flotily“, okomentoval redaktor časopisu Fleet Transport úspech v tejto ankete.

Iveco Daily na plyn ponúka operátorom flotíl skutočnú, existujúcu alternatívu pre mestské nasadenie. Ihneď dostupné vozidlá Daily CNG sú v ponuke v 28 rozličných modeloch: od 3,5 až 6,5 tony, v rozličných prevedeniach kabín dodávok a podvozkov určených na nadstavbu, v rozličných dĺžkach rázvoru.

Všetky modely sú poháňané 3-litrovým motorom FPT na stlačený plyn s výkonom 136k (100 kW), s krútiacim momentom 350 Nm v rozpätí od 1 500 do 2 730 otáčok za minútu.

Od roku 1999 bolo v západnej Európe predaných viac ako 4 000 plynových vozidiel Daily, či už dodávok, alebo podvozkov. Tieto predajné úspechy odôvodňujú výrazné investície spoločnosti Iveco do rozvoja alternatívnych pohonov vďaka ktorým získalo Iveco vedúcu pozíciu v rozvoji a výrobe vozidiel na čisté palivá. Neustály výskum a uplatňovanie vyspelých technológií je najdôležitejší príspevok spoločnosti Iveco na podporu bezpečnejšej a výkonnejšej mobility, ktorá je zároveň šetrná k životnému prostrediu.