Tlacove Spravy

Iveco na 29. veľtrhu Bauma
Iveco predstavuje vrcholové produkty z ponuky skupiny zameranej na stavebný priemysel na najvýznamnejšej medzinárodnej výstave stavebných a ťažobných strojov Bauma 2010 (Mníchov, 19. – 25. apríl). Iveco umiestnilo svoju výstavu v hale B4, ako aj na voľnej ploche medzi halami B3 a B4.

Produktová paleta nákladných vozidiel Iveco zahŕňa úžitkové vozidlá od 3,2 t až po najťažšie súpravy a prezentuje tak výrobcu úplného sortimentu vozidiel. Ľahké úžitkové vozidlá Daily, stredne ťažké Eurocargo a ťažké vozidlá Trakker sú v ponuke so zadným náhonom, ale aj s náhonom všetkých kolies. Tak teda nájdeme v štandardnej ponuke medzi „cestnými“ vozidlami Daily a Eurocargo aj továrenské podvozky určené na nespevnený terén. Stralis, ktorý je koncipovaný ako čisto cestné vozidlo kompletizuje výrobný program.

Bauma predstavuje pre výrobcov ozajstný výklad, cez ktorý Iveco predstavuje svoje špecifické produkty pre stavebný priemysel. Popri rôznych verziách nákladných vozidiel môžete vidieť ECODaily 4x4 s dvojkabínou, Eurocargo, ktoré vezie minibager New Holland E9SR, Trakker 4x4, Stralis s podvozkom 6x2x4. Veľký záujem budí aj nová Astra HD8 8x6. Zadný sklápač Astra má neuveriteľnú pohotovostnú hmotnosť 50 t a 120 ton celkovej hmotnosti. Na vonkajšej ploche sú vystavené vozidlá ECODaily 70C17 EEV – nová 7-tonová verzia, Stralis AS320S50 EEV podvozok 8x2x6, Stralis AT260S42 X/P 6x2x4, domiešavač Trakker ľahkej váhy AD340T41 B/P s pneumatickým odpruženým zadného tanbemu a kotúčovými brzdami na všetkých kolesách ako aj Astra ADT30 6x6 terénny sklápací damper.

Na výstavnej ploche nadstavbára Meiller Iveco predstavuje špeciálny Trakker 4x4 AD190T36 na zimnú údržbu ciest s pneumatickým odpružením zadnej nápravy a vedľajším pohonom motoru.

Iveco hosťuje na stánku sesterskej spoločnosti Fiat Group – New Holland ďalším príkladom 7-tonového podvozku ECODaily na ktorom je namontovaný hákový nakladač.

Hlavnou témou celej výstavy Iveco na veľtrhu Bauma je na jednej strane rešpektovanie prírody, demonštrované veľkou ponukou vozidiel EEV a hospodárnosťou, ktorá je charakteristická pre celú širokú škáru vozidiel Iveco. Na druhej strane chce spoločnosť Iveco vyjadriť expozíciou pozitívnu energiu ktorá plynie zo spolupráce s klientmi v rámci prepravy a zo znalosti a rešpektovania potrieb zákazníkov.

Iveco

Iveco vyvíja, konštruuje, vyrába a predáva ľahké, stredne ťažké a ťažké nákladné a úžitkové vozidlá, off-roadové nákladné automobily, mestské, medzimestské autobusy, diaľkové autokary ako aj špeciálne vozidlá určené pre požiarne aplikácie, špeciálne terénne využitie a pre obranné účely.

Iveco zamestnáva viac než 27 000 ľudí v 27. výrobných závodoch v 16. krajinách sveta, využíva excelentné technológie a riešenia vyvinuté vo svojich 6. vývojových centrách. Popri Európe pôsobí tiež v Číne, Rusku, Austrálii a Latinskej Amerike. Viac než 6 000 servisných dielní vo viac než 100 krajinách garantuje technickú podporu, kdekoľvek na svete, kde sú vozidlá Iveco v prevádzke.