Nové Eurocargo - v meste ako doma

​​​Štýlovejší, ekologickejší, bezpečnejší, komfortnejší, efektívnejší a obratnejší. Mestá milujú nové Eurocargo: vozidlo, ktoré si váži ľudí a prostredie, v ktorom pôsobí.

Spolu s ťažkým modelom Stralis a ľahkým Daily nové Eurocargo uzatvára rozvoj ponuky modelov značky Iveco. Nové Eurocargo sa vyrába v závode Silver World Class Manufacturing (WCM) v talianskom meste Brescia a je pripravený vyraziť do miest po celom svete ako ideálny obchodný partner.

Pri príležitosti tohtoročnej oslavy 40. výročia značky Iveco bude na trh uvedené nové Eurocargo, ktoré je ideálne pre mestské výjazdy: je ohľaduplné k ľuďom i k životnému prostrediu a má úplne nové funkcie a dizajn. Vozidlo ponúka nižšiu spotrebu paliva a zároveň sa vyznačuje dokonalou ovládateľnosťou a univerzálnosťou.

Len dva roky po uvedení verzie Euro VI na trh priniesla značka Iveco ďalšie vylepšenia vozidla, pre ktoré sa už rozhodlo pol milióna zákazníkov v Európe, Afrike, na Strednom východe, v Austrálii a Latinskej Amerike.

Eurocargo je jednotka v oblasti technológií a postavenia na trhu v Európe a nový model prináša dôležité inovácie v oblasti motorov, bezpečnosti, komfortu, nižších nákladov a ochrany životného prostredia, čím uzatvára rozvoj ponuky modelov značky Iveco. Eurocargo úzko nadväzuje na úspech modelov Stralis a Daily, ktoré získali ocenenie Medzinárodný kamión roka 2013, resp. Medzinárodné dodávkové vozidlo roka 2015.

Pierre Lahutte, prezident značky Iveco: „Naše nové Eurocargo je v meste ako doma. Vozidlo, na ktorom každý niečo ocení: mestám sa páči preto, lebo je ekologické, majiteľom sa páči preto, lebo je efektívne a má nízke celkové náklady na vlastníctvo (TCO) a vodičom sa páči preto, lebo je to tá pravá „kancelária na kolesách“ – je komfortné a multifunkčné, ľahko sa ovláda a je ergonomické.“

Nový model Eurocargo je jediné vozidlo Euro VI so stredne dlhým dojazdom vo svojej kategórii, ktoré používa len jeden systém na redukciu emisií, systém HI-SCR s pasívnym filtrom pevných častíc (DPF). HI-SCR je jediný systém na znižovanie emisií, ktorý nemení proces spaľovania, pretože namiesto recirkulácie výfukových plynov pracuje s prívodom čerstvého vzduchu.

Vozidlá so stredne dlhým dojazdom sa používajú najmä na rozvoz v mestách a poskytovanie komunálnych služieb: to je dôvod, prečo si značka Iveco stanovuje za najvyššiu prioritu zlepšovanie výkonu a znižovanie spotreby paliva. V ponuke pre nové Eurocargo je osem motorov, z toho dva 4-valce Iveco Tector 5 s výkonom 160 a 190 k, optimalizované pre typické pracovné podmienky pri výjazdoch v mestách.

S vývojom nového turbodúchadla sa navyše podarilo zvýšiť aj kompresný pomer a krútiaci moment v rozpätí do 1 200 ot./min., vďaka čomu Eurocargo reaguje dynamickejšie pri zrýchľovaní a rozbiehaní. Táto technológia dokáže prispieť k výraznému zníženiu spotreby paliva. So systémom EcoSwitch, ktorý predlžuje čas zapájania šiesteho rýchlostného stupňa a obmedzuje podraďovanie do štvrtého, a funkciou EcoRoll (v ponuke pre 12-rýchlostnú prevodovku), ktorá využíva zotrvačnosť vozidla pri jazde z kopca, dosahuje Eurocargo nižšiu spotrebu paliva pri jazde mimo mesta a na dlhých trasách.

Bezpečnosť je tiež jedno z vylepšení modelu Eurocargo: okrem airbagu vo volante a ovládačov na volante ponúka nové Eurocargo aj všetky dôležité asistenčné systémy vodiča, ako je asistent kontroly vybočenia z jazdného pruhu (LDWS), rozšírený systém núdzového brzdenia (AEBS) či adaptívny tempomat (ACC). Na zvýšenie bezpečnosti a zlepšenie výhľadu za volantom je súčasťou štandardnej ponuky už aj LED denné svietenie (DRL). Xenónové svetlomety sú k dispozícii za príplatok.

Eurocargo má nielen mnohé nové funkcie, ale je aj postavený na úplne novom dizajne, ktorý odráža priekopnícky štýl modelu Daily s novými spojlermi a novou maskou chladiča, ktorá vyzerá ako úsmev pod veľkým názvom značky umiestneným v strede.

Reklamná kampaň, ktorá bude spolu so sloganom „Nové Eurocargo – v meste ako doma“ sprevádzať nové Eurocargo, vykreslí vozidlo ako ústrednú postavu v mestskom prostredí. Vozidlo sa ľahko šoféruje v meste – v meste, ktoré chce každý nazývať domovom, a ktoré sa spája do jedného celku a pretvára na dokonale integrovanú súčasť každodenného života jej obyvateľov.

Ako hovorí Pierre Lahutte, „Nové Eurocargo je ideálny partner do mesta: je ohľaduplný k ľuďom i k životnému prostrediu, ponúka zásadne modernizovaný dizajn, bezpečnosť a funkcie, spotrebuje menšie množstvo paliva a produkuje menšie množstvo emisií CO2. Zároveň si zachováva rovnakú ovládateľnosť, má vyšší krútiaci moment motora a poskytuje vyšší komfort pre vodiča. Ako vyplýva z nášho nového sloganu: „Iveco: váš partner pre trvalo udržateľnú dopravu“, s novým modelom Eurocargo potvrdzuje značka Iveco svoj záväzok voči trvalo udržateľnej doprave a stáva sa jedným z najekologickejších výrobcov nákladných automobilov v Európe i na celom svete.“

​​​