Tlacove Spravy

Iveco a Dakar 2012
Iveco a FPT Industrial sa zúčastnia najprestížnejšieho motoristického dobrodružstva na svete: V rámci spolupráce s holandským tímom De Rooy poskytujú na rely Dakar 2012Iveco Dakar vozidlá, náhradné dielce a motory. Súťaž odštartuje 1. januára z Mar del Plata (Argentína), cieľ dosiahnu maratónci o dva týždne neskôr 15. januára v Lime, hlavnom meste Peru.
Iveco Dakar

Súčasťou prípravy tímu Petronas De Rooy Iveco bol štart dvoch vozidiel na októbrovom rely v Maroku. Napriek tomu, že išlo viac o doladenie techniky než o výsledok v súťaži, Miki Biasion a Gerard De Rooy osadili prvé dve miesta v kategórii truckov, resp. 5. a 6. priečku v celkovom poradí.
Holandský tím nasadí na Dakar 2012 štyri špeciálne upravené kamióny Iveco Trakker 4x4 s motormi Cursor 13 z produkcie FPT Industrial (výkon vyše 670 kW/900 k). Iveco Dakar

Piatym truckom vo farbách tímu Petronas De Rooy Iveco bude prototyp Strator „Made in Holland“. Postavili ho na šasi Iveco, ale hnacie ústrojenstvo a kabína vychádza z modelového radu Powerstar, ktorý Iveco vyrába a predáva v Austrálii. Pilotmi „ostrých“ súťažných vozidiel sú Miki Biasion (majster sveta rely v rokoch 1988 a 1989, víťaz Dakaru 1999), Gerard de Rooy a Hans Stacey (víťaz Dakaru 2007). Ďalšie štyri Trakkery budú na Dakare plniť úlohu asistenčných vozidiel.Trakker, ktorý je považovaný za najlepší vo svojej triede pre každodennú prácu, ale i na tie najnáročnejšie úlohy, vyvinuli pre nasadenie vo všetkých klimatických podmienkach a na všetkých typoch povrchu – od prašných ciest až po extrémne ťažký terén. Pritom poskytuje komfort a maximálnu bezpečnosť i produktivitu. Na Dakare 2012 bude mať Iveco neoceniteľnú príležitosť preveriť si potenciál svojho produktu v akcii, aká nemá obdobu. Každé jedno vozidlo musí prejsť množstvom extrémnych situácií a vydržať výnimočné namáhanie – je to perfektná šanca preukázať vysokú mieru spoľahlivosti a výkonnosti. Vozidlá značky Iveco v minulosti neraz potvrdili, že zvládnu aj tie najťažšie testy odolnosti. Naposledy to bolo napríklad na výprave Overland 2010, kde Trakker 6x6 a Daily 4x4 prevzali štafetu od predchádzajúcich modelov, ktoré absolvovali najťažšie expedície všetkých čias.
Iveco Dakar

Dakar je súčasťou medzinárodnej komunikačnej stratégie spoločnosti Iveco, ktorá je spätá aj s aktivitami vo svete športu. Príkladom je dlhodobé partnerstvo so slávnym rugbyovým tímom All Blacks - súčasnými majstrami sveta - alebo súčasná spolupráca s MotoGP, najprestížnejšími pretekmi motocyklových majstrovstiev sveta, kde Iveco je dodávateľ kamiónov a úžitkových vozidiel, či rola oficiálneho dodávateľa vozidiel pretekovému tímu Ferrari. To všetko iba potvrdzuje odhodlanie spoločnosti Iveco spájať svoje meno s lídrami na medzinárodnej športovej scéne.
 Iveco Dakar