Tlacove Spravy

Bauma 2013

Bauma je jedným z najväčších svetových veľtrhov venovaných stavebným a ťažobnom strojom, vozidlám, vybaveniu a materiálom. Akcia sa koná v dňoch 15. - 21. apríla v Mníchove. Výstavný stánok Iveco bude zaberať 2500 m² výstavnej plochy, na ktorej budú mať návštevníci príležitosť prezrieť si úplný rad vozidiel Fiat Industrial.

Vedľa stánku spoločnosti Iveco tu budú aj výstavné stánky New Holland Construction a FPT Industrial, ktoré poskytnú ďalšie svedectvo o vyspelých technologických riešeniach, ktoré skupina Fiat Industrial Group ponúka profesionálom v stavebnom a ťažobnom priemysle.

Vystavované vozidlá

Návštevníci budú môcť vidieť úplnú škálu terénnych vozidiel Iveco - od malých dodávok po 18-kolesové nákladné autá, mini rýpadlové nakladače i 60-tonové rýpadlové nakladače. Každé z týchto vozidiel preukazuje svoje výhody priamo na pracovisku - od pohodlia kabíny až po jej ergonomiku, flexibilné riešenie a schopnosť pohybu v náročnom a nerovnom teréne. Vozidlá Astra ponúkajú riešenie zodpovedajúce tým najnáročnejším cestným i terénnym požiadavkám.

Zástupcami reprezentujúcimi ponuku ťažkých a stredne ťažkých vozidiel Iveco na veľtrhu Bauma 2013 sú: New Trakker AT 400 T 45 WT/P - prívesová nákladná jazdná súprava s úplne renovovanou kabínou, vozidlo vhodné na nasadenie v cestnej aj terénnej preprave; New Stralis Hi-Way, vozidlo ocenené ako Nákladné vozidlo roka 2013 (Truck of the Year 2013), vo verzii ťahač Euro VI AS 440S50 T/P; Eurocargo vo verzii ťahač 75 „E“ a vo verzii 80 „E“ a nová Astra Dumper HHD9 8x6 ADT 30m so sklopnou kabínou.

Flexibilné vozidlo Daily bude vystavené ako zástupca ľahkých vozidiel, a to vo verzii 55S17 DW s prevodovkou Sonntag poskytujúcej rôzne možnosti na kustomizáciu prepravných riešení, akou sú napr. oddelené prepravné skrine.

Využité technológie

Všetky vystavované stroje sú vybavené motormi FPT Industrial, ktoré sú vysoko efektívne z hľadiska spotreby a redukcie emisií. New Trakker, ako aj New Stralis Hi-Way využívajú technológiu HI-eSCR, ktorá funguje bez využitia EGR (recirkulácia výfukových plynov) a prináša mnoho výhod pri využití v teréne na miestach ťažby, kde motory čelia náročným úlohám, pri ktorých sa vyžadujú okrem iného napr. vyššie otáčky motora.