Tlacove Spravy

Iveco poskytuje vozidlá tímu talianskych zimných paraolympionikov

Vozidlá spoločnosti Iveco budú sprevádzať športovcov zastupujúcich Taliansku federáciu zimných paraolympijských športov (FISIP) na všetkých európskych pretekoch a súťažiach, ktoré sa uskutočnia v období od decembra 2012 do marca 2013. Oficiálne dopravné prostriedky predstavujú dva minibusy Iveco Daily Combi určené na prepravu športovcov na súťaže do Holandska a Švédska po trase plánovanej cez Rakúsko a Nemecko.

Federácia zimných paraolympijských športov so sídlom v Turíne, ktorej predsedá pani Tiziana Nasi, sa zameriava predovšetkým na alpské a severské lyžovanie, biatlon a snowboarding. V rozsahu svojich kompetencií zodpovedá za tri národné družstvá, pričom dohliada na rôzne činnosti, napríklad koordináciu ich prepravy. Tento rok je počet pretekov organizovaných mimo územia Talianska mimoriadne vysoký a v jeho dlhom zozname figurujú predovšetkým majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní v španielskom stredisku La Molina a svetový šampionát v severskom lyžovaní vo švédskom Solleftea.

Spoločnosť Iveco týmto partnerstvom, ktoré je ukážkou jednej z mnohých jej sponzorských a družobných činností, demonštruje vlastné prepojenie s medzinárodnou sieťou športov, pričom športovcov podporuje už mnoho rokov, a to od letných olympijských hier 1980 v Moskve až po zimnú olympiádu a paraolympiádu v Turíne v roku 2006. Touto jedinečnou príležitosťou firma vyjadruje uznanie paraolympijským športovcom, najmä ich vytrvalosti a tímovému duchu, a súčasne potvrdzuje svoje odhodlanie ich aj naďalej podporovať na ich ceste k účasti na nadchádzajúcich paraolympijských hrách v roku 2014, ktoré sa konajú v Soči.

Ďalšou ukážkou podpory, ktorú spoločnosť Iveco poskytuje telesne postihnutým športovcom, je karavan Daily vyčlenený pre handcyclingového pretekára Vittoria Podesta z tímu Barilla Blue pre jeho účasť na londýnskej paraolympiáde v roku 2012, kde vybojoval bronzovú medailu v časovke jednotlivcov, ďalší bronz v cestnom závode jednotlivcov a striebornú medailu, spoločne so svojím tímovým kolegom Alessandrom a Francescom Fenocchiovými, v štafetovej jazde družstiev.