Nový Stralis

Nový Stralis zdvíha latku rentability a trvalej udržateľnosti pri každom výjazde – od regionálnej cez mestskú a ľahkú stavebnú až po diaľkovú dopravu.

Úplne nové hnacie ústrojenstvo, moderné technológie a funkcie a nové inovatívne služby výrazne zvyšujú účinnosť a spoľahlivosť a zároveň minimalizujú produkované emisie, vďaka čomu sa z neho stáva šampión v oblasti znižovania nákladov a emisií pri každom výjazde.


Iveco uvádza na trh nový Stralis, ktorý prináša úplne nové hnacie ústrojenstvo, najlepšiu úroveň spoľahlivosti a účinnosti a značné zníženie celkových nákladov na vlastníctvo a takisto zníženie emisií CO2. Ponuka troch modelov bola vyvinutá s prihliadnutím na druhy výjazdov, aké absolvujú zákazníci, a spĺňa všetky požiadavky známe v odvetví ťažkej cestnej dopravy.

Nový Stralis je výsledkom dôležitej investície do vývoja výrobku, skúšok a výrobných zariadení a metód. Nový Stralis bude v plnej miere ťažiť z vysokokvalitných výrobných technológií a procesov madridského závodu, ktorý je jediným výrobcom tohto radu, a závodu v meste Valladolid (Španielsko), ktorý vyrába a dodáva kabíny pre tento rad. Oba závody boli kompletne renovované a reorganizované s cieľom spĺňať najprísnejšie štandardy World Class Manufacturing.


Nový Stralis: traja šampióni v oblasti znižovania nákladov a emisií

Nový Stralis bol navrhnutý s cieľom ponúknuť to najlepšie riešenie pre regionálne a krátke výjazdy vrátane prepravy nebezpečných tovarov, pri ktorých si zachováva jedinečnú výhodu, ktorú prináša exkluzívny systém dodatočnej úpravy spalín HI-SCR.

Špeciálna verzia, nový Stralis XP, bola vyvinutá pre potreby medzinárodných diaľkových dopravcov a pýši sa inovačnými funkciami na úsporu pohonných hmôt a novými službami s cieľom maximalizovať dobu prevádzkyschopnosti a využitie pohonných hmôt.

Revolučný nový Stralis NP s pohonom na stlačený a kvapalný zemný plyn je vôbec najekologickejšie nákladné vozidlo pre medzinárodnú dopravu a skutočný prielom v odvetví nákladných vozidiel s pohonom na plyn. Ide o jediné nákladné vozidlo s pohonom na zemný plyn, ktoré ponúka výkon, komfort, technológiu prenosovej sústavy a dojazd, ktoré sú ideálne pre prepravu na dlhé vzdialenosti.

Pierre Lahutte, prezident značky Iveco, povedal: „Nový Stralis bol navrhnutý s cieľom znížiť celkové náklady na vlastníctvo a produkované emisie CO2 pre dopravcov a zároveň priniesť majiteľom najvyššiu úroveň spoľahlivosti. Do ponuky pre zákazníkov sme pridali nové služby, ktoré majú znížiť celkové náklady na vlastníctvo týchto vozidiel. V najbližších rokoch bude diaľková nákladná doprava ťahať celý trh s úžitkovými vozidlami: Stralis má všetko, čo je potrebné na zachovanie prvenstva na takto úplne pretvorenom trhu – s modelom Stralis XP, šampiónom v oblasti znižovania nákladov a emisií, a priekopníckym modelom Stralis NP, prvým a jediným nákladným vozidlom s pohonom na plyn, ktoré potvrdilo, že táto technológia môže byť nasadená v diaľkovej doprave. Chystáme sa posunúť hranice v oblasti trvalo udržateľnej dopravy a uskutočníme to v spolupráci s našimi zákazníkmi.“


Nový, jedinečný prístup zameraný na výjazdy: produkt a služby na zníženie celkových nákladov na vlastníctvo

Na strane produktu značka Iveco vynovila a modernizovala všetky hlavné technické podsystémy: Nový Stralis má ko​mpletne prerobené hnacie ústrojenstvo, novú architektúru elektrických a elektronických systémov, novú špičkovú prevodovku, novú zadnú nápravu a zavesenie zadných kolies a prichádza so systémom GPS s prediktívnym ovládaním najnovšej generácie a novými funkciami na zníženie spotreby paliva a pre lepšiu udržateľnosť. Značka Iveco vyvinula aj novú generáciu služieb zameraných na zníženie celkových nákladov na vlastníctvo každého modelu. Služby predstavujú exkluzívnu a charakteristickú ponuku pre nový Stralis.