Tlacove Spravy

Vavríny z motocyklových Grand Prix
Po úspešnej minuloročnej premiére sa Iveco opätovne prezentovalo ako oficiálny sponzor Veľkej ceny Austrálie na Phillip Islande, ktorá sa konala 15. – 17. októbra. Šestnáste preteky tohoročných majstrovstiev sveta (sériu tvorilo celkove 18 podujatí) mali oficiálny názov „Iveco Australian Motorcycle Grand Prix 2010”. Vďaka sponzorskej dohode značka Iveco dominovala na celom pretekovom okruhu a podujatie bolo tiež príležitosťou vystaviť v areáli autodrómu niektoré modely z produkcie austrálskeho závodu Iveco.
„Iveco Australian Moto GP” boli jedny z najúžasnejších a najnapínavejších pretekov šampionátu predovšetkým pre Fiat Yamaha Team, vo farbách ktorého jazdili superhviezdy motocyklového neba Jorge Lorenzo a Valentino Rossi (skončili na 2., resp. 3. mieste). Aj záverečná bilancia ich sezóny je skvelá – J. Lorenzo sa stal novým majstrom sveta v triede MotoGP a V. Rossi skončil na 3. priečke tabuľky MS 2010. Je to veľká radosť aj pre Iveco, pretože je oficiálnym sponzorom Fiat Yamaha Teamu.
Spoločnosť Iveco má tradične blízko k športu a zainteresovanosť v kráľovskej triede MotoGP sa zrodila z komunikačnej stratégie v tesnom prepojení s medzinárodnou identitou a neustálym hľadaním aktivít, ktoré odrážajú jej činorodosť i vitalitu. Navyše MotoGP, podobne ako Formula 1 medzi automobilovými disciplínami, je vrcholom uplatnenia technologických inovácií v športovej oblasti a má rovnakú novátorskú filozofiu, k akej sa hlási Iveco v dizajne a vo výrobe svojich produktov i pri službách ponúkaných zákazníkom. Súčasný vývoj tejto spolupráce je tiež dôkazom, že Iveco chce, aby sa jeho meno spájalo s výnimočnými partnermi v medzinárodnom športe – tak ako so svetom rugby cez slávny novozélandský tím All Blacks alebo s F1 v úlohe oficiálneho dodávateľa logistických vozidiel pre Ferrari. Tento nový spôsob komunikovania podporuje imidž značky Iveco cez športové osobnosti a podujatia najvyššej úrovne.