Tlacove Spravy

Caravan Salon v Dusseldorfe

Iveco na výstave obytných automobilov „Caravan Salon“ v Düsseldorfe

Cestovanie v obytnom voze, bezpečne a so špecializovanými asistenčnými službami, vo vozidlách, ktoré predstavujú vrchol z hľadiska kritérií výkonu a komfortu.

Tento koncept ponúka Iveco milovníkom aktivít v prírode v rámci 40. ročníka prehliadky karavanov v Düsseldorfe, ktorá sa konala od 30. augusta do 8. septembra na düsseldorfskom výstavisku.Caravan Salon predstavuje významnú príležitosť na zviditeľnenie spoločnosti v segmente vozidiel, ktorý je na vzostupe. Očakával viac ako 30 000 návštevníkov na tomto každoročnom veľtrhu, kde bolo možné vidieť až 500 medzinárodných vystavovateľov zo segmentu karavanov a obytných vozidiel.

Iveco vystavovalo na 200 metroch štvorcových výstavnej plochy, na ktorej predstavilo svoje produkty zamerané na tento sektor. Hlavným výrobkom pre Iveco je vozidlo Daily.

Boli vystavené celkom tri vozidlá: Daily 65C17LA obytný voz, 170 HP s prevodovkou Agile; podvozok Daily 70C17LA CCS / P vhodným pre nadstavbu, 170 HP s pneumatickým odpružením vzadu a Eurocargo CC 80E25/FP vhodným pre nadstavbu, 250 HP s automatickou 6 stupňovou prevodovkou ZF Eurotronic.

Iveco vo svete obytných vozidiel

Iveco ponúka najširší výber kempingových modelov na trhu. Portfólio výrobkov je udržované na najmodernejšej úrovni neustále sa vyvíjajúcich trendov začlenením prvkov, ktoré definujú životný štýl pobytu v prírode a tých, ktorí tento štýl vyjadrujú svojou láskou k prírode a rešpektom k životnému prostrediu a zároveň technickú zručností riadiť vozidlo tejto triedy.

Iveco je základným hráčom v segmente obytných vozidiel na vysokej úrovni. Na vozidlá je možné namontovať nepreberné množstvo prvkov so stredne vysokou celkovou hmotnosťou 5,2 ton.

Iveco ponúka spoľahlivé a výkonné portfólio výrobkov vďaka novej organizácii oddelenia plne vyhradeného výrobnému radu obytných vozidiel. Výrobky sú dnes konštrukčne vybavené pre všetky účely s asistenčnými službami, ktoré boli zostavené špeciálne pre tieto vozidlá.

Zákaznícky servis: pre pohodlnú a bezstarostnú dovolenku

Iveco má v odvetví kempingu najväčšiu dôveru a preto spoločnosť kladie veľký dôraz na toto odvetvie a to napríklad vytvorením centrálneho oddelenia, ktoré je úplne vyhradené pre tento účel. Obytné vozidlá Iveco sú navrhované so zmyslom pre detail tak, aby zaručovali bezpečnú investíciu, ktorá zníži čas a náklady na údržbu. Spoločnosť sa v tomto segmente nachádza na prednej pozícii s ponukou svojich asistenčných služieb výhradne prispôsobených týmto vozidlám.

S asistenčnou službou Camper Assistance Non-Stop môžu zákazníci kontaktovať Iveco centrum 24 hodín 7 dní v týždni. Služba je dostupná na všetkých európskych trasách na bezplatnom čísle a prevádzkovaná priamo mobilnými servisnými strediskami Iveco.

Voľba spoločnosti Iveco spravovať zároveň call centrum a cestné asistenčné služby umožňuje, aby 80% prípadov opráv vozidiel bolo vyriešených priamo na ceste s minimálnou dobou čakania. V prípade, keď oprava vyžaduje dobu dlhšiu ako 24 hodín, poskytne Iveco vodičom obytného vozidla služobný balíček, ktorý obsahuje bezplatné náhradné vozidlo, hotel a pokrytie pre zvyšok cesty a navrátenie opraveného vozidla.

Daily Camper, zrodený k výbave

Kvality a hodnoty, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou DNA vozidla Daily, z neho robí ideálneho spoločníka na cestách. Daily Camper je inovatívne vozidlo z hľadiska výkonu, pohodlia, bezpečnosti a dopadu na životné prostredie. Jeho výkonnosť je upevnená technológiou Iveco s výkonnými a všestrannými motormi predstavujúcimi vrchol vo svojej triede.

Vďaka svojej oceľovej konštrukcii a plochej podlahe je podvozok Daily pripravený na všetky typy obytnej zostavy. Prítomnosť rámovej konštrukcie predstavuje pevnú základňu pre cestovanie bez ohrozenia užitočného zaťaženia vozidla.

Jeho technické vlastnosti zaručujú maximálnu ťažnú silu, aktívnu a pasívnu bezpečnosť, jednoduchú inštaláciu a výborný výkon s ohľadom na spotrebu paliva a emisných limitov. Pohon zadných kolies a uzávierka diferenciálu poskytujú maximálnu ťažnú silu zvlášť v podmienkach nízkej priľnavosti a sú nutné najmä pre obytné vozy s ťažiskom smerom k zadnej časti vozidla.

Daily sa môže pochváliť jedným z najväčších sortimentov na trhu: počnúc verziou s celkovou hmotnosťou 3,5 tony až k verzii s hmotnosťou 7 ton s jednoduchými alebo dvojitými kolesami, deviatimi verziami motora a tromi rôznymi typmi prevodovky.

Eurocargo Camper, maximálne pohodlie pre vodiča aj cestujúcich

Modelový rad Eurocargo tiež predstavuje ideálny základ pre špecifické úpravy kempingových vozidiel. Flexibilita a prispôsobivosť sú kľúčovými faktormi vozidla Eurocargo Camper spoločne s pevnosťou podvozku. Veľká pozornosť je tiež venovaná výberu komponentov ako motory, prevodovky, brzdy a elektronické systémy, u ktorých Iveco spolupracuje s tými najlepšími partnermi v každom príslušnom obore. 

Pohodlie a relaxácia sú zásadné pre každého, kto cestuje v rekreačnom vozidle, a tak všetky riešenia na palube vozidla Eurocargo boli navrhnuté na zvýšenie pôžitku z jazdy. 
 
Vozidlo je vďaka svojej ovládateľnosti, jazdnému pohodliu a vynikajúcemu výkonu vhodné pre všetky typy ciest (mestské, diaľnice, terénne) a nachádza sa na poprednej pozícii vo svojej triede s ohľadom na zníženú spotrebu paliva, emisií a nákladov na prevádzku. Naviac Eurocargo Camper spĺňa vysoké bezpečnostné normy a to predovšetkým vďaka najmodernejším elektronicky ovládaným systémom ako brzdný systém ABS (štandard) a systémom riadenia stability a trakcie (ESP a ASR sú u niektorých modelov voliteľné v rámci opcie).

Modelový rad Eurocargo je komplexný a prakticky pripravený na čokoľvek tým, že umožňuje najrôznejšie typy konštrukcií (kempingové, obytné, atď.). To je dané ôsmimi rôznymi hmotnosťami od 8, 9, 10 a 12 ton, tromi motormi (Tector 6 220, 250 a 280 k) a dvoma typmi kabín (obytný voz a holý podvozok).