Tlacove Spravy

Nová Iveco Daily se stala “Dodávkou roka 2015”
​Nové Iveco Daily se stala „Dodávkou roka 2015“
Hannover, 23. september 2014
 
Nové  Daily, tretia generácia ľahkých úžitkových vozidiel Iveco, získalo titul „Medzinárodná dodávka roka 2015“. Túto cenu udeľuje každoročne porota 23 renomovaných novinárov z významných medzinárodných časopisov, ktoré sa venujú úžitkovým vozidlám. Víťazom sa stáva dodávka, ktorá podľa jury „najviac prispieva k zvyšovaniu noriem efektívnosti a udržateľnosti prepravy tovarov po cestách s ohľadom na životné prostredie a bezpečnosť posádky“.
Táto prestížna cena bola udelená na 65. medzinárodnej výstave IAA Hannover, najväčšom autosalóne úžitkových a priemyselných vozidiel v Európe. Iveco New Daily zvíťazilo v najsilnejšej konkurencii od roku 1991, kedy sa táto cena začala udeľovať, a to rozdielom 17 bodov pred ostatnými vozidlami nominovanými do užšieho výberu od výrobcov Fiat, Ford, Mercedes-Benz a Renault//Opel. Pri hlasovaní bolo Nové Daily prvou voľbou pre všetkých 23 členov poroty.
Riaditeľ značky Iveco Pierre Lahutte pri preberaní ceny, ktorú mu odovzdal Jarlath Sweeney, predseda poroty Van of the Year, povedal: „Teší nás, že prestížne ocenenie Dodávka roka získalo práve naše Nové Daily. Nové vozidlo Daily je významným krokom vpred z hľadiska zlepšovania  prevádzkových nákladov, komfortu, ovládateľnosti, produktivity a udržateľnosti. Radi by sme túto cenu venovali našim zákazníkom, ktorým tento spoľahlivý spoločník pomáha deň čo deň pri ich práci.“
Atribúty Nového Daily
Nové Daily je úplne novo koncipované vozidlo, ktoré sa môže pochváliť najefektívnejším užitočným zaťažením vo svojej kategórii, najlepším objemom nákladného priestoru a najväčšou kapacitou vo svojej triede, komfortom pre vodiča porovnateľným s osobným autom, ale tiež optimalizovanou ovládateľnosťou a spotrebou paliva. To sú hlavné črty tretej generácie ľahkého úžitkového vozidla Iveco, ktoré má až 80 % nových komponentov.
 Iveco S.p.A.
Via Puglia 35
10156 Torino, Italia
www.iveco.com
 
Nové Daily ponúka hneď dve vozidlá v jednom – dodávku i podvozok s kabínou. Snúbi sa v ňom silná tradícia vozidiel Daily s dokonalou vyváženosťou a špičkovými inováciami. Ide o ideálneho pracovného partnera pre profesionálov v oblasti ľahkej nákladnej dopravy, ktorého možno účelne používať s maximálnou spoľahlivosťou, efektívnosťou a všestrannosťou. Vďaka tomu sa vozidlá Daily stali vo svojom odvetví základným pojmom. 
Tretia generácia Daily vychádza v ústrety aj ekonomickým nárokom: V porovnaní s predchádzajúcim modelom zaručuje značnú úsporu paliva, podstatne nižšie prevádzkové náklady a najlepší výkon vo svojej kategórii, pričom ponúka širokú paletu motorov, prevodoviek a prevodových pomerov.
Nové Daily je vybavené významnými technológiami na znižovanie spotreby paliva: Priemerná úspora pri rôznych verziách činí 5,5 %, ale v mestskej prevádzke s technológiou EcoPack možno ušetriť až 14 % nafty. Vozidlo vyniká aj výbornou aerodynamikou, najmä pri dodávkových modeloch, na ktorých bol koeficient aerodynamického odporu Cx znížený o 6 % (z 0,335 na 0,316).
Nový modelový rad Daily disponuje špičkovými technologickými riešeniami predstavenými na veľtrhu IAA, napríklad novým systémom zavesenia predných kolies QUAD-LEAF, ktoré ponúka väčšiu nosnosť a zvýšené maximálne prípustné zaťaženie náprav. Nová 8-stupňová automatická prevodovka HI-MATIC zasa zaručuje vysoké štandardy flexibilnosti, efektívnosti aj spotreby paliva. Výsledkom  je maximálny cestovný komfort.
Vozidlo je vybavené vyspelými a integrovanými telematickými systémami, zdokonalenými nástrojmi pre služby zákazníkom a najmodernejšími bezpečnostnými technológiami – napríklad exkluzívny systém IVECONNECT umožňuje jednoduché a integrované ovládanie elektronických a navigačných systémov, moderných systémov ADAS a nástrojov na riadenie  vozidlového parku.
Úsilie smerujúce k čoraz vyššej efektívnosti reprezentuje celý rad supermoderných, intuitívnych ovládacích prvkov, ktoré pomáhajú firmám vytvárať produktívne pracovné. IVECONNECT je vybavený 7-palcovým dotykovým displejm vstavaným do prístrojovej dosky spolu s rádiom, CD prehrávačom a USB portom pre iPod/iPhone a MP3, ponúka pripojenie cez Bluetooth, ovládacie prvky na volantu a AUX/video port.
IVECONNECT DRIVE obsahuje navigačný systém s  funkciou navigácie pre nákladné automobily, systém „Driving Style Evaluation“, ktorý funguje ako palubný inštruktor jazdy kedykoľvek ho potrebujete a bezpečnostné zariadenia Driver Attention Support, upozorňujúce vodiča na únavu a ospalosť.
To však nie je všetko: Výrazne zdokonalený bol tiež komfort vozidla. Vodič Nového Daily profituje z z pohodlnejšieho a tichšieho interiéru kabíny, ktorá poskytuje komfort porovnateľný s jazdou v luxusnom automobile a tiež množstvo uzatvárateľných i otvorených odkladacích priestorov. Výhodou je, že v rámci svojej kategórie má Daily špičkový ergonomický dizajn ovládacích prvkov, dokonalejšiu zvukovú izoláciu, účinnejšiu klimatizáciu a komfort riadenia, ktoré je na špičkovej úrovni pri akomkoľvek zaťažení vozidla.
Iveco išlo vždy cestou udržateľnej mobility a technologických inovácií. Dôkazom je fakt, vozidlá z jeho produkcie sú v ponuke i vo verziách s pohonom na zemný plyn a elektrinu. Nové Daily na CNG predstavené v Hannoveri sa môže pochváliť rovnakou spoľahlivosťou, pohodlím a užitočným zaťažením ako dieselová verzia. Zásluhou rebrinovej konštrukcie podvozka je Daily nielen obľúbeným modelom u výrobcov nadstavieb, pretože ponúka robustnosť a dokáže zvládnuť veľké namáhanie, ale ešte oveľa viac: Umiestnenie nádrží pri variante CNG nijako neobmedzuje nákladný priestor dodávkových vozidiel a nie je limitovaná ani flexibilita, ktorú poskytuje nadstavbárom podvozok. 
Rad vozidiel New Daily na alternatívny pohon čoskoro doplní elektrická verzia. Aj túto modifikáciu budú charakterizovať rovnaké prednosti, aké sú typické pre ostatné varianty: Nová konštrukcia, rôzne rázvory, vyspelý systém zavesenia kolies, zdokonalený dizajn  interiéru a exteriéru. Bude k dispozícii ako dodávka a mestský autobus. Iveco, ktoré sa v tejto  technológii drží na čele pelotónu, vyvinulo a skonštruovalo prvé Daily na elektrický pohon, ktoré sa od roku 2009 oficiálne distribuuje s všetkým službami pre zákazníkov Iveco Network.
Evolučný rad Daily bude obsahovať tiež novú špičkovú 7,2-tonovú verziu, ktorá ponúkne najvyššie užitočné zaťaženie vo svojej kategórii (až 4,9 t) a dva rôzne modely 4x4 – jeden pre všetky typy povrchov od 3,5 t s dvojmontážou (dodávka, podvozok s kabínou a dvojitou kabínou) a druhý ako vyslovene terénny variant, ktorý bude po technickej stránke kópiou predošlého Daily 4x4.
Daily je „globálny“ model: Doposiaľ bolo predaných vyše 2,6 miliónov vozidiel Daily vo viac než  110 krajinách sveta. Daily sa vyrába v závode Iveco Suzzara v talianskej Mantove, kde spoločnosť nedávno významne investovala do modernizácie výrobných liniek. 
 
Iveco
 
Iveco je značka spoločnosti CNH Industrial N.V., celosvetového lídra na trhu kapitálových produktov. Jeho akcie sú obchodované na newyorskej burze Stock Exchange (NYSE: CNHI) a na Mercato Telematico Azionario talianskej burzy Borsa Italiana (MI: CNHI). Spoločnosť Iveco vyvíja, vyrába a predáva široký sortiment ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých úžitkových vozidiel, terénnych nákladných automobilov, ako aj špeciálnych vozidiel na iné účely, napr. pre nasadenie v teréne.
Medzi široké spektrum produktov značky Iveco patrí Daily, vozidlo, ktoré pokrýva segment s celkovou hmotnosťou od 2,8 do 7 ton, Eurocargo od 6 do 16 ton, Trakker (určený do terénnych podmienok) a Stralis, obidva nad 16 ton. Okrem toho značka Iveco Astra vyrába tiež vozidlá pre prácu pri ťažbe a na stavbách, štandardné i kĺbové nákladné automobily a špeciálne vozidlá.
Iveco má po celom svete takmer 21 000 zamestnancov. Prevádzkuje výrobné závody v 7 krajinách Európy, Ázie, Afriky, Oceánie a Latinskej Ameriky, v ktorých vyrába vozidlá vybavené tými najmodernejšími technológiami. Sieť 4200 predajných a servisných miest vo viac než 160 krajinách zaručuje technickú podporu všade, kde sa vozidlá Iveco používajú.
Viac informácií o spoločnosti Iveco nájdete na: www.iveco.com
Viac informácií o spoločnosti CNH Industrial nájdete na: www.cnhindustrial.com
​​