Tlacove Spravy

Iveco predstavilo model Vertis pre Latinskú Ameriku
Koncom októbra sa v Salvador de Bahia (Brazília) predstavil nový nákladný automobil strednej triedy Vertis, ktorým Iveco doplnilo svoju ponuku produktov pre latinsko-americký trh.

Vozidlo je vybavené modernou, mimoriadne spoľahlivou a ekologickou pohonnou jednotkou, ktorá má nízku spotrebu a výnimočne konkurenčné sú aj celkové prevádzkové náklady. Z estetického hľadiska prináša veľmi zaujímavý dizajn kabíny s výraznými pozdĺžnymi otvormi pre prístup vzduchu v maske a veľkým logom uprostred.

Vertis dostal nový common-railový motor NEF4 z produkcie Fiat Powertrain Technologies v Sete Lagoas. Ide o najmodernejší motor tejto triedy, čo je základný kameň úspornej prevádzky a nízkej úrovne emisií. Z konštrukčného hľadiska je pripravený plniť predpisy Euro 5.

Vozidlo s prevodovkou ZF, prednou nápravou Dana, resp. zadnou Meritor a brzdami Master/Knorr má 9-tonovú a 13-tonovú verziu.

Nový brazílsky produkt vyvinuli na platforme z joint-venture spoločnosti Iveco v Číne s využitím vyspelých európskych technológií, pritom však podiel domácich zdrojov je až 85 % (v priebehu vývoja Iveco uprednostnilo dodávateľov komponentov, ktorí sú už etablovaní na brazílskom trhu). Z toho sa odvíja stratégia ponúknuť nový model s bezkonkurenčnou zárukou v tomto segmente: 1 rok platí kompletná garancia na celé vozidlo plus ďalší rok na pohonný reťazec.

Výrobca si sľubuje od novinky ohromný komerčný úspech – ešte pred oficiálnym uvedením na trh dostal objednávky na takmer celú tohtoročnú produkciu. Vozidlo má očividne potenciál stať sa v Brazílii lídrom medzi modelmi pre mestskú a medzimestskú distribúciu.

Vďaka Vertisu vstúpilo Iveco s moderným produktom do strednej triedy, ktorá reprezentuje zhruba 20 % celkového predaja na brazílskom trhu nákladných vozidiel. Odteraz ponúka kompletné spektrum produktov – vyrába i predáva špičkové vozidlá pre každý trhový segment v Brazílii.

Južná Amerika, a hlavne Brazília, je pre Iveco jedným zo štyroch pilierov strategického plánu na obdobie 2010 – 2014. Skompletizovanie palety produktov pre Latinskú Americu patrí ku kľúčovým úlohám v rámci priorít spoločnosti s cieľom dosiahnuť do roku 2014 dvojcifernú rentabilnosť. Vertis reprezentuje – ruka v ruke s rozvojom distribučnej siete a stúpajúcim podielom na trhu – maximálne výhodný spôsob, ako reagovať na súčasnú priaznivú ekonomickú situáciu v Brazílii.


Iveco

Iveco vyvíja, konštruuje, vyrába a predáva ľahké, stredne ťažké a ťažké nákladné a úžitkové vozidlá, off-roadové nákladné automobily, mestské i medzimestské autobusy, diaľkové autokary ako aj špeciálne vozidlá určené pre požiarne aplikácie, nasadenie v terénne a pre obranné účely.

Iveco zamestnáva viac než 25 000 ľudí v 23 výrobných závodoch v 10 krajinách sveta, využíva excelentné technológie a riešenia vyvinuté vo svojich 6 vývojových centrách. Popri Európe pôsobí tiež v Číne, Rusku, Austrálii a Latinskej Amerike. Viac než 5 000 servisných stredísk vo viac než 160 krajinách garantuje technickú podporu kdekoľvek na svete, kde sú vozidlá Iveco v prevádzke.