Tlacove Spravy

Iveco je partnerom majstrovstiev sveta MotoGP 2012
Spoločnosť Iveco sa už po tretí raz stala partnerom MotoGP – v sezóne 2012 je opäť hlavným dodávateľom truckov a úžitkových vozidiel pre túto sériu pretekov.Najnapínavejšia trieda motocyklových majstrovstiev sveta, ktoré sa začali 8. apríla v katarskej Dohe, stavia na 60 rokoch histórie. Každú z 18 tohoročných Veľkých cien (v 14 krajinách) budú vysielať televízie v 207 štátoch, pričom sa očakáva priemerná sledovanosť 30 miliónov divákov. Vďaka dohode s Dorna Sports (manažuje MotoGP) bude značka Iveco výrazne zviditeľnená na viacerých okruhoch: Hneď úvodné kolo svetového šampionátu malo prvé dve zákruty označené logom nového modelu Daily a ikonickým znakom Supermana, ktorý spoločnosť Iveco používala pri uvedení novinky.
Iveco je tiež hlavný sponzor pretekov v holandskom Assene a španielskom Aragone (30. júna a 30. septembra). Podujatia sa budú oficiálne nazývať Iveco TT Assen 2012 a Iveco Grand Prix de Aragon. Na oboch bude značka Iveco lemovať celú dĺžku trate vrátane mosta nad štartovým roštom.
Iveco aj v tejto sezóne zabezpečí organizátorom pretekov dôležitú logistickú podporu – 13 vozidiel Stralis a štyri nové Daily, ktoré budú na všetky okruhy série MS prepravovať dielce, materiál a vybavenie, kancelárie i mobilné pracoviská.
Pokračuje tiež partnerstvo značky Iveco a tímu Yamaha Factory Racing, počas ktorého sa Jorge Lorenzo stal vicemajstrom a na scénu vstúpila vychádzajúca hviezda MotoGP Ben Spies (minulý rok skončil v celkovom hodnotení piaty). Iveco je oficiálnym sponzorom tímu a podobne ako vlani poskytne 7 truckov Stralis a 2 dodávky Daily na prepravu motocyklov, materiálneho zázemia a personálu tímu Yamaha na jednotlivé podujatia.
Ďalej beží aj spolupráca spoločnosti Iveco s Pramac Racing (jazdec Héctor Barbera) vo forme poskytnutia 3 ťahačov EcoStralis na podporu tímu. V súlade s filozofiou značky Iveco a princípom trvalo udržateľnej dopravy budú pokračovať ekologické snahy tímu Pramac, ktorý sa čoraz viac zaujíma o dopad pretekov na prírodu: Mobilná bunka, kde bude počas podujatí centrum celého tímu, je postavená z extrémne ľahkých materiálov, aby sa znížila spotreba paliva pri transporte. Vnútorné vybavenie vyrobili z plne recyklovaných materiálov a energiu jej budú dodávať veterné turbíny. Navyše tím hodlá na pohyb po depe využívať elektrické skútre.
Úzke spojenie značky Iveco s majstrovstvami sveta pretekov motocyklov spoločnosť vníma ako výbornú príležitosť na propagáciu svojho kompletného radu úžitkových vozidiel a svojej značky na celom svete.