Tlacove Spravy

Team Fiat-Yamaha cestuje s vozidlami Iveco
Iveco ako oficiálny sponzor dodal nové vozidlá teamu Fiat-Yamaha, ktoré boli špeciálne pripravené vo farbách deväťnásobného svetového šampióna Valentína Rossiho a jeho teamového kolegu Jorgea Lorenza.

Počas slávnosti, ktorá sa konala na okruhu Monza, blízko hlavného sídla Yamaha Motor Racing v Gerno di Lesmo, odovzdal Franco Miniero, Senior Vice Prezident, Sales & Marketing spolu s Marcom Monticellim, Vice Prezident, External Relations & Communication, kľúče priamo do rúk výkonnému riaditeľovi Yamaha Motor Racing Linovi Jarvisovi. Rovnako prítomní boli aj Marco Riva a Davide Brivio, manažéri teamu Valantina Rossiho.

K trom vozidlám Iveco z predošlých sezón teraz pribudli 4 ťahače Stralis (2 AS440S45T/P a 2 AS440S50T/P), a jedno vozidlo ECODaily 35S14SV, semi-window (transportér na prepravu osôb a nákladu). Tieto vozidlá budú slúžiť na prepravu pretekových motocyklov a celej výbavy depa medzi okruhmi počas série pretekov na celom svete.

Partnerstvo s teamom Fiat Yamaha prehĺbilo Iveco ešte pred začatím pretekárskej sezóny. Počas odovzdávania vozidiel sa Iveco spolu s teamom tešili z prvého víťazstva počas majstrovstiev sveta triedy MotoGP na okruhu v Katare, kde sa teamu podarilo napínavé víťazstvo na prvých dvoch priečkach, keď Valentino Rossi prekonal ako prvý cieľovú čiaru a za ním nasledoval jeho teamový kolega Jorge Lorenzo.

Toto sponzorstvo je ďalším dôkazom pevného puta medzi Ivecom a partnermi, ktorí vynikajú vo svete športu na medzinárodnej úrovni. Týmto Iveco prezentuje svoje hodnoty, svoju energiu a vitalitu, ktoré spoločnosť vždy spájali s vynikajúcimi partnermi, akými sú napríklad reprezentačný ragbyový team Nového Zélandu, slávny All blacks alebo Scuderia Ferrari.


Iveco

Iveco vyvíja, konštruuje, vyrába a predáva ľahké, stredne ťažké a ťažké nákladné a úžitkové vozidlá, off-roadové nákladné automobily, mestské, medzimestské autobusy, diaľkové autokary ako aj špeciálne vozidlá určené pre požiarne aplikácie, špeciálne terénne využitie a pre obranné účely.

Iveco zamestnáva vyše 25 000 ľudí v 27 výrobných závodoch v 16 krajinách sveta, využíva excelentné technológie a riešenia vyvinuté vo svojich 6 vývojových centrách. Popri Európe pôsobí tiež v Číne, Rusku, Austrálii a Latinskej Amerike. Viac ako 5 000 servisných dielní vo vyše 160 krajinách garantuje technickú podporu, kdekoľvek na svete, kde sú vozidlá Iveco v prevádzke.