Tlacove Spravy

22 vozidiel Stralis Hi-Way pre Slovnaft
Od utorka 21. januára 2014 má Slovnaft, a.s., člen MOL Group, svoj park nákladných vozidiel bohatší o 22 ťahačov Iveco Stralis s kabínami v charakteristickej žltej farbe. Oficiálne odovzdávanie vozidiel prebehlo v priestoroch BMC Nitra, autorizovaného dealera Iveco a zúčastnil sa ho aj top-manažér MOL Group pán László Bagó, CEO Slovnaft Trans, a.s., ktorý prevzal symbolický kľúč.
 
Iveco vyšlo zo silného konkurenčného boja ako víťaz najmä vďaka schopnosti flexibilne splniť náročné požiadavky zákazníka týkajúce sa nielen najvýhodnejšej ponuky zameranej na TCO – celkové náklady na prevádzku vozidla, ale aj požiadavky zabezpečiť kvalitnú a promptnú popredajnú starostlivosť o jazdné súpravy v regiónoch, kde má Slovnaft Trans svoje distribučné centrá.
 
Kontrakt bol dohodnutý na ťahače návesov Iveco Stralis Hi-Road AT440S46T/P RR s klasickou výškou točne a stálym prevodom diferenciálu zadnej nápravy 1:2,85. Radový šesťvalcový „desaťliter“ Cursor 10 s maximálnym výkonom 460 k dosahuje najväčší krútiaci moment 2100 Nm v širokom rozsahu otáčok už od 1050 min-1. 12-stupňová automatizovaná prevodovka Tronic II od renomovaného výrobcu ZF ponúka okrem plnoautomatického aj možnosť manuálneho radenia páčkou pod volantom so šiestimi pracovnými režimami. Efektné, LED denné svietenie podčiarkuje elegantný dizajn pneumaticky odpruženej kabíny HI-Road – predĺženej s nízkou strechou s variabilným odpočinkovým priestorom, ktorá ponúka vodičovi okrem mnohých vymožeností aj komfortné lôžko s ochrannou sieťou, strešné okno, klimatizáciu, nezávislé kúrenie a množstvo odkladacích priestorov. Komfort ovládania vozidla a pohodu pri práci podporuje aj palubný počítač, tempomat, dátové rozhranie pre telematické služby, diaľkové centrálne zamykanie, diaľkové ovládanie a vyhrievanie spätných zrkadiel, Bluetooth autorádio ovládateľné z volantu alebo postele, pneumaticky odpružené vyhrievané sedadlo vodiča, uzávierka diferenciálu zadnej nápravy, pneumatické klaksóny na streche... A, samozrejme, silná je zostava prvkov aktívnej bezpečnosti a asistenčných systémov: ESP, EBS, ABS, EBL, ASR, BAS.
 
Určite nemožno nespomenúť, že Iveco aj pri tejto dodávke potvrdilo svoj záväzok kvality, vozidlá sú kryté 3-ročnou zárukou pričom turbodúchadlo je so zárukou až 5 rokov.
Prevádzku ťažkých nákladných vozidiel Slovnaftu má na starosť Slovnaft Trans, dcérska spoločnosť slovenskej rafinérie. Ťahače, ktoré budú v cisternových návesoch distribuovať pohonné látky po celom Slovensku a nielen do vlastnej siete čerpacích staníc, najazdia ročne okolo 110 000 km.
 
Na snímke z oficiálneho odovzdávania vozidiel sú (zľava): Ing. Vladimír Penxa, market manažér v Iveco Slovakia s r.o., László Bagó, Ing. Tomáš Rychetský, obchodný riaditeľ sekcie Automotive v AGROTEC a.s., Krisztián Godó, integrated technical manager v Slovnaft Trans, a.s., Ing. Martin Grunský, technický vedúci v Slovnaft Trans, a.s., Ing. Norbert Nagy, prokurista Slovnaft Trans, a.s. a Ing. Ladislav Lomnický, manažér predaja vozidiel ťažkého radu v Iveco Slovakia s.r.o.