Tlacove Spravy

20 Stralisov Hiway pre tímy Yamaha a Dorna Sports

Pri príležitosti úvodných pretekov seriálu majstrovstiev sveta 2013 triedy MotoGP dodala firma Iveco spoločnosti Dorna Sports, španielskemu organizátorovi a exkluzívnemu majiteľovi komerčných práv, a tímu Yamaha Factory Racing, v ktorého radoch súťaží súčasný majster sveta Jorge Lorenzo aj bývalý štvornásobný svetový šampión Valentino Rossi, 20 nových nákladných vozidiel Stralis Hi-Way.

Udeľovanie cien prebehlo po skončení kvalifikačných skúšobných jázd seriálu Gran Premio bwin de España na okruhu v Jerez da La Frontera. Na slávnosti boli prítomní pretekári tímu Yamaha Factory Racing Jorge Lorenzo a Valentino Rossi, generálny riaditeľ Yamaha Motor Racing pán Lin Jarvis a výkonný riaditeľ spoločnosti Dorna Sports pán Carmelo Ezpeleta.


Nový Stralis Hi-Way je vlajkovou loďou v kategórii ťažkých nákladných vozidiel. Toto vozidlo, ktoré sa vyrába vo výrobnom závode v Madride, získalo prestížne ocenenie „Medzinárodné vozidlo roka 2013“.

Dodávka vozidiel je súčasťou partnerských aktivít firmy Iveco s tímom Yamaha Factory Racing a podniku MotoGP, pre ktorý sa Iveco už štvrtý rok v rade stáva oficiálnym dodávateľom nákladných a úžitkových vozidiel. Firma dodala spoločnosti Dorna Sports štyri vozidlá Daily a 13 nových nákladných automobilov Stralis Hi-Way a tímu Yamaha jedno vozidlo Daily a sedem nových nákladných vozidiel Stralis Hi-way. Vozidlá Iveco, ktoré sú známe svojou bezpečnosťou a spoľahlivosťou, budú počas sezóny využité na prepravu výbavy, materiálu, kancelárií a mobilných dielní.

Nová sezóna kráľovskej triedy MS motocyklov odštartovala 7. apríla večernými pretekmi v katarskom hlavnom meste Dauhá. Pretekári absolvujú v rámci šampionátu celkovo 18 podujatí v 13 krajinách na 4 kontinentoch a ročník 2013 pre nich skončí 10. novembra vo Valencii.

V úlohe hlavného sponzora sa firma Iveco predstaví v Holandsku na pretekoch, ktoré sa konajú dňa 29. júna, a repríza v rovnakej úlohe ho čaká 29. septembra v Španielsku. Tieto udalosti nesú oficiálny názov Iveco TT Assen 2013, resp. Gran Premio IVECO de Aragón.

Značka Iveco sa zviditeľní na okruhoch v Assene i v Aragóne, a to predovšetkým svojím logom umiestneným v prvých dvoch zákrutách trate, na štarte a na hlavnej tribúne. Rovnako tak bude prítomná aj na španielskom okruhu v rámci pretekov MotoGP Catalunya, kde bude jej logo vystavené v zákrute aj na povrchu pretekárskeho okruhu.