Tlacove Spravy

Iveco na expedícii „Sahara Ramble“
Expedícia „Sahara Ramble“ vyrazila včera z Janova a smeruje do severnej Afriky, so známymi cestovateľmi a skúsenými kameramanmi Pierlucom Rossim a Enricou Rabacchiou, ktorí sa radi zapájajú do dobrodružstiev podobným tomuto:

Rossi a jeho kolegovia využívajú dve vozidlá novej generácie Fiat Panda 4x4, s excelentným motorom 1,3 Multijet a dve vozidlá Iveco. Jedným je 5-dverový Massif – profesionálne ľahké offroadové vozidlo, uvedené na trh minulý rok, ktoré si poradí aj s tými najťažšími terénnymi podmienkami, pretože v sebe spája prvky odolnosti a spoľahlivosti. Druhým je Daily 4x4 v prevedení obytného vozidla, aby zabezpečilo pohodlie a prístrešok počas celej expedície.

Trasa, ktorú si naplánovali títo dvaja cestovatelia, ich povedie naprieč Saharou a niekoľkými krajinami severnej Afriky, so zachádzkou do Andalúzie na juhu Španielska, aby objavili mnohé pamiatky chránené UNESCOm. Do Janova sa vrátia 20. februára 2010.

Expedíciu môžete denne sledovať na internetovej stránke www.sahararamble.com ako aj na blogu www.fiatontheweb.fiat.it venovanom tejto akcii.


Iveco

Iveco vyvíja, konštruuje, vyrába a predáva ľahké, stredne ťažké a ťažké nákladné a úžitkové vozidlá, off-roadové nákladné automobily, mestské, medzimestské autobusy, diaľkové autokary ako aj špeciálne vozidlá určené pre požiarne aplikácie, špeciálne terénne využitie a pre obranné účely.

Iveco zamestnáva viac než 27 000 ľudí v 27. výrobných závodoch v 16. krajinách sveta, využíva excelentné technológie a riešenia vyvinuté vo svojich 6. vývojových centrách. Popri Európe pôsobí tiež v Číne, Rusku, Austrálii a Latinskej Amerike. Viac než 6 000 servisných dielní vo viac než 100 krajinách garantuje technickú podporu, kdekoľvek na svete, kde sú vozidlá Iveco v prevádzke.