Tlacove Spravy

Dealer Iveco Brazilia

Po štyroch rokoch, počas ktorých sa sieť Iveco zväčšila na dvojnásobok, spoločnosť v Brazílii slávnostne otvorila svoje 100. dílerstvo. Súčasne je to prvá ekologická predajňa úžitkových vozidiel v celej Brazílii a považuje sa za jednu z najekologickejších na svete.

ekologický dealer Iveco

Zastúpenie „Jundiaí Mercalf“ otvorili 1. decembra 2011 v meste Jundiaí, asi 80 km od Sao Paula. Jeho geografická poloha umožňuje využívať na výrobu elektrickej energie slnečnú energiu, ktorá je k dispozícii väčšinu dňa. Budova má tiež trávnatú strechu, pričom pôda je položená na viacerých vrstvách recyklovaného materiálu a jednej vrstve asfaltu, čo znižuje vnútornú teplotu showroomu až o 6 stupňov Celzia a umožňuje väčšinu času fungovať bez využitia klimatizácie. Strecha je tiež vybavená špeciálnym potrubím, ktoré odvádza dažďovú vodu do nádrže s objemom až 15 000 litrov. Pozemok s rozlohou 18 000 m2 je pokrytý špeciálnym typom betónových dlaždíc, ktoré tiež absorbujú dažďovú vodu.
Budovu od začiatku stavali tak, aby sa maximálne obmedzilo vytváranie odpadu a materiály sa používali viacnásobne. V prednej časti má schodisko s nízkymi schodmi aj výťah a toalety pre telesne postihnutých.

Nové priestory otvorili v čase, keď sa aktivity spoločnosti Iveco v Brazílii rýchlo rozširujú. Od roku 2007 značka viac než zdvojnásobila svoj trhový podiel z necelých 4 % na viac ako 9 % (predpoklad do konca roka). Iveco očakáva v roku 2011 na brazílskom trhu odbyt vyše 20 000 vozidiel, čo zodpovedá štvornásobnému nárastu za uplynulé štyri roky.

Vďaka vysokému výkonu v Brazílii sa tiež strojnásobil celkový predaj značky Iveco v južnej Amerike a dnes sa tam predá viac ako 30 000 vozidiel. Je to vďaka stratégii expanzie dílerskej siete do nových krajín a uvedeniu stále modernejšieho radu produktov, ktoré sú navrhnuté tak, aby ich dizajn aj služby maximálne uspokojili požiadavky zákazníkov.