Tlacove Spravy

IVECO predstavuje nové nákladné vozidlo pre stavebníctvo Stralis X-WAY

​​​​​s najvyšším užitočným zaťažením vo svojej triede a špičkovou technikou pre využitie paliva

Úplne nová rada určená pre profesionálne a stavebné prepravné misie rozširuje širokú ponuku značky IVECO o Stralis X-WAY. Je perfektný pre nasadenie na cestách, kde je potrebná pohyblivosť, aj v ľahkom teréne.

Na slávnostnej udalosti pri udeľovaní zlatej medaily World Class Manufacturing predstavila spoločnosť IVECO vo svojom madridskom výrobnom závode nové vozidlo.


V madridskom závode spoločnosti IVECO sa 2. Júna konalo slávnostné odovzdávanie zlatej medaily World Class Manufacturing (WCM), na ktorom sa zúčastnili Sergio Marchionne, predseda spoločnosti CNH Industrial, Richard Tobin, výkonný riaditeľ spoločnosti CNH Industrial a predstavenstvo spoločnosti CNH Industrial.

Táto dôležitá udalosť poskytla príležitosť na predpremiéru úplne nového vozidla, ktoré dorazí na európsky trh v septembri. Spoločnosť IVECO sa chystá uviesť na trh nákladné vozidlo Stralis X-WAY, ktoré zvyšuje úroveň vozidlá pre stavebníctvo a pýši sa najvyšším užitočným zaťažením vo svojej triede, kombinujúcim efektivitu využitia paliva vyvinutú v IVECO a bezpečnostné technológie so zvýšením robustnosti podvozku tejto značky.

Pierre Lahutte, prezident spoločnosti IVECO, uviedol: „Stralis X-WAY láme všetky rekordy pri výjazdoch s veľmi špecifickými požiadavkami. V našom novom modeli X-WAY sa spája preslávená robustnosť podvozku modelu Trakker so všetkými funkciami na úsporu paliva a bezpečnostnými technológiami nového vozidla Stralis v balíku pre využitie na cestách a ľahkú terénnu mobilitu. Ponúka všetky výhody výkonu a komfortu našich najvyspelejších diaľkových cestných nákladných vozidiel, ako je najnovší model XP, spolu s robustnosťou nášho najodolnejšieho terénneho vozidla. S modelom X-WAY naši zákazníci jednoducho zdolajú aj „posledný kilometer“ nerovného a občas aj náročného terénu pri dodávkach na staveniskách. Vysoká produktivita, bezpečnosť a nízke celkové náklady na vlastníctvo pri ľahkých terénnych výjazdoch: práve toto môžu naši zákazníci očakávať od úplne nového nákladného vozidla.“

Stralis X-WAY posúva hranice v oblasti výnimočne nízkej pohotovostnej hmotnosti, ktorá v kombinácii s robustným podvozkom zaisťuje najlepšie užitočné zaťaženie na trhu v tejto kategórii, vo verzii Super Loader (SL) podvozku 8x4 dosahuje pohotovostnú hmotnosť len 9 ton - najnižšia v celom odvetví.

Široká ponuka vysoko výkonných motorov dostupných v troch zdvihových objemoch (9, 11 a 13 litrov) ponúka riešenie pohonu vhodné pre každú misiu - všetky motory prinášajú výnimočnú kombináciu hospodárnosti paliva a dynamiky. Technológia motora HI-SCR bez EGR a bez nútenej regenerácie dramaticky znižuje emisie, zvyšuje efektivitu využitia paliva a znižuje náklady na údržbu vozidla. Je určený predovšetkým pre stavebné prepravné misie, ktoré sa často konajú v mestských prostrediach, kde sú systémy s EGR postihované tvorbou sadzí. Absencia EGR prináša navyše benefit v rámci vyššieho užitočného zaťaženia, pretože odstraňuje zbytočné kilá.

Moderná technika, dlhé servisné intervaly a odolnosť na ceste u nového Stralis X-WAY majú za následok úctyhodné úspory v rámci nákladov na údržbu. K ďalšej úspore prispieva nový brzdový systém integrujúci kotúčové brzdy a SEB pre úsporu obloženia bŕzd. Keď tieto faktory pripočítame k výnimočnej hospodárnosti paliva, získame excelentné celkové náklady na vlastníctvo.

Technika znižujúca spotrebu paliva zahŕňa napríklad HI-CRUISE a SMART komponenty motora, ktoré prispievajú k zníženiu spotreby paliva o 11,2%, potvrdenej vedúcou svetovou spoločnosťou v oblasti technických služieb TÜV SÜD na cestnom nákladnom vozidle XP.

Modulárny koncept vozidiel orientovaný na dopravnú úlohu pri novom Stralise X-WAY prináša absolútnu flexibilitu v prispôsobení sa špecifickým požiadavkám na nadstavby. Ponúka výber ťahačov a podvozkov na dostavbu, variantov náprav, variant pruženia, vybavenie vozidla, kombináciu motorov a prevodoviek, hydropohon prednej nápravy Hi-Traction, širokú ponuku pomocných pohonov pre veľký rozsah od cestných do terénnych nasadení. Široký výber vlastností a komponentov, konštrukčná pevnosť a nízka pohotovostná hmotnosť z neho robí vozidlo, ktoré môže byť nakonfigurované pre široké spektrum misií.

Stralis X-WAY ponúka výber z denných kabín AD spaciu kabínu AT s nízkou alebo strednou strechou a pre absolútny komfort spaciu kabínu AS, ktorá bola navrhnutá pre vodičov v medzinárodnej doprave pri novom Stralis XP. Vodiči sa tak budú cítiť rovnako pohodlne a bezpečne pri dlhších cestách na ceste aj pri kratších jazdách pri nakládke alebo vykládke na stavenisku.

Vozidlo je vyrábané v továrni IVECO v Madride, v prvej výrobnej továrni spoločnosti CNH Industrial Group, ktorá získala Zlatú úroveň v rámci World Class Manufacturing programu, jedného z najvyšších štandardov pre integrovaný manažment výrobných tovární a procesov.

Stralis X-WAY bude k dispozícii v dílerstvách IVECO v celej Európe od septembra 2017. Medzinárodné uvedenie na trh pre verejnosť prebehne v rámci 14. ročníka prehliadky vozidiel pre mestskú a cestnú dopravu Solutrans, ktorá sa koná od 21. do 25. novembra v rámci Eurexpo v Lyone. Stralis X-WAY bude súťažiť o prestížne ocenenie "Truck of the Year 2018".