Tlacove Spravy

Univerzálny van DAILY vybavený pracovnou plošinou VERSALIFT
Vysokozdvižné plošiny sa spravidla montujú na šasi s kabínou. Výnimkou z pravidla je univerzálny van DAILY vybavený pracovnou plošinou VERSALIFT ET-32-LE, ktorý postavili vo firme EverLift Slovakia.Ide o slovenský prototyp s takouto konfiguráciou – ideálne pre elektrikárov či technické služby na opravy alebo údržbu verejného osvetlenia, svetelnej signalizácie na križovatkách, rámov mýtnych jednotiek, ošetrovanie stromov a pod. Rovnako sa hodí i pre bežné práce vo výškach – opravy striech, fasád a na rôzne montážne práce. Evidentnou výhodou je, že nákladný priestor sa dá využiť ako pojazdná dielňa.
Výrobcom plošiny je dánska firma TIME International A/S. Parametre: Pracovná výška 11,80 m, dosah 7,60 m, otáčanie 360°, maximálna nosnosť koša 200 kg (2 osoby + 40 kg). Nízkonapäťová izolácia do 1 kV, štart/stop motora vozidla z pracovného koša, počítadlo motohodín. Elektrické núdzové čerpadlo pre všetky pohyby, hliníkové vnútorné rameno pre optimálnu stabilitu, proporcionálne ovládanie všetkých pohybov. Káble a hadice sú vedené vo vnútri ramien.Vzadu je pevná nástupná plošina na uloženie koša v prepravnej polohe so zaistením v guľovom lôžku. Umiestenie koša na plošine umožňuje obsluhe otvoriť zadné dvere vanu zvnútra vozidla a nastúpiť do koša priamo z nástupnej plošiny. Platí to aj opačne – pri vystúpení z koša sa dajú otvoriť zadné dvere a vstúpiť priamo do nákladného priestoru.
Celková hmotnosť vanu s pracovnou plošinou je 3,5 t. Prototyp postavili na báze Iveco Daily 35S11V so 78-kilowattovým motorom a skriňou s objemom 12 m3.