Tlacove Spravy

Iveco na veľtrhu Comtrans 2013

Iveco na veľtrhu Comtrans 2013 v Moskve

Iveco sa zúčastnilo 12. ročníka medzinárodného veľtrhu úžitkových vozidiel „Comtrans 2013" v Moskve. Zastúpenie spoločnosti na veľtrhu kladie osobitný dôraz na vozidlá poháňané zemným plynom, čo je oblasť, v ktorej je spoločnosť európskym lídrom.

Comtrans, najdôležitejší veľtrh zameraný na úžitkové a priemyselné vozidlá, sa koná každé dva roky striedavo s výstavou Hannover Motor Show. Tento rok sa uskutočnilo na výstavisku Crocus Expo v Moskve od 9. do 14. septembra 2013, kde sa očakáva účasť viac ako 300 vystavovateľov.

Iveco sa zúčastnilo s celým produktovým radom: ľahké, stredné a ťažké vozidlá a špeciálne vozidlá určené pre stavebníctvo a práce v lome a tiež segment autobusov. Medzi vystavenými vozidlami sú dve poháňané metánom, ktoré sú ukážkou stáleho záväzku spoločnosti k životnému prostrediu v rámci trvalo udržateľných riešení mobility.Vozidlá CNG umiestnené v strede výstavného stánku sú minibus verzie Daily 50C14G CNG vybavený karosériou od „ST Nizhegorodetz", miestneho renomovaného bodybuildera špecializujúceho sa na premenu
dodávok na minibusy; a model strednej triedy Eurocargo ML120E20 CNG, kamión dodaný do Nestlé Waters, ktorý je uvedený vo farbách spoločnosti.


Rad Iveco na výstave dopĺňajú: Iveco Daily 70C15, vedúci hráč vo svojej triede s celkovou hmotnosťou 7 ton, ideálny pre zákazníkov, ktorí hľadajú najlepšie riešenie dopravy v strednej triede; Trakker, špecializované ťažké vozidlo do terénu vyrobené spoločným podnikom IVECO-AMT; a Stralis
Hi-Way, predstaviteľ ťažkého radu Iveco a víťaz prestížneho ocenenia International Truck of the Year 2013. Zástupcom segmentu autobusov je Magelys PRO, luxusný turistický autobus, ktorý predstavuje vrchol vo svojej triede.

Vonkajšia výstavná plocha bola obsadená dvoma sklápacími nákladnými vozidlami Astra HD9 s pohonom kolies 6x6 a 8x8, špeciálnym vozidlom Iveco na účely v stavebníctve a prácu v lome.

Téma udržateľnej mobility, čo je koncept, ktorý Iveco denne zavádza na všetky svoje výrobky, je zároveň predmetom významnej dohody o spolupráci podpísanej tento rok medzi Iveco Russia LLC a Gazprom PLC, najväčšou ťažobnou spoločnosťou a dodávateľom zemného plynu v ruskej federácii. Dohoda spočíva v spoločnej propagácii využívania vozidiel poháňaných zemným plynom.
 
Iveco a Gazprom budú riadiť programy určené na testovanie a vývoj vozidiel CNG, organizáciu kampaní propagujúcich tento pohon ako najlepšiu alternatívu pre úžitkové vozidlá a ďalej vývoj kompletnej siete staníc CNG naprieč Ruskom.

Alfredo d'Errico, vedúci Iveco Russia LLC komentoval následovne: „Pre nás bol a bude veľtrh Comtrans vždy hlavnou prioritou. Je to úžasná príležitosť na vystavenie našich výrobkov a našich najväčších úspechov. Tento rok bol pre nás výnimočný. Dosiahli sme veľký pokrok v propagácii vozidiel CNG v Rusku a spolupráca so spoločnosťou Gazprom PLC, najväčšou štátnou spoločnosťou, naše úsilie v tomto smere ešte posilní. "