Tlacove Spravy

Iveco Camper pre Paraolympijske hry 2012

Vittorio Podestà, paraolympijský športovec, odcestuje na Paraolympijské hry 2012 v Londýne karavanom Iveco

Vittorio Podestà, paraolympijský športovec a šampión v handyclingu, odcestuje do Londýna na nadchádzajúcu Paraolympiádu vo vozidle Iveco Daily, vybavenom spoločnosťou Nuova Camper Marostica of Carrè (Vicenza) ako špeciálny karavan pre pána Podestà, ktorý na tento projekt osobne dohliadal.Vozidlo bolo odovzdané pánovi Podestovi minulý týždeň vo Fiat Industrial Village a bude ho sprevádzať na jeho olympijskom dobrodružstve. Jednoliata škrupinová karoséria karavanu, vyrobená z laminátu, je umiestnená na podvozok Iveco Daily C35 3.0 TD 170 k s poloautomatickou prevodovkou Agile.
Vďaka robustnosti a jednoduchosti rámu podvozku Daily bola na vozidlo inštalovaná špeciálna zdvíhacia plošina, ktorá umožňuje prístup ľuďom pripútaných na invalidný vozík. Plošina sa schová pod rám bez toho, aby zaberala miesto vo vnútri kabíny.
Karavan je vyrobený kompletne na mieru, pričom berie do úvahy umiestnenie otvorov a vnútorné usporiadanie nábytku a technického vybavenia. Toto umožnilo získať maximum priestoru vnútri kabíny zo sklených vlákien a poskytnúť tak optimálne podmienky pre život paraolympijského športovca. Karavan obsahuje štyri lôžka - dve vzadu nad batožinovým priestorom, kde pán Podestà plánuje uložiť svoje cyklistické vybavenie, a dve v podstropnom priestore nad jedálenským kútom.
Vozidlo je vybavené ručne ovládaným plynovým pedálom a brzdami tak, aby pán Podestà mohol riadiť sám s pomocou funkčnej a jednoduchej poloautomatickej prevodovky Agile. Karavan si dokáže vyrábať vlastnú elektrinu vďaka 180-ampérovému alternátoru, 120-wattovému fotovoltaickému panelu a generátoru využívajúcemu methanolový palivový článok.
Spoločnosť Iveco je dôležitým hráčom v oblasti „rekreačných vozidiel“ a nedávno založila centrálne oddelenie venované karavanom, ktoré okrem iného pomohlo vytvoriť projekt pre pána Podestu.
Spoločnosť je silne naklonená medzinárodnému športu, počnúc Olympijskými hrami v Moskve 1980, cez Zimné olympijské hry v Turíne 2006 a mnoho ďalších sponzorstiev a spoluprác. V súčasnosti Iveco podporuje paraolympijského šampióna tímu Barilla Blue ako vzor húževnatosti, tímového ducha a entuziazmu.
Vittorio Podestà bude pretekať za tím Barilla Blue (www.shareyourdream.it ). Je šampiónom v handcyclingu, čo je špeciálny typ trojkolky poháňanej pažami. Podestà dosiahol v tejto disciplíne skvelé úspechy. Okrem mnohých talianskych titulov sa stal majstrom sveta v roku 2007, získal striebornú medailu na Paraolympiáde v Pekingu 2008 a na majstrovstvách sveta 2009 a 2011, a v minulej sezóne sa umiestnil na prvom mieste v tejto kategórii v rebríčku Medzinárodnej cyklistickej únie.