Tlacove Spravy

Iveco na veľtrhu IAA 2012 v Hannoveri

Na 64. ročníku medzinárodného veľtrhu úžitkových vozidiel IAA 2012 Hannover, ktorý sa koná od 20. do 27. septembra tohto roku, predstaví spoločnosť Iveco rad noviniek.

Po oficiálnom uvedení 1. júla 2012 sa dočká svojej premiéry na veľkom medzinárodnom fóre nový STRALIS Hi-Way. Okrem toho bude v priebehu veľtrhu tiež oficiálne predstavený nový TRAKKER s výrazne rekonštruovanou kabínou.

Spoločne s vozidlami Iveco ďalej vystaví motory Euro VI, vrátane plne patentovaného systému vysoko účinné selektívne katalycké redukcie HI-eSCR.

Na stánkoch Iveco budú mať návštevníci príležitosť zoznámiť sa s kompletnou škálou produktov tejto spoločnosti, od ľahkých až po ťažké automobily, vrátane minibusov, autobusov a stavebných vozidiel.

Firma Iveco tiež plánuje v týchto priestoroch prezentovať svoj vzťah k zákazníkovi, čo je ústredná téma obchodnej stratégie spoločnosti. Najmä tí, ktorí denne pri svojej práci používajú vozidlá Iveco, si vždy zaslúžia náležitú pozornosť a ocenenie. Svoje úsilie firma zameriava na maximalizáciu produktivity, dosiahnutie čo najvyššej kvality a komfortu a používanie nových technológií, ktoré zjednodušujú ich obsluhu a používanie, a to vždy s cieľom znižovania celkových výdavkov na vlastníctvo vozidla (TCO).

Stánok Iveco, ktorého rozloha je viac ako 2000 metrov štvorcových, svojím dizajnom odráža farby a materiály použité pri výstavbe unikátneho multifunkčného priemyselného centra spoločnosti Fiat Industrial v Turíne (Fiat Industrial Village).

Ťažké vozidlá firmy Iveco na hannoverskom výstavisku

Veľkej pozornosti v priestoroch stánku Iveco sa bude bezpochyby tešiť nový STRALIS Hi-Way, produkt novej generácie radu ťažkých vozidiel so značným potenciálom držať krok nielen teraz ale aj v budúcnosti, so silnou konkurenciou v oblasti ťažkej nákladnej dopravy.

Ako hlavné výhody je treba vyzdvihnúť výkon, komfort, ergonomické vlastnosti a bezpečnosť a tiež fakt, že maximalizuje úspory vo všetkých kľúčových oblastiach, čo v bežnej prevádzke znamená zníženie celkových výdavkov na vlastníctvo vozidla až o 4 %. V Hannoveri sa nový Stralis predstaví vo verziách Euro V a Euro VI.

Novým významným produktom tohto roku z radu vozidiel Stralis, s ktorým sa návštevníci na hannoverskom veľtrhu budú môcť zoznámiť, je verzia LNG Natural Power, čiže vozidlo s pohonom na skvapalnený zemný plyn, vhodné pre prepravu na stredné vzdialenosti a prevádzku v noci, ktoré sa už tento rok objavilo na trhoch v celej Európe.

Zoznam exponátov z radu inovovaných ťažkých vozidiel uzatvára nový Trakker, úžitkové terénne vozidlo, ktoré tiež bude mať v Hannoveri svetovú premiéru. Toto vozidlo je vybavené rekonštruovanou kabínou a spoľahlivo zvláda jazdu v najnáročnejších terénnych podmienkach, počas ktorej sa môžete spoľahnúť na kvalitný motor Cursor (8 a 13 Euro V) vyznačujúci sa vysokým výkonom a dlhou životnosťou, čo sú nevyhnutné parametre pre nepretržitú prevádzku po celý rok. Zákazníci ocenia najmä bezkonkurenčný nárast výkonnosti, zníženie celkových výdavkov na vlastníctvo vozidla a tiež minimalizáciu prevádzkových nákladov.

V hľadáčiku záujmu návštevníkov na hannoverskom veľtrhu sa určite ocitne aj nová verzia nákladného vozidla Astra HD9, ktorá predstavuje významnú časť ponuky pre všetky veľké stavebné spoločnosti zaoberajúce sa prepravou materiálov z kameňolomov alebo na stavenisko, ktoré hľadajú spoľahlivého partnera, či už z hľadiska splnenia vysokých požiadaviek na výkon a viacúčelovosť vozidla alebo kvalitnej zákazníckej podpory.

Ďalšie exponáty: vozidlá Daily, Eurocargo a Magelys Pre Významná časť plochy stánku spoločnosti Iveco bude venovaná zostávajúcim exponátom z kategórií ľahkých vozidiel, zastúpených produktmi New Daily a stredných vozidiel z radu Eurocargo.

Návštevníci sa budú môcť prezrieť na tri vozidlá radu New Daily, z ktorých jedno je na elektrický pohon a predstavuje záruku vysokej spoľahlivosti a vynikajúcej adaptability na rôzne prepravné činnosti v mestskom prostredí, napríklad rozvážkovú službu alebo prepravu osôb.

V priestoroch stánku nebude chýbať ani vozidlo strednej hmotnostnej triedy Eurocargo, ktoré na európskom trhu predstavuje produkt špičkového štandardu a ktoré zaujíma čelné miesto vo vozidlách hmotnostnej triedy od 6 do 18 t.

Ďalšia kategória vystavovaných exponátov budú vozidlá osobnej prepravy, z ktorých Iveco ponúka nový minibus Daily. V tomto minibusu sa spája tradične vysoká kvalita s atribútmi špičky v oblasti hromadnej dopravy. Vozidlo predstavuje ideálne riešenie pre zákazníkov, ktorý sa zaoberajú mestskou aj mimomestskou osobnou dopravou.

Celú sériu dopĺňa autobus Magelys Pro, ktorý v posledných rokoch drží čelnú pozíciu v segmente luxusných autokarov pre diaľkovú turistiku. Aj tých najnáročnejších zákazníkov si získa vďaka vynikajúcim jazdným parametrom, nízkej spotrebe paliva, priaznivými ekologickými vlastnosťami, vysokou dlhodobou spoľahlivosťou a predovšetkým dokonalým pohodlím pre vodiča aj cestujúcich.

Motory produkcie FPT Industrial v centre stánku; oblasť inovácie a služieb

Stredná časť stánku je venovaná technológiám motorov. Návštevníci si môžu prezrieť motory Euro VI spoločnosti FPT Industrial, ktorá je chrbticou skupiny Fiat Industrial.

FTP Industrial, spoločne s motormi normy Tier IV stanovené na CNH a plne patentovaný systém vysoko účinnej selektívnej katalyckej redukcie HI-eSCR, vyvinula a spracovala inovačné riešenia pre všetky firmy v rámci Fiat Industrial, ktorá je treťou najväčšou spoločnosťou pôsobiacou v oblasti výrobných prostriedkov.

Dôkazom nepretržitého výskumného úsilia zameraného na nové technologické riešenia a možné scenáre budúceho vývoja je oblasť inovácií, v rámci ktorej bude vystavený technologický koncept „Iveco Dual Energy“ vo forme podvozku ľahkého vozidla zobrazujúci diesel-elektrický hybridný pohon.

V neposlednom rade je potrebné zmieniť sa o priestore, ktorý je vyhradený oblasti popredajných služieb, a to za prítomnosti zástupcov Iveco Customer Service a Iveco Finanziaria, ktorých cieľom je zabezpečiť zákazníkom po celú dobu životnosti vozidla, od okamihu nákupu, maximálnu technickú a finančnú podporu vrátane príslušných služieb.

Iveco vystaví svoje výrobky aj vo vonkajších priestoroch, kde budú vidieť vozidlá so špeciálnou technikou, napríklad vozidlo Eurocargo s požiarnym rebríkom firmy Iveco Magirus, ktorá predstavuje nielen svetovú špičku vo výrobe požiarnych rebríkov, ale je tiež jednou z najvýznačnejších firiem na svetovom trhu v oblasti požiarnej a záchrannej techniky.